Forum

Komentarze użytkownika "Golfistka"

Komentarze użytkownika: Golfistka

Golfistka / 2010-05-18 11:55 / Tysiącznik na forum
tak myślisz? ja powątpiewam chyba ten śmieć upadnie jeszcze do 38 gr, wartość księgowa 21 gr.
Golfistka / 2010-05-20 00:56 / Tysiącznik na forum
Trion jest juz prawdopodobnie nie do uratowania. Grzona o tym wiedział i wysprzedał. Novy Fund tez będzie wysprzedawał czy juz to robi? A tę restrukturyzację można sobie wstawić wiecie gdzie. Nie stać Triona na restrukturyzację.. chociaż chciałabym się mylić.
No chyba, ze akcjonariusze zrobią zrzutkę na ratunkowa emisje, tylko kto bedzie chciał jeszcze dokładac do interesu bez perspektyw - to juz THE END
Golfistka / 2010-05-24 22:58 / Tysiącznik na forum
Taak, bardzo dziwne wywalanko od 16.20 do 16.30 w dniu dzisiejszym.. Po najniższej cenie dnia, a skupowali po 3.000 szt, 28.000szt, 10.000 szt, wiele razy po 1.000 i 2.000 szt. Co by to mogło oznaczać?
Przekazanie akcji z rąk do rąk w kręgu rodzinnym? Może i coś się szykuje niebawem.. Hm..
Golfistka / 2010-05-31 15:56 / Tysiącznik na forum
trzymaj dalej Trion, jeszcze nie ma sygnału sprzedaży.
Po za tym, jeśli chodzi o moje odczucia, to prócz Boryszewa i Ferrum nie widze spółek, w które mozna by było inwestować. Na Ferrum trochę trzeba poczekać, ale w pewnym momencie moze dać porządny strzał do góry. Hawe or Midas??? Teraz jest to dla mnie dylematem. Na razie sobie odpuściłam Hawe..
Golfistka / 2010-06-05 06:09 / Tysiącznik na forum
no tak, Ozzy Osbourne.. też jestem pesymistycznie nastawiona i nie jest mnie do śmiechu - szczerze mówiąc, źle to znoszę. Znów kolejne spadki - czego możemy jeszcze się spodziewać? Obskurne czasy i obskurny rynek. Pozdrawiam
Golfistka / 2010-06-05 23:47 / Tysiącznik na forum
O jakim wzroście Wy mówicie? Przecież koszmar co się dzieje na świecie. Stany zakończyły na dużym minusie. Poniedziałek, wtorek będą czarne - wprost boje się tego! A Wy nie? Czy jest coś czego nie rozumiem? Jak tak dalej pójdzie Trion też nie wytrzyma, chociaż ostatnio z ostatnich sił sie trzyma .. Nie mam z czego uśredniać w dół, to raz. A dwa, wszyscy w tym okresie pozbywają się akcji. Sytuacja w UE jest poważna :(
Co o tym myślisz wiem10?
Golfistka / 2010-06-09 09:59 / Tysiącznik na forum
ZAraz, jak mówił KlaraS może pokazać pazurek..
Golfistka / 2010-06-23 21:49 / Tysiącznik na forum
tak, a kto wtedy byłby kozłem ofiarnym? Musi być kozioł ofiarny, ktoś musi tracić, aby ktoś mógł zarobić nie ma tak lekko - jak na razie ja trace za was wszystkich. To musicie mnie tutaj wszyscy na rękach nosić, pocieszać, pomagać i bawić żartami i miła rozmową, abym czarne myśli mnie nie zagryzły na amen.
Kazik juz przestał do mnie sie odzywać, zapomniał już, że jestem tutaj ofiarą. Jaką krótką ma pamięć facet.. A wszyscy mówią, że to kobieta ma coś z pamiecią.
PS. trochę zboczyłam z głównego wątku, sorry.
Golfistka / 2010-06-30 22:00 / Tysiącznik na forum
coś w tym rodzaju :).
Golfistka / 2010-07-06 10:44 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobrze prawisz - całkiem z Tobą się zgadzam. A jeśli ktoś zapomniał co się szykuje, to przypominam:

Trion Finalizacja rozmów z nowymi inwestorami
Tomasz Furman 02-07-2010, ostatnia aktualizacja 02-07-2010 07:45

Znajdująca się w trudnej sytuacji grupa Trion, może już w przyszłym tygodniu pozyskać nowego inwestora finansowego i co najważniejsze, także branżowego.
źródło: GG Parkiet
+zobacz więcej

Tym pierwszym prawdopodobnie będzie Dom Maklerski IDM. O branżowym na razie nic nie wiadomo. – Dziś mogę jedynie powiedzieć, że właśnie finalizujemy rozmowy dotyczące pozyskania nowych partnerów. Szczegóły podamy wkrótce – mówi Jarosław Żołędowski, prezes Trionu.

Zarząd w pierwszym etapie chce jednocześnie obniżyć i podwyższyć kapitał zakładowy firmy. Obniżenie odbędzie się poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji. Obecnie wynosi ona 2 zł. Na jakim poziomie będzie ustalona, na razie nie wiadomo. Obniżając w ten sposób kapitał zakładowy spółka podwyższy kapitał zapasowy, z którego pokryje przynajmniej część ubiegłorocznej straty netto. Na poziomie jednostkowym wyniosła ona 66,3 mln zł.

Firma przeprowadzi też dwie emisje akcji (już o obniżonej wartości nominalnej) dla pozyskanych inwestorów oraz zaproponuje wierzycielom konwersję zobowiązań na walory nowej emisji. Na koniec marca łączna wartość zobowiązań samego Trionu wynosiła ponad 91 mln zł. W drugim etapie spółka wyemituje papiery z prawem poboru. – Pozyskane pieniądze przeznaczymy już nie na ratowanie firmy, ale na jej rozwój. Wcześniej oczywiście określimy nowe cele dla całej grupy – twierdzi Żołędowski.

Zarząd specjalizującej się w produkcji okien i drzwi grupy Trion prowadzi również rozmowy dotyczące sprzedaży części majątku. Chodzi tu nie tylko o aktywa, które dziś są niewykorzystane, ale również o znalezienie kupców na niektóre spółki zależne. Nie można nawet wykluczyć zbycia czeskiej grupy VPO Protivanov oraz Inturu, których rozwój jest obecnie wspierany przez Trion.

W związku z ogromnymi stratami środowe ZWZA musiało zdecydować o dalszym istnieniu spółki. Głosowano na „tak”. Akcjonariusze udzielili absolutorium wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej, z wyjątkiem Roberta Fałkowskiego. Do 26 maja był prezesem.
PARKIET

Czy Ty jesteś tam ten SB, co pisał na Skotanie?
Golfistka / 2010-07-14 16:29 / Tysiącznik na forum
pytanie brzmi: jakie to będzie nowe danie? Lepsze od starego czy znacznie gorsze?

Re: IGROUP

Golfistka / 2010-08-07 11:46 / Tysiącznik na forum
Cześć wszystkim!
Proponuję podsumować cały ten miks ostatnich info.

Pozytywy akcent – Nie ma bankructwa i wyznaczony nowy Prezes (pierwsze kroki na drodze restrukturyzacji spółki przez BRE Bank). Jak piszą w komunikach: BRE Bank wypowiedział umowy kredytowe Internet Group i przejął nad nią kontrolę. Bank nie skreśla istnienia samej spółki, a przejmuje ją w zamian za jej długi. Podejmuje swoiste ryzyko z punktu widzenia formalnie - prawnego. Nadzieja dla spółki jest w nowym prezesie i właścicielu.

Negatywy akcent – kwoty zadłużenia Spółki i sposób ich zapłaty przez Spółkę. Otóż to wyjaśniam! Aby móc przejąć samą spółkę IGR w przeciągu 7 dni, BRE najpierw musi zdążyć od jeszcze formalnie niezależnej Spółki przejąć jej spółki zależne. Stąd ten pośpiech w stawianiu w stan wymagalności wykup Obligacji już na dzień 9 sierpnia. Ogólnie mówiąc, w tym celu Bank wypowiada umowę kredytową, wzywając spółkę do zapłaty 77 mln zł w przeciągu 7 dni oraz, jak dowiadujemy się ostatnio, wzywa do wykupu obligacji na kwotę 20 mln zł w przeciągi 2 dni.

