Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2010-01-04 23:12 / Tysiącznik na forum
Witaj Pietroo,

analizy technicznej nawet w wypadku spolki z NC nie ma co lekcewazyc - bedziemy mieli teraz walke techniki analitycznej z fantazja gieldowa:)

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-05 19:03 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i Kacikowiczow,

na muzyczne przywitanie Homo Twist "Krakow":)

http://www.youtube.com/watch?v=HzKudXdgjUo&feature=related

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-05 19:12 / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodarzu,

dzisiaj dzien Karkosikowy za nami - osobiscie malo co z tego rozumiem i specjalnie nie staram sie tez zrozumiec:) - jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby Roman w jeden dzien o ponad 40% podniosl wartosc Boryszewa - wszystko zalezy oczywiscie od ceny PP: jezeli tutaj takze bedzie 40% na plus to faktycznie Roman jest wszchmocny - ja jednak na tych grach slabo sie znam...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-05 19:17 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

coz to za muzyka? - u mnie sie link nie wlacza (niemiecka kontrola internetowa blokuje:)
Osobiscie preferuje muzyke, literature i sztuke, ktora jest dynamitem dla umyslu i zmyslow - podobnie jest z gielda:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-05 19:22 / Tysiącznik na forum
Widzialem te diabelskie widly:-) Mysle, ze jak ktos zna sie na tych grach i zabawach to na pewno skorzysta razem z Romanem - ja naleze jednak do "nieoswieconych" w tym temacie:) Ale bede oczywiscie obserwowal z ciekawoscia - moze przyjdzie z tego jakas nauka...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-05 19:25 / Tysiącznik na forum
Jamajka dla mnie to Bob Marley, a w polskim wydaniu tylko Homo Twist "Jamajka":)

http://www.youtube.com/watch?v=-5YW6pXBeMk
Golem14 / 2010-01-05 19:48 / Tysiącznik na forum
Jestem otwarty na nowe propozycje muzyczne, jednak pewne preferencje zawsze zostaja:-)
A tak z innej beczki, to goraco u chlopcow-atonowcow z bankier.pl - cisnienie mocno podskoczylo chlopakom i bardzo dobrze:) - jest tam takze kilku dobrych znawcow tematu i mozna znalezc cos ciekawego do poczytania. Mi sie juz nie chce pisac - poki nie bedzie nowych informacji uwazam aktualnie wszystkie kwestie za wyjasnione...
Golem14 / 2010-01-05 20:14 / Tysiącznik na forum
chlopaki maja chyba jakas peknieta kule magiczna:-) - byloby milo, ale droga bedzie kreta i pelna niespodzianek...
Golem14 / 2010-01-05 20:19 / Tysiącznik na forum
Witaj Pietroo,

a co moze sie wydarzyc nowego w tej spolce: potencjal fundamentalny i mozliwe kontrakty? - obecnosc Patrowicza w firmie niekoniecznie musi byc zachecajaca: specjalista od wypuszczania PP, ale co wiecej?

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-05 20:34 / Tysiącznik na forum
Witaj Niesmiala Inwestorko:)

mysle, ze kurs Atona rozgrzal sam zarzad firmy dzieki dobrej polityce PR na koniec roku - z drugiej strony faktycznie mamy teraz przelom w historii firmy odnosnie otoczenia prawnego w Polsce: prawie dwa lata oczekiwania skoncza sie ostatecznie na przelomie stycznia i lutego - potem wszystko bedzie w rekach zarzadu firmy i tylko ich profesjonalizm lub jego brak zdecyduje o dalszych losach Atona...

Moje pisanie nie ma wiekszego znaczenia - nie wciskam inwestorom przyciskow enter w ich kontach maklerskich:) Glownym celem bylo moje wlasne doinformowanie sie poprzez dyskusje z forumowiczami i forumowiczkami - to zadanie uwazam juz za zakonczone:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-05 20:40 / Tysiącznik na forum
Ustawy juz nie odwala - prawdopodbienstwo niewielkie takiego scenariusza:) Amerykanie to wielka zagadka - trzeba pamietac, ze amerykanscy przedsiebiorcy dzialaja szybko i jesli planuja faktycznie inwestycje, to dowiemy sie o tym szybko - tym bardziej, ze zaanonsowane sa trzy firmy wiec bedzie troche zdrowej konkurencji miedzy nimi:)
Golem14 / 2010-01-05 20:48 / Tysiącznik na forum
Hej Pietroo,

jesli chcesz wchodzic na jcos nowego z NC, to daj sobie najpierw troche czasu na dokladne sprawdzenie informacji o spolce - inaczej rzucasz pieniadze na kolo ruletki:) C/WK na NC jest bardzo plynna wartoscia - Patrowicz to krol spekulantow: musialbys miec podsluch na jego telefonie, by wiedziec co planuje:)

Z deweloperki jest wiele dobrych spolek, ale niekoniecznie na NC...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-05 20:57 / Tysiącznik na forum
Ostatnio pisalem, ze najlepszym rozwiazanie jest obserwacja nie tylko wykresu kursu, ale przede wszystkim dokumentow spolki i jej otoczenia:) - na NC jest to juz absolutna koniecznoscia. Ale zawsze mozna zagrac w totka: w tym wypadku jest zawsze 50% szansy, czyli calkiem duzo:-)
Golem14 / 2010-01-06 18:05 / Tysiącznik na forum
Witaj Big wieczorowa pora,

slyszales juz o nowym newsie atonowym?:

"Spółka ATON - HT otrzymała list intencyjny od Firmy POLENERGIA Biogaz Sp. z o.o. informujący o chęci współpracy na płaszczyźnie zakupu urządzeń oferowanych przez ATON-HT SA 05 stycznia 2010 roku, Aton – HT otrzymał od firmy Polenergia Biogaz Sp. z o.o. list intencyjny z informujący o chęci zakupu urządzeń typu ATON. W przypadku potwierdzenia skuteczności działania urządzeń oferowanych przez ATON-HT SA, Polenergia Biogaz Sp. z o.o. gotowa jest zakupić kilka urządzeń do dezodoryzacji gazów poprocesowych z suszarni (ATON 500 FD) oraz urządzenie do karbonizacji osadów pofermentacyjnych (typu ATON 500 BW).

Otrzymanie listu intencyjnego od firmy POLENERGIA BIOGAZ Sp. z o.o. jest konsekwencją
wcześniej rozpoczętej współpracy oraz systematycznie przeprowadzanych prób w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym. Jest dla nas ogromnie wazne, ze nasze technologie i urządzenia cieszą się zainteresowaniem ze strony firm reprezentujących rózne gałęzie przemysłu. Mamy nadzieję Ŝe jest to początek dobrej i długotrwałej współpracy z firma POLENERGIA BIOGAZ Sp. z o.o."

Spolka Polenergia to Jan Kulczyk: 99,32% akcji posiada KULCZYK INVESTMENTS S.A.
- pierwszy mocny akcent na poczatek roku 2010:-)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-06 18:21 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

pod wplywem min. Twoich opini i komentarzy gieldowych zostalem "fundamentalista" gieldowym tj. analizuje przede wszystkim fundamenty spolek (dokumenty firmowe + wszystko wokol firmy) i na tej podstawie podejmuje decyzje na parkiecie - takze przesylam niniejszym podziekowania dla Ciebie:)

Uwazam, ze w roku 2010 sprawdzi sie przede wszystkim strategia inwestycyjna oparta na analizie fundamentalnej, a nie technicznej (technicznie do sprawy trzeba tez podejsc, ale dopiero na drugim miejscu).

Oczywiscie obserwuje tez inne spolki (glownie deweloperke) oraz rynek en block, ale aktualnie nie widze dla siebie lepszej inwestycji na GPW...

Pozdrawiam serdecznie

Najnowsze wpisy