Forum

Komentarze użytkownika "kokar"

Komentarze użytkownika: kokar

kokar / 2009-10-27 18:16 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Bo idzie fala C i tyle w temacie,tak mi się wydaje
kokar / 2009-10-27 12:47 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Hehe Lawok ja się raz pomyliłem i widzę błąd jest mi wytykany na okrągło ale już dawno odrobiłem te straty z nawiązką tylko i wyłącznie dzięki własnym decyzjom inwestycyjnym.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

kokar / 2009-10-27 09:11 / portfel / Cienki gracz giełdowy
BESSA-it has began :-(
kokar / 2009-10-25 09:16 / portfel / Cienki gracz giełdowy
To nie tak.Definicja fizyczna siły to masa razy przyśpieszenie,czyli zmiana prędkości w czasie.Zeby bić z dużą siłą trzeba bić szybko i krótko żeby ta prędkośc spadła do zera albo wręcz zmieniła kierunek jak najszybciej.Adamek tak właśnie bije ale póki co Gołota był workiem treningowym więc na pokazanie siły przyjdzie jeszcze czas
kokar / 2009-10-25 09:12 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Witaj
Tyson to był ewenement na skale światową w skali 3-4 dekad i Adamek w życiu mu nie dorówna szybkością i stylem walki a co najważniejsze klasą.Tyson od samego początku był szkolony na ten styl walki bo w innym przy tym wzroście jaki miał 182 cm to mit,myślę że ma koło 175 nie miałby żadnych szans w wadze ciężkiej.Tyson miał prawdziwe serce do walki ale słabą psychikę i był głupi,zniszczyły go zdziry i fałszywi przyjaciele.Adamek podkreśla że walczy dla pieniędzy myślę że nie ma żadnych szans zatem nie ma serca do walki,ma serce do zarabiania pieniędzy ale i tak myślę nie ma żadnych szans w wadze ciężkiej,Kliczko pokaże mu gdzie raki zimują z dużą łatwością ... jeśli dotrwa do Kliczki,obojętnie którego :-)
kokar / 2009-10-23 19:10 / portfel / Cienki gracz giełdowy
To że jest wybitnym specjalistą nie ulega wątpliwości.Korzysta z AF ok ale na pewno ma dużo szerszą bazę informacyjną od zwykłego leszcza.A wykresy On jak i My widzimy te same.AT również daje potężne sygnały kupna jak i sprzedaży,pojawiające się raz na kilka lat i tylko odpowiednie opanowanie strachu i zniechęcenia podczas końca bessy i zbytniej euforii podczas końca hossy pozwala je dostrzec.Trudno jest mieć informacje z rynku walut i ogólnie światowej gospodarki,wystarczy kilka posklejać i robi się chaos,jedne przeczą innym bo analitycy często klepią to za co im ktoś zapłaci.
Pozdrawiam
kokar / 2009-10-23 18:59 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Witaj Amelian
Racja,nie twierdzę że wszystkie raporty są do bani ale leszcz z ulicy musi umieć rozdzielić te złe od tych dobrych.Przykład autostrada zbudowana przez budimex też przechodziła różne "audyty" kontrole i co?Rozpada się zwolnili kilku ludzików i wrzeciono dalej się kręci...
Pozdrawiam
Ps ja po prostu nie zawsze wierzę w to co piszą mówia ...
kokar / 2009-10-23 18:55 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Warren Buffet ma jak sądze całą sieć informacyjną i tabuny fachowców z najwyższej półki,w przeciwieństwie do leszcza który musi się oprzeć często na tendencyjnych artykułach w prasie i internecie i nie zawsze prawdziwych raportach czy wypowiedziach prezesów.Nie ta liga więc i porównanie nie na miejscu.
kokar / 2009-10-23 18:43 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Witaj.
Z całym szacunkiem ale teraz to palnąłeś bzdurę.Jaką metodę wyceny spółki podasz za najlepszą?DCF,porównawczą?A może metodę opartą na dostępie do poufnych informacji.żadna z nich poza ostatnią nie daje gwarancji sukcesu,a i ja leszcz na czym mam się opierać kupując spółkę?Na analizie fundamentalnej?Przecież raporty to często stek bzdur,inżynieria finansowa i nic więcej.Moim zdaniem zwykły leszcz z ulicy może się oprzeć tylko na AT i swoich zasadach stworzonych metodą prób i błędów.AF jest dobre dla księgowych i mających dostęp do poufnych informacji
kokar / 2009-10-23 10:48 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Tzn mam na myśli moje drugie wejście na gieldę bo biorąc pod uwagę poprzednią przygodę (okres luty 2007 - grudzień 2007) i zabawy na forexie to już tak ładnie nie jest :-)
kokar / 2009-10-23 10:35 / portfel / Cienki gracz giełdowy
:-) tfu tfu nie zapeszając :-)
kokar / 2009-10-23 10:32 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Być może się pomyliłem ale statystycznie rzecz biorąc suma takich pomyłek powiedzmy na 20 transakcjach daje więcej korzyści niż szkód ... tak myślę
kokar / 2009-10-23 10:29 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Chciwość,czysta chciwość,podobnie było z impexem,człowiek zahipnotyzowany wzrostami nie widzi odwrócenia sytuacji a gdy już sporo spada to widzi że dolek już tuż tuż.A tu lipa.Cognor hm ponoć budowanie solidnej grupy kapitałowej wymaga czasu,ten tekst ktoś już cytował ale ja nie jestem cierpliwy,złota zasada Pietroo,tnij straty jak najszybciej się da i nic tego nie zmieni.Skorzystałem z tej zasady wywalając Cognora
kokar / 2009-10-23 10:22 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Pietroo a ja pamiętam jak mi gratulowałeś Congora jak był po 4,80 :-).Nie wiem do końca jaka to spółka ale fakty są takie że jeśli na zdrowych rynkach coś leci na pysk to mocnych fundamentów nie ma na 100%.
Pozdrawiam
kokar / 2009-10-23 10:20 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Powitania serdeczne Thai :-)
Wszystko się może odmienić fakt powtórzę historia na giełdach nie lubi się powtarzać.Ale póki co trzeba jechać na tym zdrowym i pełnym werwy rumaku :-)
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy