Forum

Komentarze użytkownika "maxymili"

Komentarze użytkownika: maxymili

Dodatkowe

maxymili / 2011-03-04 15:10 / Tysiącznik na forum
W tym problem, jeżeli za podstawowe ubezpieczenie płacę 10% mojego dochodu to nie mam funduszy na "dodatkowe" ubezpieczenia. System jest zły i rząd go nie naprawia. I nie naprawi, bo się boi. To rząd strachu i ustępstwa wobec złych dróg dla rozwoju Polski. Wszystko w imię utrzymania się przy władzy. Po co wam ta władza jak nic dobrego nie robicie?

W czym choć jednym gorszy był PiS? Jak na razie to PO przepchało przez sejm kilkanaście skrajnie niekorzystnych dla obywateli ustaw. Przykładowo nowa ustawa wyborcza zabraniająca reklam w TV ogranicza demokrację, podobnie parytety ograniczają demokrację.

Zakaz palenia w prywatnych pubach (nawet za zgodą ich właściciela) ogranicza swobodę działalności gospodarczej.

Delegalizacja dopalaczy oddała wart kilka miliardów rynek w ręce mafii.

Likwidacja OFE czy jak to rząd nazywa reforma złagodzi nieco ból głowy ministra finansów, ale nie naprawi systemu, który wymaga poważnej operacji, a nie środków przeciwbólowych.

Zaostrzenie walki z posiadaczami niewielkich ilości konopi na własny użytek spowodował tylko tyle, że więcej dzieciaków za skręta siedzi w więzieniu. Nawet za PiSu nie było aż tak źle.

POzamiatane. Ostatni raz głosowałem na przedstawiciela PO w zeszłym roku. Nie robicie nic dobrego a nawet więcej złego niż PiS. Już wam nie zaufam.

ojej tak się wzruszyłem

maxymili / 2011-03-02 10:49 / Tysiącznik na forum
Troszczą się o najuboższych...
Wyższe podatki, mniej miejsc pracy, większa nędza, więcej ubogich, mniejsze szanse wyjścia z ubóstwa.
Ach ile troski aby było w Polsce więcej ubogich.
Adam Smith - "Bogactwo narodów", troszczmy się, aby ubodzy stali się bogatymi, a nie utrwalajmy ich nędzy socjalizmem.
maxymili / 2011-02-28 09:31 / Tysiącznik na forum
Pozdrowienia z syreniego grodu i ch mnie obchodzi co powiedziała Staniszkis.

Przebijam ten balon pierwszą igłą

maxymili / 2011-02-28 09:27 / Tysiącznik na forum
Tusk raczej nie potrzebuje psychoanalityka. On jest bardzo stabilny psychicznie. On jest jednak po prostu wyrachowanym cwaniakiem podobnie jak jego główny konkurent Jaro.
maxymili / 2011-02-27 09:44 / Tysiącznik na forum
Prawa sprzed 2001.

Legalizacja konopi dała by 10 miliardów rocznie

maxymili / 2011-02-25 15:48 / Tysiącznik na forum
Wystarczy aby ograniczyć dziurę budżetową na tyle, aby rząd nie musiał kraść nam emerytur.
Ale nie po co, lepiej sadzać do więzienia za posiadanie konopi 5000 w większości młodych Polaków rocznie. 95% z nich nigdy nie handlowało narkotykami. Takie są fakty, koszty więzienia i degradacji społecznej tysięcy ludzi ponosi także całe społeczeństwo.

Uważam, że to wystarczający powód aby postawić odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy polityków przed trybunałem stanu.

Rzuć batonik bandyto!

maxymili / 2011-02-24 15:18 / Tysiącznik na forum
Jakże proroczy jest skecz kabaretu limo "targ węglowy" o delegalizacji czekolady i akcji policji w szkole podstawowej podczas przerwy. POlicyjne państwo rozrasta się jak rak, nie da się już powstrzymać tego rozrostu bo sam się napędza. Tusk poszedł w gromadzenie grup interesów po stronie PO zamiast gromadzić pokrzywdzoną przez liczne mniejszości społeczne (nie etniczne) większość. Ot, zwyczajna zmiana poglądów po zmianie wysokości stołka. Z góry więcej widać, ale także obraz jest mniej dokładny. Tak to musi się dziać.

Ale ułudą jest aby PiS miało cokolwiek zmienić, to taka sama partia jak PO, nie różni się niczym. To samo z SLD i PSL. Nic się nie zmieni jeżeli wybierzemy jedną z tych partii. Niczego nie zmieni tez PJN ani RPP. To tylko klony obecnej monopartii PO-PIS-SLD-PSL.

Jedyna alternatywa dla obecnej władzy w Polsce to Korwin Mikke. Wiem, uśmiech politowania budzi się na waszych twarzach, jednak posłuchajcie jego wykładów a nie tego co o nim mówią. Część z was zmieni zdanie. Ja zmieniłem, jeszcze rok temu popierałem PO. Ale nie tylko ja... podobnie myśli coraz więcej osób w tym z mojej rodziny.

Koniec monopartii PO PiS SLD PSL będzie pierwszym dniem wolnej Polski. Być może...

A ja naiwny myślałem, że 60 miliardów mniej

maxymili / 2011-02-24 14:58 / Tysiącznik na forum
wydatków na administrację socjal i dotacje do ekonomicznych czarnych dziur jak PKP.
Ale dobre i 60 ustaw mniej, każda którą uchwaliła PO od kiedy uzyskała pełnię władzy w Polsce była złą ustawą. Wniosek? 60 złych ustaw mniej. Czyli dobra wiadomość.
maxymili / 2011-02-22 09:00 / Tysiącznik na forum
Mapa jest o tyle nieaktualna, że ostatnio zalegalizowała konopie Arizona. Na mapie wciąż na czerwono.
maxymili / 2011-02-22 08:58 / Tysiącznik na forum
Kiedyś może tak było ale to już dawno nieaktualne. Po klęsce głodu którą wywołało wycięcie konopi powszechnie tam rosnących. Konkretnie wypłukanie żyznej gleby przez deszcze po ścięciu konopi ponownie zalegalizowano konopie. Być może twierdzisz na temat sąsiednich krajów gdzie można dostać powyżej wspomniane kary.
Poniżej mapa legalizacji konopi na świecie.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:World-cannabis-laws.png&filetimestamp=20110128054832

Nie przesadzajcie, ludzie wybiorą inne rejony

maxymili / 2011-01-28 10:46 / Tysiącznik na forum
Grecja Tunezja i Egipt to raczej słabe miejsca do wypoczynku, jak nie wojny to starcia z policją lub strajki. Od święta zamachy terrorystyczne i porwania. To raczej kraje do turystyki ekstremalnej niż odpoczynku z rodziną.

Pomysł dobry, al enie dopracowany

maxymili / 2011-01-26 09:17 / Tysiącznik na forum
Niby jak mam udowodnić, że spadek prędkości trwał 12h? Zazwyczaj prędkość internetu u nierzetelnych dostawców po prostu się waha. Raz jest bliższa normy, potem spada.
Powinno być tak, że jeżeli użytkownik przedstawi 5 lub 10 różnych wykonanych w różnych minutach screenów prezentujących zaniżoną prędkość internetu otrzymuje obniżenie opłaty o wartość opłaty za jeden tydzień.

Akurat mój dostawca czyli Aster trzyma limity prawie idealnie i nie spotkałem ani razu by spadły one poniżej 90% deklarowanej wartości a nawet z własnej woli podniósł nam transfer o 1MB dl i 512kB ul. Więc nie piszę tego w celu obniżenia sobie rachunku, który i tak jest dość niski.

Sojusz z USA może i jest konieczny

maxymili / 2011-01-24 15:37 / Tysiącznik na forum
ale moralnie jest równie dobry jak sojusz z Hitlerem w 1939 roku. Był możliwy. Ale ówczesne polskie władze odrzuciły go. USA to dzisiaj imperium zła. Ale może to się zmienić, bo mimo wszystko to kraj który podlega stałym zmianom.

gównoprawda

maxymili / 2011-01-24 15:24 / Tysiącznik na forum
Emerytury będą niższe. Będą wyższe od planowanych jeszcze niższych, ale niższe niż gdyby fundusze prawidłowo inwestowały nasze składki w akcje. Szczególnie podczas bessy, kiedy akcje patrząc w długookresowej perspektywy są stosunkowo tanie.

Najlepsza forma opieki zdrowotnej to opieka prywatna

maxymili / 2011-01-20 08:35 / Tysiącznik na forum
plus dobrowolne prywatne ubezpieczenia.
Do rozwiązania jest właściwie jedynie kwestia odmawiania leczenia ubezpieczonym pod różnymi pretekstami i odmawiania ubezpieczenia chorym.

Najnowsze wpisy