Forum

Komentarze użytkownika "markomania"

Komentarze użytkownika: markomania

Synthos to diament

markomania / 2012-06-19 12:12
Wszystkie spółki od Sołowowa dobrze rokowała ale ta zdecydowanie najlepiej. W przeciągu kilku lat stworzyć takie imperium, a to jeszcze nie koniec.

Z Sołowowem się wzbogacimy

markomania / 2012-06-19 12:16
Nie Gudzowaty, nie Krauze ani nawet nie Kulczyk. Tylko nazwisko Sołowow daje gwarancje zysku. Słyszałem, że gdzieś pod koniec roku ma wejść jakaś dyrektywa unijna, która mówi, że producenci opon będą musieli w swoje produkcji stosować odpowiednią ilość kauczuku syntetycznego. Zagwarantuje to wzrost przychodów i zysków jednemu z największych producentów w Europie czyli uwaga uwaga ... Synthosowi

KGHM stanie się olbrzymem na glinianych nogach

markomania / 2012-06-19 12:20
Czy 17 złotych dywidendy na akcję to naprawdę mało? Według Państwa najprawdopodobniej tak. Przy takiej polityce niedługo KGHM do cna zostanie wydrenowany i stanie się olbrzymem na glinianych nogach ;/;/;/ tracimy nasz Skarb Narodowy :(

Dlaczego Polska nie będzie drugą Grecją??

Polska to nie Grecja każdy o tym wie

markomania / 2012-06-19 12:27
mamy o wiele mniejsze zadłużenia niż to mieli Grecy po Olimpiadzie w 2004. Więc nie ma co doszukiwać się analogii

Lato musi odejść

markomania / 2012-06-19 15:17
Przegrane Euro, utrata stanowiska. Myślę, że to korzystne rozwiązanie dla obu stron. A tak w ogóle to po Euro rząd powinien wprowadzić kuratora do PZPN, niech tam posprząta. Taka drużyna i tak nie ma masz w eliminacjach do Mundialu 2014 dlatego lepiej odpuścić i pousuwać chwasty, które narosły przez dziesięciolecia.

Hiszpania pada

markomania / 2012-06-21 10:28
Banki hiszpańskie już czują, że obiecane pieniądze im nie wystarcza. Dobra mina do złej gry

Węgiel to przyszłość

markomania / 2012-06-22 08:18
Branża węgla kamiennego (energetycznego) mogą spać spokojnie. BRanża jest zabezpieczona na kilka lub kilkanaście lat mimo wyhamowania chińskiej gospodarki. Niski wzrost to także wzrost, Brazylia, Rosja, Chiny, Polska, RPA Indie - wszytscy się rozwijąją, za rozwoje idzie wrzost zapotrzebowania na energię elekrtyczną a to implikuję zapotrzebowanie na węgiel od Bogdanki, Kompanii Węglowej i KHW.

BOGDANKA

markomania / 2012-06-22 08:22
czy warto kupić nową emisje akcji Bogdanki, którą zamierza się w niedługim czasie wprowadzić do obrotu ?? Ja bym na to chyba postawił. Bogdanka wręcz książkowo wydatkowała pieniądze z pierwszej oferty. wszytsko udało im zrealizować. A prognozy wzrostu wydobycia zostalu oszacowane z aptekarską dokładnością. Chyba można im zaufać ponownie. Co wy o tym myślicie??

ZA Tarnów

markomania / 2012-06-22 08:23
Dlaczego tym rosjaną tak zależy na tej spólce, przeciez to przeciętniak. rozumiem Puławy albo ZAK, ale Tarnów?/

AUTO-SPA umowa z Orlenem

markomania / 2012-06-22 10:02
AUTO-SPA podpisała umowę z PKN Orlen na ulokowanie przy stacjach ich myjni. Ciekawe na ile lat rozpisana jest umowa. Bo nie wydaje mi się, żeby przy wszytskich stacjach w tym roku postawić myjnie bezdotykowe

złotówka się umacnia

markomania / 2012-06-22 10:32
Po złych informacjach nasza giełda spada w dół, ale waluta się umacnia. to chyba dobra oznaka

Hiszpania vs Wielka Brytania

markomania / 2012-06-22 11:08
Na jednym z portali przeczytalem artykuł, że Anglia pójdzie śladami Hiszpanii co bardzo mnie zaskoczyło ;/;/ to porównanie jest bezzasadne. W Hiszpanii zwiększano przez lata zadłużenie przez zwiększenie socjalu, Angole natomiast wykorzystywali lewar do zwiększania konkurencyjności gospodarki, Wystarczy spojrzec tylko na wskaźnik poziomu bezrobocia. Kompletnie nie trafione porównanie. a poza tym Angla ma coś czego nie ma Hiszpania... może zmieniać kurs swojej waluty

Re: Ceny akcji na GPW w górę? W tej sytuacji to niemożliwe

markomania / 2012-06-25 08:45
Ostatnio przygotowując artykuł zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Skarb Państwa wymusił na Tauronie i PGE wypłatę większej dywidendy niż poczatkowo zakładał zarządy spółek. Powiedzcie mi jak to jest. Mówi się, że mamy przestarzałe bloki energetyczne, które trzeba zmodernizować, albo zwiększac moce poprzez budowę nowych, których koszty szacowany jest na kilkadziesiąt miliardów zlotych, a z drygiej pozbawia sie spółek środków. Nie można przecież wszystkie lewarować, bo jak będzie zaduży wskaźnik finansowania zwenętrznego to jego koszt będzie o wiele wyższy.

Warto wchodzić w spółki informatyczne?

markomania / 2012-06-25 08:50
wpadł mi ostatnio w ręce teaser jednej ze spółek informatycznych. W skrócie to był chyba SDS ale ręki nie dam sobie uciąć. coś system dewelop, czy jakoś tak. No dobra ale nie to jest najważniejsze. Chodzi mi o to, że ta spółka prognozuje sobie fajne wyniki finansowe, a ja zawsze byłem sceptyczny co do inwestowania w tego typu działalność. Myślicie, że warto wchodzić w branżę informatyczną
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy