Forum

Komentarze użytkownika "kronopio"

Komentarze użytkownika: kronopio

kronopio / 2009-06-15 21:56 / Bywalec forum
ale prorokowałaś że za 2-3 miesiące "zloty bedzie rosl w
sile, jakiej rynek jeszcze nie widzial...." to jak to w końcu jest? ;)

Re: GPW: Słaby początek tygodnia

kronopio / 2009-06-15 21:50 / Bywalec forum
hehehe po dyskusji poniżej widzę że panna M spokorniała w sprawach walutowych :). Tak dla przypomnienia - nasza dyskusja trzy miesiące temu:

2009-03-19 19:58:16 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]
Obecnie na zlotwoce jest jeden duzy gracz /USA/, ktory gra na wzmocnienie.Sadze, ze w perspektywie kwartalu, polrocza dolacza inni /strefa euro/ ....zloty bedzie rosl w
sile, jakiej rynek jeszcze nie widzial....

To je moje zdanie i macie prawo sie z nim nie zgadzac :-)

2009-03-19 20:13:02 | kronopio [ Bywalec forum ]
Za chwilę na złotówce będzie drugi duży gracz (dług do spłacenia), który będzie
grał na osłabienie. Wkrótce po nim dołączą inne ścierwa (bezrobocie, bankrutctwa) a także kolejne pożyczki ktore nasze Panstwo będzie musiało zaciągnąć na spłate
starych, Złotówa będzie spadać z lokalnymi porywami w górę

A to jest moje zdanie i tak jak wyżej nikomu nie imputuję że tak na pewno będzie

2009-03-19 20:16:33 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]
Drogi Kronopio, patrze wylacznie dlugoterminowo.
A na powyzsza zagadke, odpowie jedynie czas.....teraz mozemy dywagowac. Warto odwierzyc temat np za miesiac, dwa ...:-)

Re: Było pięknie, a wyszło jak zwykle

kronopio / 2009-05-20 23:25 / Bywalec forum
Napiszę co mi wpadło dziś do głowy. Ale ostrzegam jest to teoria spiskowa. Wiem że na forum są osoby które nie trawią tego rodzaju postów. Kto nie lubi ten niech skończy czytanie w tym miejscu.
Jakoś tak przycichło ostatnio o opcjach... żadnych problemów niusów itp. Może rząd polski dogadał sie z grubasem który wystawiał opcję. Co takiego grubasa zainteresowałoby w zamian za poluzowanie warunków opcji? Nasz rząd ma do sprzedania na rynku trochę eurasów z uni europejskiej - może sprzedali grubasowi termin w jakim będą wrzucali tę forsę na rynek?
kronopio / 2009-05-20 16:00 / Bywalec forum
duża część tego wzrostu to wynik kompensacji spadku dolara

Re: Tym razem USA nie pomogą

kronopio / 2009-05-20 14:37 / Bywalec forum
jutro 21 maja, wypada święto Wniebowstąpienia Pańskiego, dzień ustawowo wolny od pracy m. in. w Niemczech,
Francji, Belgii i Holandii. Ich giełdy będą otwarte? Bo jak nie to będzie się u nas jutro działo.
kronopio / 2009-05-19 10:02 / Bywalec forum
sory ale nie rozumiem o co Ci chodzi ... przeciwko Twojej tezie że nie ma grubasa wskazałem żródło gdzie dowiedzone jest że grubas istnieje. W tym artykule i komentarzach nie ma nic o parach USD/JPm ropie i innych bzdurach które wymieniasz - tylko zestawienie obrotów i udziały w rynku większych graczy.

Re: GPW: 1900 ponownie w zasięgu

kronopio / 2009-05-19 09:54 / Bywalec forum
2009-05-19 09:36:46 | caabi [ Tysiącznik na forum ]
a ty nadal knujesz nad teorią spiskową że jeden grubas
kieruje całym rynkiem i on zarabia a wszyscy tracą......
ehhhhh kiedy Ty wkońcu zrozumiesz że się poprostu mylisz bo masz złe założenia.


caabi a może ty masz złe założenia... proponuję przeczytać artykuł z poniższego linka:
http://urlcut.com/1rowz
załączone wykresy dają do myślenia.
w
kronopio / 2009-05-13 20:41 / Bywalec forum
ja codziennie tam przejeżdżam i kompletnie nic się tam nie dzieje (dzwigi tylko obracają coby ich wiatr nie przewrócił). Parę dzwigów poskładali w grudniu - zostało 5.
kronopio / 2009-05-05 00:29 / Bywalec forum
dodatkowo mógłbym dorzucić:
- koszt wydobycia 1oz Au to ok 500-600$ a wiec jakby było po 1000/4 to każdy bank centralny i fundy brałby go ciężarówkami
- Chiny aby mieć proporconalne zasoby Au do ilości posiadanych $ musiałyby mieć ok 5000 ton a ma 1000 (oficjalnie) jezeli cena złota spadnie to na bank znajdzie się klient
kronopio / 2009-05-05 00:22 / Bywalec forum
a pewnie ze się da ale co to zmieni? po prostu jest już póżnio i mnie się nie chciało. Dlugość linku w żaden sposób nie wpływa na zawartość ;)
kronopio / 2009-05-05 00:11 / Bywalec forum
sory nie podałem linki

http://www.lemetropolecafe.com/Pfv1.cfm?pfvID=7787&SearchParam=Adrian%20Douglas
kronopio / 2009-05-05 00:10 / Bywalec forum
mhhh... lepszych argumentów (od tych w poniższym linku) przeciwnych twojej tezie nie znajdę a więc proponuję poczytać ze zrozumieniem
kronopio / 2009-05-05 00:04 / Bywalec forum
jeżeli myślisz ze tych 2 gości to przydupasy, którzy wypadli sroce z pod ogona to radzę zapoznaj się z tym tekstem:

http://zezorro.blogspot.com/2009/05/ppt-w-dziaaniu-czyli-principal-program.html

dla nich gpw to ryneczek a może nawet stragan z marchewką

Re: Indeksom nic nie przeszkodziło. WIG20 wzrósł o 4,2 procent

kronopio / 2009-05-04 23:53 / Bywalec forum
Widzę że nastroje na forum są pro-bycze - wszyscy czekają na korektę . Ja postawię swoją własną diagnozę. Dwóm dużym zagranicznym grubasom, którzy mocno siedzą na naszym rynku akcyjnym zaczęło właśnie się mocno tlić koło tyłka - na skutek ogromnych ilości szortów na Au. Widać już pierwsze oznaki że zaczynają pokrywać swoją nagość dlugimi pozycjami na tym metalu. Pytanie czy zaczną wycofywać kasę od nas czy z innych żródeł. Polecam obserwacje Au - jeżeli zacznie iść w górę radzę wycofywać się z akcji. Ale podkreślam jest to tylko moje zdanie.
kronopio / 2009-05-04 13:34 / Bywalec forum
link do artykułu o takiej możliwości podawałem pół roku temu, jeżeli tak się stanie to raz oznacza to faktycznie próbę odejścia od dotyczasowej waluty rozliczeniowej za ropę (jednak nie będzie to proces natychmiastowy), dwa dodatkowy chętny na Au - tak jak wspominełem nawet jak IMF zdecuduje się sprzedać te swoje 400 ton złota to kupcy już czekaja z ciężarówkami

Najnowsze wpisy