Teraz.. co z tą zapłatą przez IGR?? Wg źródła Internet Securities Businesswire i Pulsu Biznesu - Bank nie zażąda wypłacalności spółki, ale przejmie nad IGR kontrolę. (Tu sądzę, mowa o długu IGR z Umowy kredytowej na kwotę 77 mln zł).
Jeżeli chodzi o wykup Obligacji – to w oficjalnym komunikacie spółki „Wypowiedzenie Umowy Kredytowej przez BRE Bank S.A.” z dnia 2010-08-06 godz. 09:51 można przeczytać:
„Komitet Kredytowy Zarządu Banku nie zaakceptował przedstawionego przez Spółkę Planu oraz postanowił o wypowiedzeniu Umowy Kredytowej oraz doprowadzeniu do postawienia w stan wymagalności Obligacji i w przypadku braku spłaty – przejęcia CZĘŚCI spółek zależnych, na których udziałach lub akcjach Bank jest zabezpieczony.”

Czyli moja interpretacja tych wszystkich informacji jest następująca -
za 77 mln BRE przejmuje kontrolę nad samą IGR SA, a za 20 mln z Obligacji przejmuje również niektóre spółki zależne IGR. IGR nie musi płacić żadnej gotówki :), a tylko jak najszybciej przenieść prawa własności do spółek zależnych na BRE Bank. Czyli zdanie z ostatniego, tak nieprzyjemnie groźnego dla nas inwestorów, komunikatu: „BRE Bank SA działając jako Obligatariusz poinformował także, iż w przypadku braku zapłaty należnej kwoty w wyznaczonym terminie, skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego” trzeba czytać: Jak IGR nie zapłaci (a na pewno nie - bo skąd), BRE przejmuje także część spółek zależnych.

Teraz możemy się spodziewać komunikatu od IGR, że w zamian za Obligacji, spółka przekazuje Bankowi część spółek od niej zależnych o ogólnej wartości 20mln zł.
Czyli Bank planuje przejąć PRAWIE WSZYSTKO. Piszę prawie wszystko, ponieważ w komunikacie Spółka informuję o przekazaniu do Banku tylko części spółek zależnych. Więc coś jeszcze zostaje dla IGR. CO? I być może dla tej reszty Spółka już ma dobrego inwestora i zdąży przeprowadzić z nim transakcję przed przejęciem samej Spółki przez BRE Bank? A może i nie musi z tym się śpieszyć – tu przydałby się dobry fachowca od prawa spółek handlowych.... Fakt, że coś jeszcze zostaje i dla IGR – a to już jest dobra wiadomość.

Co myślicie o tym, czy mam rację? Jeśli mam rację, to czekamy dalej i nie wywalamy? Czekam na Wasze opinii.
Golfistka / 2009-08-11 21:51 / Tysiącznik na forum
Będzie 5pln i nawet powyżej. Kwestia 1-2 miesięcy. Skąd wiem - nie powiem. Ale informacja wiarygodna
Golfistka / 2009-08-21 15:03 / Tysiącznik na forum
A teraz stawiam Millennium na 5,6 pln za jakieś 2 tygodnie. Co ty na to?
Golfistka / 2009-08-24 11:03 / Tysiącznik na forum
Sam pan widzi.. Jakie rekomendację dają na pierwszy rzut oka kompetentne instancji, hehehe!! Chyba trzeba potrafić je czytać :) na odwrót. Negatywna opinia - trzeba od razu kupować w tak piękny sposób promowane akcje. Pozytywna - pozbywamy się ich :). A tak na poważnie, uważam, że warto teraz kupować akcje Millennium. Za miesiąc będą na poziomie 6,5 pln. Hm.. a może i wyższym.. Dalej na razie nie prognozuję.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy