Forum

Komentarze użytkownika "KAP"

Komentarze użytkownika: KAP

KAP / 2008-03-11 10:41 / Tysiącznik na forum

Przecież mogliśmy post-PRL owskiego PiS-u i jego
komunistyczno - nazistowskich koalicjantów do władzy nigdy nie dopuścić.


mysle, ze efekt szczepionki bedzie dlugotrwale eliminowal wieksze wplywy populistów dajacych latwe i proste rozwiazania. Patrzmy na pozytywy bo i tak tych 2 lat nikt nam nie zwróci, dokladnie jak napisales. Szcaepionka miala za duzo efektów ubocznych.
KAP / 2008-03-11 10:45 / Tysiącznik na forum
dzieki Tobie, Lowcy , PSF, arch, Handlowi.. nawet Ci majacy watpliwosci na PiS nie zaglosuja. Mysl o deszczu plwociny który powodujecie eliminuje PiS juz na poczatku, do kategorii Slonimskiego: 'przyzwoitosc' nawet nie dochodzac. Tak ze mi wypada tylko sklonic sie i kornie podziekowac. Tak trzymac PiStowarzysze...
KAP / 2008-03-11 10:58 / Tysiącznik na forum
Patrzac sie na polonie (rózne z reszta) za granica dochodze do wniosku ze dziela sie na ludzi którzy zasymilowani trzymaja sie na dystans od korzeni (poza rodzina) i malozasymilowanych kurczowo korzeni trzymajacych sie (mozna to tlumaczyc zamkniecniem sie w twierdzy wobec wrogiego niezrozumialego swiata). Brak mi majetniejszych (na poziomie middle class) i zorganizowanych w lobby srodowisk emigracyjnych. Czy to nieumiejetnosc pracy zespolowej, czy to pewien wstyd i niechec do kraju który sie opuscilo, czy powalajacy z nóg podziw dla dogodnosci przebywania w innych spoleczenstwie? Nie wiem. sadze iz zintegrowaniu tych wartosciowych i umiejacych sobie radzic ludzi w Polski lobby pomogloby wypromowanie Polski jako dobrej interesujacej marki. Lubimy sie przyznawac do czegos co wzbudza pozytywne reakcje lub zazdrosc sasiadów. Moze nie od razu RoyceRoyce ale taki Harley? czemu nie...
KAP / 2008-03-11 11:03 / Tysiącznik na forum
ale podatnikom sie oplaca - a oni maja nieco glosów. Inna sprawa ze jesli zlikwidujemy nieoficjalne dochody to trzeba bedzie oficjalnie lekarzom wiecej zaplacic. Ten sam problem maja teraz Wegrzy przy referendum.
KAP / 2008-03-11 11:52 / Tysiącznik na forum
dokladnie, z tym ze bedziemy wiedziec na co ida pieniadze (nasze podatki), czyli bedziemy mogli cos planowac i zmieniac. Obecnie , w uproszczeniu, wrzucamy milion do systemu i czekamy gdzie przyniesie skutki.
KAP / 2008-03-11 13:39 / Tysiącznik na forum
maa ma racje, PO powinna Cie zasponsorowac...
KAP / 2008-03-12 10:08 / Tysiącznik na forum
widze, ze PSF potrafi nawet Ciebie wkurzyc. O to zreszta mu chodzi. Proponuje ignorowac (latwo mi pisac, bo sam nie moge czasem wytrzymac 'zapachu' jego wpisów). Typ masochistyczno-narodowy-katolicki zywiacy sie nienawiscia innych do siebie. Nie pierwszy i nie ostatni z reszta..Jesli jej nie bedzie otrzymywal, jest szansa ze zwiednie conieco.
KAP / 2008-03-12 10:17 / Tysiącznik na forum
Sabre, to nie jest cala polonia jak sadze, tylko ta najbardziej zachowawcza. Mnie niepokoi iz w zasadzie tylko taki typ polonii wykazuje (nie tylko w USA) formy zorganizowania. To pozbawia Polske i polonie solidnego lobbingu w wlasnych i kraju interesach.

Sprawa wiz natomiast jest do zalatwienia jedynie przy zgodzie kongresu i wyznacznikach zw z odmowa wiz. Uwazam ze nie ma co kruszyc kopie o rzaczy na które wplywu nie mamy a dodatkowo staje sie ona coraz mniej wazna (otwarcie innych krajów, tez Kanady) Wg mnie USA strzelilo sobie sam w stope unikajac naplywu calkiem dobrej sily roboczej (w przeciwienstwie np do Anglii). Cóz za brak elastycznosci sie tez placi.
KAP / 2008-03-12 12:02 / Tysiącznik na forum
biorac pod uwage ostatnie sondaze podobnie mysli dosc spora czesc spoleczenstwa. Po prostu majac za alternatywe PiS nie ma alternatywy w zasadzie. I tak bedzie dopuki PiS bedzie wydawal sie silny. LiD slaby a grupa ewakuujaca sie z partii Kaczynskich nie nabierze realniejszej sily. Zagadka dla mnie jest przyszly los PSLu - jako partia 'klasowa' wydaja sie byc anachronizmem.

Re: Prezes Kaczyński obraża internautów

KAP / 2008-03-12 14:17 / Tysiącznik na forum
ja tak dalej pójdzie to PRowcy PO pójda na bezrobocie.....
KAP / 2008-03-12 16:25 / Tysiącznik na forum
Grupy zagrazajace: studiujacy/pracujacy poza miejscem zamieszkania, pracujacy/studiujacy za granica, inwalidzi na wózkach mający dostep do internetu. Gdyby choc poprzestal na stwierdzeniu ze glosowanie ma byc uroczystoscia oddania glosu w demokratycznych wyborach i to z natury rzeczy wymaga stawiennictwa, - bylby konserwatysta. Niestety jak skorpion przeplywajacy przez rzeke na zabie - musi urzadlic chocby sobie zaszkodzil. Stad zamiast postawy nobliwego konserwatysty wychodzi natura u*********** i zgryzliwego piedziesieciolatka... Co nomen omen wydje sie byc blizsze prawdy.

Re: Kaczyński: Poprawimy traktat, albo...

KAP / 2008-03-13 11:01 / Tysiącznik na forum
Na szczescie XIXw to se ne vrati.. Jednego szkoda. W Polsce potrzebna jest opozycja. Jednak PiS nie jest opozycja powazna bo jej istnienie jedynie napedza poparcie partii rzadzacej. Nawet oderwane od wladzy PiS w ten sposób dalej podwaza podstawy demokracji.
KAP / 2008-03-13 11:07 / Tysiącznik na forum
nie wiem jak u Ciebie ale w Polsce od wstapienia do UE bezrobocie spadlo do 8% i naplynelo nieco inwestycji i funduszy. Natomiast USA lepiej moze obecnie nie gonic nadmiernie. A jeszcze jedno - istnieje instancja odwolawcza od rodzimej 'cudownej' biurokracji i prawników co jest dla wielu niezbednym dostepem do swiezszego powietrza.
KAP / 2008-03-13 11:20 / Tysiącznik na forum
.Zgoda ze zmiany w prawie musza byc starannie zaprojektowane. Jesli w przedsiebiorstwie taki system ISO wprowadza sie okolo roku to co dopiero fundamentalne zmiany w podatkach. Przy okazji niestety nie mozemy zapominac o wecie Prezydenta. Dzieki jego anonsowanej 'obiektywnosci' jeszcze troche nie bedziemy w stanie sprawdzic zdolnosci PO do wprowadzania zasadniczych zmian. Na niezaleznosc Prezydenta od brata nie ma co liczyc. Zwlaszcza ze jego kondycja zdrowtna (psychiczna?) jest widocznie coraz gorsza. Bedzie wiec unikal czegokolwiek niezaleznego zamkniety i przerazony (co pisze bez ironii) w swoim wewnetrznym swiecie .
KAP / 2008-03-13 11:21 / Tysiącznik na forum
z pewnoscia nie, Jednak mówienie o tym oficjalnie powinno stac sie mantra. Inaczej nic nie zmienimy bo rozmienimy na drobne.

Najnowsze wpisy