Forum

Komentarze użytkownika "kasta"

Komentarze użytkownika: kasta

kasta / 2009-11-19 13:28 / portfel / Bywalec forum
ale u mnie niewiele się zmienia od dawna, a rozstrzygnięcia jednak jakieś były

Re: Komentarze do portfela "kasta"

kasta / 2009-11-19 12:51 / portfel / Bywalec forum
nuda i jeszcze raz nuda

Re: Komentarze do portfela "needle"

kasta / 2009-10-14 15:25 / portfel / Bywalec forum
hossa bessa cosa nostra
kasta / 2009-10-02 19:54 / portfel / Bywalec forum
na mś
na Mistrzostwa świata...a w czym?>
kasta / 2009-09-30 01:35 / portfel / Bywalec forum

Jeżeli ja chcę się umówić w Tobą, że ja zrobię Ci kosiarkę, a ty przez
10 lat będziesz mi dostarczał 5 worków przenicy i jajka co tydzień, to do takiej umowy
potrzebujemu papieru, długopisu i policjanta, ktory w razie czego dopilnuje się
wywiązania.

bez tego nie odprowadzisz podatków i cała ta filozofia legnie w gruzach nie dadza CI tak po prostu
kasta / 2009-09-30 01:30 / portfel / Bywalec forum
i widzisz ja dochodzę do podobnych wniosków
o prywatnej nauce wiemy sami jak wygląda(niektórzy z nas) i o doświadczeniech pisał kolega bolek
prywartna policja czy ekonomia zazwyczaj sie nie sprawdza bo nastawiona nie jest na dobro ogółu
nie po to ludzie sie jednoczą w Państwa, aby to było bnez sensu
libertyńska swawola jest bezsensem jeśli dojdzie do przesileń podobnie jak komunistyczna dyktatura
ale z kolei wspieranie słabszych i nieudaczników musi miec swoje granice bo jak będą się tym w kółko zajmować na poważnie to nie warto bedzie inwestowac itd
dlatego głosuje na PO
kasta / 2009-09-21 12:31 / portfel / Bywalec forum

liczenie C/Z dla całego rynku, gdy jest on zdominowany przez kilka spółek, nie ma głębszego sensu

czegoś się musimy trzymać, jednak zawsze jest takie niebezpieczeństwo, zwróć jednak uwagę, że polska giełda jest już giełda rozwiniętą i nie ma tak jak mówisz, że 2-3 spółki mogą całkiem zmierzwić obraz rynku
choćby spójrz na udział w spółek wigu20 już się to rozłożyło ładnie od kilku lat
co innego rynek węgierski czy słowacki tam to niewykluczone
kasta / 2009-09-16 10:15 / portfel / Bywalec forum
ale lepszy taki niepokój niż gdyby spadło w tydzień o 50%
warto czytać info (i wiesz gdzie szukać i znasz wrogie narzecze) i obserwować wykres, ale w przypadku progów, oporów czy formacji lepiej je lekceważyć i nie przejmować się ...dopóki rośnie;-))

Re: Komentarze do portfela "needle"

kasta / 2009-09-16 09:11 / portfel / Bywalec forum
ale odpał, widzicie to?
kasta / 2009-08-25 10:12 / portfel / Bywalec forum
trudno powiedzieć o czym piszesz bo wszystkie akcje sprzedane przez gospodarza w okresie ostatnich kilku miesięcy wzrosły
w sumie to nie moje zmartwienie, ale chyba naprawdę nie miałeś czasu na dokładne obejrzenie tych inwestycji
kasta / 2009-08-25 09:00 / portfel / Bywalec forum

Kto Ci takich stereotypów do głowy nakładł ?

no przecież to jest napisane wyżej--------komuchy
kasta / 2009-08-24 22:16 / portfel / Bywalec forum
zastanawiam się może zwiększę zaangażowanie

zobaczcie to

kasta / 2009-08-24 22:06 / portfel / Bywalec forum
Rośnie apetyt na dobre wiadomości
Do gospodarki światowej i na parkiety giełdowe powraca optymizm. Jean-Claude Trichet, prezes Europejskiego Banku Centralnego, próbuje trochę studzić oczekiwania i przestrzega, że droga wyjścia światowej gospodarki będzie długa i wyboista. Wynikające z ostrożności przestrogi nie wywołują już jednak takiego wrażenia jak by to było jeszcze 2, czy 3 miesiące temu.
Optymistyczne informacje na przemian z gorszymi pojawiają się już od początku lata, ale pierwszym poważnym sygnałem poprawy stanu światowej gospodarki był meldunek sprzed kilku dni, że Niemcy i Francja już w drugim kwartale tego roku minimalnie, bo minimalnie, ale jednak wydźwignęły się – o 0,3 proc. - ponad granicę recesji. Punktem przełomowym może jednak być piątkowa statystyka, wskazująca na stan nastrojów wśród menedżerów zajmujących się zaopatrzeniem firm. Mówiący o tym wskaźnik PMI przekroczył w gospodarce poziom 50 punktów, co oznacza, że większość firm już odbudowuje poziom zapasów w swoich magazynach. A to z kolei świadczy, że coraz więcej z nich ma i liczy na nowe zamówienia.

Dotyczy to także polskiej gospodarki. Nastroje poprawiają się u nas nawet w pogrążonym od wielu miesięcy w kryzysie górnictwie węgla koksującego. Hutom potrzeba więcej koksu, to znaczy, że firmy motoryzacyjne, a być może i budownictwo potrzebują więcej stali. Są one – pod względem biznesowym - już tak dobre, że nawet związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie wykluczają zwiększenia czasu pracy, byle nie stracić nowych zamówień.

Efektem powracającego optymizmu jest gwałtowny wzrost notowań giełdowych. Takiego szaleństwa na parkietach jak w miniony piątek już dawno nie było. Od Szanghaju poczynając na Nowym Jorku kończąc akcje firm znacznie zyskiwały na wartości. Na wzrostową falę nie "załapały się" jedynie akcje notowane na giełdach w Australii i w Japonii, ale one swój dzień pracy zakończyły zanim podane zostały dane o nastrojach wśród zaopatrzeniowców. Na tym tle wyniki warszawskiej giełdy, ze wzrostem notowań powyżej 4 procent, są doprawdy imponujące.

Nowy tydzień może zacząć się od korekty notowań. Kto zainwestował nie chce ryzykować szybkiej straty. Kierunek dalszych zmian wydaje się już jednak wytyczony. Mamy bowiem do czynienia ze wzajemnym wspomaganiem się nowych wyników, kolejnych prognoz i giełdowych notowań. Jeśli w efekcie doniesień z ostatniego tygodnia zrewidowane zostaną w górę kolejne prognozy makroekonomiczne – pisze o tym m.in. Financial Times w odniesieniu do Europy – czeka nas ciepła, a może nawet gorąca jesień. Inne opinie słabo przebijają się do świadomości. Po dwóch latach kryzysu i złych wiadomości apetyt na sukces jest dziś bardzo duży.
Krzysztof Bień
Zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej

mo

Re: Komentarze do portfela "kasta"

kasta / 2009-08-18 17:37 / portfel / Bywalec forum
śmieszna troche ta sesja, ale jak dla mnie może być:)

Re: Komentarze do portfela "needle"

kasta / 2009-08-14 22:41 / portfel / Bywalec forum
ale z was detalisci napiszcie lepiej ile teraz indeks spadnie i jak długo to potrwa
czy zdąze wrócić z wczasów?

Najnowsze wpisy