Forum

Komentarze użytkownika "kronopio"

Komentarze użytkownika: kronopio

kronopio / 2009-11-03 19:44 / Bywalec forum
popatrz na srebro...
Rosja miała sprzedać 50t Au sprzeda 25t ale na rynku wewnętrznym... Putin z kolesiami kupi za kieszonkowe.
Sprawa ze sprzedaża 200t dla indi ma kolosalne znaczenie - IMF tak naprawdę to zabawka US, do tej pory to nigdy usiaki nie sprzedawali swojego Au (zloto IMF to tak naprawdę depozyt US), owszem od czterech lat straszyli, że sprzedadzą i w końcu się na to zdecydowali. Generalnie ważne jest kto to kupił - Bank Centralny nie fundy etfy itp. Wygląda to na pierwsze kroki do ponownej monetaryzacji Au.

chcesz aby treść postu pozostala po usunieciu - pisz w tytule :)

kronopio / 2009-09-16 23:11 / Bywalec forum
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - zakLadka, kasatorv2, kasatorv3, kasatorv4, kasatorv5. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]

Re: Polska giełda czeka na piątek

kronopio / 2009-09-16 22:55 / Bywalec forum
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - kronopio, greenstar, jaguar, kasatorv3, kasatorv4. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
kronopio / 2009-09-16 21:13 / Bywalec forum
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - kasatorv1, kasatorv2, kasatorv3, kasatorv4, kasatorv5. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]

Re: Polska giełda czeka na piątek

kronopio / 2009-09-16 21:07 / Bywalec forum
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - kasatorv1, kasatorv2, kasatorv3, kasatorv4, kasatorv5. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
kronopio / 2009-07-10 14:32 / Bywalec forum
wg mnie niedługo Au ostro up.
kronopio / 2009-07-10 14:31 / Bywalec forum
a może po prostu IMF zaczął sprzedawać te swoje 400 ton Au (czym od dawna straszyli)? Ale na to złoto tak jak kiedyś pisałem jest już umówony kupiec.
kronopio / 2009-07-10 08:45 / Bywalec forum
dla zainteresowanych więcej linek:
http://tinyurl.com/nzczqg
http://tinyurl.com/lea6jb
http://tinyurl.com/m6jguk
kronopio / 2009-07-10 08:36 / Bywalec forum
generalnie chodzi o wpięcie sniffera przez GS na łączach telekomunikacyjnych giełd amerykańskich.

Re: GPW: Będzie jak zwykle?

kronopio / 2009-07-10 08:34 / Bywalec forum
Jeżeli sprawa z linku poniżej ujrzy więcej światła to faktycznie ktoś otworzy puszkę pandory:
http://tinyurl.com/kmchh9
ps. GS chyba na razie wyłączył swój cudo system do czasu wyciszenia sprawy. Jeżeli to co tam opisali jest prawdą to żaden inwestor zagraniczny nie będzie chciał handlować na rynku amerykańskim.
kronopio / 2009-07-07 21:04 / Bywalec forum
jeżeli tak jest to w całej sprawie nie chodzi o kod ale o to co siedzi w głowie tego programisty oraz o parametry dostrojenia tego systemu. Nawet jak ktoś będzie chciał używać tego kodu to i tak nie będzie miał takiej przewagi jak GS.

Re: GPW: Wyszło jak zwykle

kronopio / 2009-07-07 21:01 / Bywalec forum

2009-07-07 19:55:04 | Hades [ Największa wpadka Micro$oftu - Vista ]
Re: GPW: Wyszło jak zwykle [5]
Goldman Sachs stracił kod warty miliony

Goldman Sachs stracił kod warty miliony Grupa Goldman Sachs może stracić miliony dolarów...

trafny komentarz zamieścił jeden z blogerów:
"SLP jest tylko dla "ludzi". To jest program napisany dla GS i oni z niego korzystają. Jest włączony - poprzez ich system transakcyjny do systemu giełdowego NYSE. Dzięki kolokacji - farma komputerowa NYSE stoi w tym samym miejscu, co system GS (9 miejsce co do mocy na świecie) - mogą wykorzystywać mikrosekundową przewagę, co z taką szczerością ujawnia Alejnikow na swoim bio w facebooku. Dzięki koleżenskim wejściom na NYSE jedna firma na świecie jest w stanie koncepcyjnym i technicznym do dojenia reszty świata poprzez asymetrię informacji i przewagę technologiczną. Oni doją mikrosekundowe trendy, których reszta nie zauważa, bo nie zdąży - widzi efekt tego co Goldie już pozamiatał."
kronopio / 2009-06-18 23:38 / Bywalec forum
Nie wierzę w oderwanie WIG20 od USA a wiec to co tam będzie się działo będzie miało przełozenie na nasz rynek. Tak jak pisałem wczoraj: uwaga na rynek obligacji. Benek i kompania nie jest w stanie trzymac jednocześnie tych dwóch rynków w odpowiednich dla nich trendach. Dziś wzrosła rentownośc obligacji długoletnich (co jest bardzo nie na renke benkowi - bo musi trochę tych obligacji sprzedać) po kilkudniowej korekcie. Jeżeli ten trend się utrzyma będzie zjazd na giełdzie ($ pójdzie w gore aby potem spaść) . Moim zdaniem czekaja nas teraz przepychanki ale generalnie benek nie ma szans i najdalej na jesień będzie jesień średniowiecza (na bondach i akcjach - surowce to co innego). W tej chwili WIG20 i akcje na GPW nie interesują mnie - stoję poza rynkiem :)

Re: GPW: Na malutkim plusie

kronopio / 2009-06-18 23:00 / Bywalec forum

2009-06-18 22:16:57 | modliszka [ "Tysiącznik na forum" ]
A teraz pytanie na co poszly zrealizowane w swiecie zyski
Morganow i wezow BoA? Napewno na splate Bena, reszta na ratowanie lylkow amerykanskich bankow....


Ostatnio zastanawiałem sie czemu nagle wszyscy chcieli spłacać Bena (TARP). Wszędzie komentarze typu premie prezesów... Nie wieżę że tacy cwani goście sobie by nie poradzili z wyrwaniem tych paruset mil. $. Wczoraj Obama zapowiedział powołanie urzędu do kontroli korporacji i instytucji finansowych. I tu jest pies pogrzebany - wiedzieli o tym i spłatę TARPa chcieli wykorzystać jako karte przetargową. Nie udało się. Swoja drogą dowodzi to niezłych przepychanek w Szarym Domku.
kronopio / 2009-06-18 22:44 / Bywalec forum
heheh sorki coś mi padło na wzrok i doczytałem się "Brydzia" - oczywiście przepraszam Brydzie
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Najnowsze wpisy