Forum

Komentarze użytkownika "markomania"

Komentarze użytkownika: markomania

Re: Rekordowe poparcie dla PiS. Najnowszy sondaż

markomania / 2013-07-25 11:48
Nie jestem za PO, ale PiS to żadna alternatywa. JEśli jednak zdarzy się tak, że J. Kaczyński dojdzie ponownie do władzy, to mam nadzieje, że utrzyma to co dobre (przyjazne stosunki z krajami UE a nie złudna polityka proamerykańska). USA jest daleko...

Re: Wyższy VAT zostanie na lata. Rostowski ujawnia

markomania / 2013-07-25 11:44
Obniżenie podatku VAT jest tak samo realne jak pierwotne założenia co do ofe, że składka po 2013 będzie się zwiększać. OFE likwidują, to VAT pewnie jeszcze wzrośnie

Re: Jak zacząć inwestowanie?

markomania / 2013-07-19 09:51
Ja zacząłbym od prasy fachowej. Naucz się pewnych zależności, czyli na co wpływają stopy procentowe, jak poszczególne wskaźniki makroekonomiczne wpływają na nastroje inwestorów, polityce których państw najbardziej wpływają na opinię publiczną etc. Na Twoim miejscy nie uczyłbym się definicji akcji, obligacji, bonu, etf, kontrakty itp. ani broń Boże! rodzajów zleceń. Załóż sobie rachunek w biurze maklerskim, włóż tam 500 zł i graj. Jeśli BĘDZIE W transie i złapiesz bakcyla lepiej wszystko zrozumiesz.

Re: Perspektywiczne studia to... brak studiów

markomania / 2013-07-19 09:45
Wszystko fajnie, fajnie. Zastanawiam się tylko, kto lobbuje przeciwko uczelniom wyższym? Nie jest powiedziane, że po pedagogice ktoś musi pracować jako nauczyciel. Jeśli jest bystry i zna język równie dobrze może dostać się do Ernst & Younga. Wydaje mi się, że w tej kampanii ogromną rolę odgrywa samo Państwo. Wchodzimy w fazę niżu demograficznego. Państwu najbardziej zależy na tym, aby ludzie od razu zaczęli pracować, no bo kto zarobi na obecnych emerytów? A poza tym, po co władzom mądre społeczeństwo. Głupim łatwiej kierować. Mówię stanowcze nie!

Re: Drugie expose Tusk zdominują emerytury, rodzina, UE i kryzys

markomania / 2012-10-08 12:32
Donald Tusk robi strategiczny błąd jeśli chce aby platforma wygrała kolejne wybory. Zamiast odpwoiadać na zrzuty, ktore stawiają im Pisowcy, on milczy.ludzie mysla sobie ze albo nie chce albo nie ma argumentow. i jedno i drugie działanie nie przyniesie spodziewanychch efektow

Re: W co inwestować w Polsce?

markomania / 2012-10-08 12:30
Tak naprawdę to opłaca się inwestować moim zdaniem w surowce. Jeśli FED i EBC będą wspuszcząły do obiegu koleje partie pieniadza to bedzie on musiał oddziałowywać na kurs surowców.

Re: jak wypromować firmę?

markomania / 2012-10-04 14:55
Dopiero odkrywam możliwości Facebooka:) Ale czuje, że to najlepsza narzędzie dotarcia do klientów

Re: Mario Draghi w centrum uwagi. Co się stanie na GPW?

markomania / 2012-10-04 14:49
Ciężko ocenić politykę Mario Droghi. Z jednej strony, zmierza do ogromnej inflacji ale z drugiej chroni gospodarki europejskie. Ciekawego, jakie efekty w koncowy rozrachunku przeważą?

Re: czy warto inwestowac w akcje??

markomania / 2012-09-10 10:25
Dowiedziałem się o kolejnej spółce\, która zamierza zadebiutować na NC. Jest to MediSword, ośrodek pod Wrocławiem. Jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy rusza, ale jak bede wiedział to dam znać

Re: Romney atakuje Obamę. Używa Wałęsy

markomania / 2012-09-10 10:23
Wałęsa sam się daje uwikłać w grę polityczną. Nie rozumiem dlaczego się w ogole spotkał z Romneyem podczas jego wizyty. Mimo wszystko z przekonania jest republikaninem i Mitt Romney ze swoją konserwatywną polityką gospodarczą oraz doświadczeniem menedzerskim jest idealnym kandydtaem na prezydenta dla Ameryki na te trudne czasy. Trzeba w koncu zaczać restrukturyzować ten dług, który narobil obama, razem z resztą, pożal się Boże, Demokratow

Re: W co inwestować w Polsce?

markomania / 2012-09-10 10:18
to chyba dobry czas na surowce. Decyzja Mario Droghi wpedzi europe w szał inflacyjny. Złoto, srebro, platyna - chyba to jest bezpieczne. Ewentualnie frank szwajcarski

Re: GPW: Nadchodzi sądny dzień dla strefy euro

markomania / 2012-09-10 10:16
PIIGS-y dostały sygnał, że mogą zrobić wszytsko a i tak europa bedzie na nich łożyć. Niestety decyzja Mario Droghi wpedzi Europe w ogromne klopoty - infolacyjne kłopoty. Chyba dobry czas dla metali szlachetnych

Re: czy warto inwestowac w akcje??

markomania / 2012-09-06 12:20
Ja myślę, że teraz dobrze zainwestować w spółki na NC. Dzisiaj wyszedł komunikat dotyczący spółki z branży medialnej - ARETE MEDIA GROUP, w sprawie rozpoczęcia procesu oferowania nowej emisji akcji w ramach subskrypcji prywatnej, z której zamierza pozyskać 500 tys. zł na dalszy rozwój. Zgodnie z planami zarządu debiut na rynku NewConnect nastąpi w IV kwartale bieżącego roku.

Warto się zainteresować debiutantami, bo z tego co ostanio czytałem, dają fajną stopę zwrotu.

nowe deklaracje

markomania / 2012-09-05 13:54
dla wszytskich przedsiebiorcow. gdzies przecyztalem, ze wchodza nowe deklaracje VAT-7. jesli ktos ma ksiegowego to luz, on o to zadba ale jesli ktos sam prowadzi ksiegowowsc to dobrze zeby o tym wiedzial

Re: Inwestowanie w nieruchomości

markomania / 2012-09-05 13:53
mam koleznake, ktora pracuje w nieruchomosciach i mi powiedziala, ze juz pomalutku warto kupowac mieszkania. mowila ze tak na rynku utrzyma sie jeszcze maksymalnie przez pol roku a pozniej ruszy. Jak myslicie co lepiej kupic mieszkanie czy zainwestowac w jakich fundusz, ktory skupia m.in. spolki deweloperskie?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy