Forum

Komentarze użytkownika "KAP"

Komentarze użytkownika: KAP

KAP / 2008-06-27 11:06 / Tysiącznik na forum
mysle ze dalej decyduja koszty robocizny i slabsze zwiazki zawodowe. Ze wzgledu na koszty robocizny wlasnei druga Turcja to my juz raczej nie bedziemy. Ze wzgledu na smak kebabów tez nie ... :)

Re: Płaskoń: Skóra z niemieckiego niedźwiedzia

KAP / 2008-06-27 11:02 / Tysiącznik na forum
rzadko jest tak by to jeden czynnik byl decydujacy. Sadze ze Deimler wzial pod uwage i niescalona ziemie (powinnismy ja scalic przed a nie po - typowe Polskie hurrra!) i system podatkowy i drozejaca robocizne i programowa niechec opozycji i prezydenta (vide cudowne oredzie naszeg pisprezydenta) do Niemiec. Wegrzy zaciskajac pasa sa obecnie bardziej zdeterminowani i z pewnoscia mieli lepiej ptrzygotowane grunty. Sadze ze po scaleniu ziemi , dysponujac duzym juz teraz doswiadczeniem Ujazd znajdzie inwestora.

Re: Plany ratowania stoczni dotarły do Brukseli

KAP / 2008-06-27 10:30 / Tysiącznik na forum
Kolejne pole do posprzatania po PiSie. Ta lekcje powinni zapamietac wszyscy, którym zdajae sie ze PiS cos dla nich zalatwi. Nic nie zalatwi poza dyplomem uzytecznego idioty za pomoc w kolejnym etapie diochodzenia Jaroslawa do REALNEJ WLADZY.

„Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona.”

pozdrawiam
KAP / 2008-06-26 12:33 / Tysiącznik na forum
nie tylko politruków ale tez tuzów zw zawodowych.
KAP / 2008-06-26 12:32 / Tysiącznik na forum
po pierwsze jedyna droga do odpolitycznienia jest prywatyzacja, a tam gdzie zostanie panstwowe otwarte konkursy transparentne ( i oby ich bylo jak najmniej). po drugie PiS mnie wkurza bo szedl do wladzy z odnowa moralnma na ustach i podtarl sie nia równie nadobnie jak przyszlo do dojenia panstwa (tylko nazywalo sie to walka z Ukladem) . Po trzecie PO chce prywatyzowac wiec jesli to zrealizuja ( a to zobaczymy) to synekur bedzie mniej.
KAP / 2008-06-26 10:01 / Tysiącznik na forum
.. aha, dodam ze te metody stosowalo oxczywiscie juz SLD za Millera, tylko na mniejsza skale i z mniejsza bezczelnoscia.

Re: Rotacje w zarządach państwowych spółek

KAP / 2008-06-26 09:48 / Tysiącznik na forum
przeciez PiS do odtatniej chwili obsadzal stanowiska fundujac w umowach potezne odprawy. Czyli rozdawal kase za nasze podatki dla swoich pretorian. W ramach odnowy moralnej oczywiscie. Ale o takich stoczniach jakos przez 2 lata zapomnial. natomiast o odwiertach Rydzyka przeciwnie. .... Szkoda gadac. po prostu (za Sikorskim) dobic watahe i spojkojnie isc do przodu..
KAP / 2008-06-25 15:52 / Tysiącznik na forum
to niestety prawda. a to niewolnictwo zaczelo sie za komuny gdy (z calym szacunkiem) górnik zarabial wiecej niz np kierownik pogotowia.

Re: Polacy chcą płacić za lepsze leczenie

KAP / 2008-06-25 15:51 / Tysiącznik na forum
placenie jest faktem. jesli komus pilno albo chce przeprowadzic zabieg w lepszym standardzie idzie do prywatnej kliniki lub do gabinetu i buki za wizyte do 100 pln, za operacje wg cennika (statnio moj krewny za wyciecie kamienia z nerki ok 7000 - emeryt - zaplacil z odlozonych pieniedzy + pomoc rodziny) . Tak konczy sie udawanie ze wszystko jest za darmio i udawanie ze lekarze zyja tylko misja i to im wystarczy bo ich celem jest pomoc innym.
KAP / 2008-06-25 13:22 / Tysiącznik na forum
realne problemy wplywajace na nastrój zostaly spowodowane rzadza zysku prowadzaca de facto do wybudowania quasi piramidy finansowej w oparciu o nieruchomosci. taki lancuszek: biore kredyt na dom , mieszkam w nim i splacam kredyt (na raty ledwo mnie stac, ale jetem optymista) po pewnym czasie wartosc domu na skutek wzrostu cen nieruchomosci jest talk duza ze sprzedaje dom , splacam kredyt i jeszcze sporo mi zostaje. Biore wtedy kredyt na wieksza nieruchomosc i powtarzam operacje dla zysku. Nagle rosna stopuy procentowe i spadaja ceny nieruchomosci i wtedy nie stac mnie na raty a jak sprzedamm dom to zostaje dlug zamiast zysku. No i mam problem bo nie mam gdzie mieszkac i jeszcze musz placic. Chyba spory powód do frustracji.

Re: Miedwiediew: Korupcja i ubóstwo zagrażają Rosji

KAP / 2008-06-25 13:15 / Tysiącznik na forum
jesli by sie w Rosji udalo bardzo ograniczyc korupcje to taki Piotr Iszy sie moze schowac. Raczej nie wierze, poniewaz korupcja jest wbudowana w nomenklature urzednicza jako integralna czesc wynagrodzenia a takze poniewaz jest gleboko zakorzeniona w mentalnosci panstwa az od czasów okupacji Tatarskiej ( i zeby bylo jasne nie tylkoi w Rosji..) i nie zmienila tego ani reforma Piotra Iszego, ani rewolucja ani pieriesrtojka....
KAP / 2008-06-25 13:11 / Tysiącznik na forum
ew poradzic sie Ziobry...
KAP / 2008-06-24 13:23 / Tysiącznik na forum
niebezpiecznie zblizasz sie do poziomu najgorszej strony Twoich adwersarzy. Moze sobie odpusc? Emocje wyladowac mozna na rowerze, basenie, w silowni....

Re: Kamiński: Swoboda badań naukowych idzie w kąt

KAP / 2008-06-24 13:17 / Tysiącznik na forum

najważniejszy w książce historyków IPN nie jest nawet udowadniana w publikacji współpraca Lecha Wałęsy z SB, lecz to, że pokazuje, jak na początku lat 90-tych nadużywano władzy



sadze ze to okresla cel polityczny ksiazki: umocowanie rzadu Olszewskiego jako fundamentu RP zamiast Okraglego Stolu. Jesli nawet nie to bylo intencja autiorów to taki cel osiagnaja swoja ksiazka. mówienie wiec ze jest to refleksja nad metodami SB jest gadaniem do naprawde ciemnego ludu. A swoja droga mysle ze Kiszczak sie cieszy,. W koncu to jego robota jest dzis traktowana jako naprawde wiarygodna.

Re: Bochniarz: Zadbajmy o wzrost, to emigranci wrócą

KAP / 2008-06-24 10:22 / Tysiącznik na forum

Emigranci zwracają uwagę również na jakość edukacji, służbę zdrowia, czy coś takiego jak czynnik zaufania


wlasnie, jesli ktos pobyl np w Brytanii i mial do czynienia z urzedami i sasiadami to nagle odkrywa przepasc w mentalnosci i stosunku do wspolobywatela. Dla mnie wazna jest tez neutralnosc swiatopogladowa panstwa.

Najnowsze wpisy