Forum

Komentarze użytkownika "kronopio"

Komentarze użytkownika: kronopio

kronopio / 2009-03-19 20:19 / Bywalec forum
no właśnie krótko-terminowo to dla mnie jest 1/2 roku
kronopio / 2009-03-19 20:17 / Bywalec forum
ale co ma wywołać ta inflację skoro te wydrukowane $ wcale do ludzi nie trafią - ta cała akcja FED nie ma na celu pobudzenia kredytowania a wręcz przeciwnie
kronopio / 2009-03-19 20:13 / Bywalec forum
Za chwilę na złotówce będzie drugi duży gracz (dług do spłacenia), który będzie grał na osłabienie. Wkrótce po nim dołączą inne ścierwa (bezrobocie, bankrutctwa) a także kolejne pożyczki ktore nasze Panstwo będzie musiało zaciągnąć na spłate starych, Złotówa będzie spadać z lokalnymi porywami w górę

A to jest moje zdanie i tak jak wyżej nikomu nie imputuję że tak na pewno będzie

ps. modliszka twoje przypuszczenia są raczej krótkoterminowe moje nieco bliżej horyzontu
kronopio / 2009-03-19 19:54 / Bywalec forum
do tego samego wniosku doszedłem - że te $ długo na zielonym rynku nie będą się pasły
kronopio / 2009-03-19 19:48 / Bywalec forum
nie będą też miały takiego wpływu na inflację jak wczoraj mi się wydawalo. Wczorajsza decyzja FED ma takie same skutki jak obniżka stóp %
kronopio / 2009-03-19 19:47 / Bywalec forum
mhhh od wczoraj przemyślałem ten dodruk i wychodzi mi że nowo dodrukowane $ niekoniecznie wypłyną na rynek. Nieśmiało nawet postawiłbym teze że obecne osłabienie dolara jest fałszywym wybiciem. Aby te nowo wydrukowane $ miały osłabić $ to musiałyby wyjść za granice a tak się nie stanie - te dolce nie trafią na szeroki rynek.
kronopio / 2009-03-19 10:25 / Bywalec forum
nie do końca - wczoraj pisałem że Polska w styczniu wypadła z pierwszej 30 największych inwestorów w bondy USA a więc powoli pozbywamy się tego ścierwa
kronopio / 2009-03-18 23:53 / Bywalec forum
chyba ze warunkiem transakcji na Au będzie zapewnienie o dalszym trzymaniu obligacji

mhhh.. za duzo tych ale jasnowidzem nie jestem... więc koniec tematu
kronopio / 2009-03-18 23:50 / Bywalec forum
wywalanie obligacji -> spadek $ -> wzrost Au
a więc suma sumarum kto tak naprawdę na tym straci a kto zyska?

Re: GPW: Pomału, ale w dół

kronopio / 2009-03-18 23:47 / Bywalec forum


2009-03-18 23:17:12 | Longterm [ Mostek Zwyciężymy! ]
MFW musi sprzedawać swoje złoto żeby ratować
Europę Wschodnią - oni chyba nie mają drukarni
takiej jak Bernanke

nie wiem czy musi czy nie ale moim zdaniem bedzie się pozbywała swoich rezerw wtedy kiedy chiny zgłoszą popyt na złoto - pojawiłby się spory popyt na rynku co wywindowałoby ceny. MFW dogada się z Chinami i w ten sposób zbiją na krótki czas kurs (dobry moment na zakup) ale złota na rynku od tego nie przybędzie - chiny zakopią je w swoich sejfach w zamian wywalając bondy USA.
kronopio / 2009-03-18 23:14 / Bywalec forum
2009-03-18 22:32:58 | kronopio [ Bywalec forum ]
MFW (IMF) - nie jest instytucją jednego państwa (USA zależy na sprzedaży Au - aby
nie robic sobie konkurencji dal obligacji, akcji itp) aby przeprowadzić operację
sprzedaży Au musi mieć zgode państw czlonkowskich (czy wszystkie panstwa się na to
zgodzą?). Pozatym wydaje mi się że MFW będzie sprzedawał Au tylko aby zaspokoic
popyt jednego z większych graczy (chiny) - a więc już przed sprzedażą to zloto
będzie już miało kupca.
kronopio / 2009-03-18 22:32 / Bywalec forum
MFW (IMF) - nie jest instytucją jednego państwa (USA zależy na sprzedaży Au - aby nie robic sobie konkurencji dal obligacji, akcji itp) aby przeprowadzić operację sprzedaży Au musi mieć zgode państw czlonkowskich (czy wszystkie panstwa się na to zgodzą?). Pozatym wydaje mi się że MFW będzie sprzedawał Au tylko aby zaspokoic popyt jednego z większych graczy (chiny) - a więc już przed sprzedażą to zloto będzie już miało kupca.
kronopio / 2009-03-18 21:57 / Bywalec forum
a co reszta świata na to - będzie stała i przyglądała sie jak ich gospodarki/inwestycje w usbondy się kurczą na rzecz USA - sory nikt nie kocha tak Ameryke aby się poświęcić jeżeli zareagują to wojna walutowa z której wbrew pozorom $ może wyjść w glorii jako jedna waluta światowa
kronopio / 2009-03-18 21:45 / Bywalec forum
moim zdaniem jesteśmy niestety na progu wojny walutowej

Re: GPW: Pomału, ale w dół

kronopio / 2009-03-18 21:43 / Bywalec forum
Ciekawe kiedy ogłoszą dodruk Euro, jak już ktoś tu na forum wspomniał Polska dziś pośrednio za pomocą informacji o gotowości uwolnieniu rezerw obowiązkowych (informacja pojawiła się tuż przed decyzjami FED) chce zwiększyć podaż złotówki na rynku - a wiec dopuszczają możliwość osłabienia zł - niech się zdecydują czy chcemy wzmacniać naszą walutę czy osłabiać.

Najnowsze wpisy