Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

Re: GPW: Kolejny tydzień zmarnowany

marlowe / 2008-05-31 14:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Yayurek, ja Cię kiedyś dorwę na jakimś zlocie forumowiczów i przetrzepię :)) Nazwałeś mnie królem pedałów i normalnie jak wracałem z krakowskiego rynku to mi się pedał urwał w rowerze. Serwis do piątku. Se kurna pojeździłem...
marlowe / 2008-05-31 12:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
o Boże, taka gumówka i w takim sensie na rower :)) Hehehe... Nie skumałem :)) Wychodzi na to, że jak za 10 minut nie będę jeździł na świerzym powietrzu to oci*ieję :)))
marlowe / 2008-05-31 11:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
co to gumówka i w jakim sensie przyprowadzę?
marlowe / 2008-05-31 11:54 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Zyski liczone w złotówkach spadają gdy dolar spada. Przy przejęciu (zakładając przejęcie przez dolarostrefową spółkę) nie ma to znaczenia - zgadza się. Przy przejęciu ma znaczenie wartość spółki a ta by spadała przy odwróceniu trendu USD/PLN. Sam nie wiem już co mówię :) Idę na ten rower :)
marlowe / 2008-05-31 11:50 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
warto zerkać na Indeks CRB. I warto traktować towary jak towary (konkretnie rynek terminowy towarów) a akcje ogólnie jako rynek kasowy. Indeks CRB podlega trendom i chyba wszystkie jego składniki wyceniane są w dolarach. Indeks spada dolar się umacnia i w drugą stronę. Plus obligacje i stopy procentowe. Przyznam, że jest to dosyć skomplikowane, dlatego patrzę na wykresy osobno i potem dopiero wysnuwam jakieś wnioski. Gdybym chciał wszystko opisać to jeszcze bym pisał od rana :))
marlowe / 2008-05-31 11:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No właśnie. Problem w tym, że wyprzedaż na ropie jest możliwa, bo kontrakty na ropę to nie jest surowiec. One kreują cenę surowca i wyznaczają trendy, ale kontrakty można sprzedać. Można zamknąć długą pozycję i otworzyć krótką na ropie bez względu na jej wydobycie, odnawialność, czy inne cechy surowca...

Re: GPW: Kolejny tydzień zmarnowany

marlowe / 2008-05-31 11:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A idę na rower... Do zobaczenia i miłego weekendu :)
marlowe / 2008-05-31 11:41 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Cena za baryłkę to cena ropy. A opłaty i koncesje są w cenach benzyny. To dwie różne rzeczy. A ropa nie jest względnie tania tylko cholernie droga :)))
marlowe / 2008-05-31 11:39 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Problem z biotkiem jest dwojaki, gdyby zagranica chciała w niego wejść. Po pierwsze, słabnący dolar zmniejsza zyski biotonu, po drugie jak dolar zacznie rosnąć, to złotówka będzie spadać, więc nawet jak cena akcji bitonu urośnie to zeżre to różnica kursowa. Pozatym za dużo akcji, niepewne wciąż politycznie (Krauze)... Bałbym się papiera, gdybym był zagranicą...
marlowe / 2008-05-31 11:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Oczywiście. Bez panowania, proszę :)
Łączy je dolar, o którym pisałem wcześniej na blogu. Ale czy zmiana trendu na tych dwóch towarach wywoła zmianę trendu na dolarze, czy odwrotnie, to jak zastanawianie się co było pierwsze - jajko czy kura... Nie wiem. Zobaczymy. Ale nie jestem pewien, czy fakt nie napisania o dolarze neguje tezy, które postawiłem w tekscie o ropie...
marlowe / 2008-05-31 11:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a poza tym cały czas patrzę w interwale dziennym i uwzględniam możliwość, że bardziej jak podwójny szczyt wygląda to na tygodniowym. Dlatego nie kłócę się zażarcie :))))
marlowe / 2008-05-31 11:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a przy okazji przepraszam, że potraktowałem Cię jak trolla, kiedy byłeś nie zalogowany. Nie widziałem Cię wcześniej i nie wiedziałem, że tu bywasz :)
marlowe / 2008-05-31 11:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Owszem, ale tam była niewielka różnica między jednym a drugim szczytem. Nie 40 punktów. Jeśli połączysz kreską oba szczyty to jest linia bardzo bliska poziomowi. Z SP500 jest trochę krzywiej :)
marlowe / 2008-05-31 11:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a co ma wspólnego Netia z Optimusem? Albo polska giełda z amerykańską? Podobieństwo wykresów i przepływ kapitału, trendy - to ma wspólnego.
marlowe / 2008-05-31 11:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
bardzo trafne

Najnowsze wpisy