Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2014-04-23 23:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ktoś musi harować na "śmieciówce" za 10 na godzinę brutto z odprawą o równowartości kopa w zad, żeby ktoś inny miał prawie 10 tys. i jeszcze odprawę razy 36.
Gdyby to ode mnie zależało, to taka partyjna firma zostałaby natychmiast zlikwidowana a zatrudnieni na kluczowych stanowiskach osądzeni i ukarani.

Socjalizm zawsze przegra

Pilsener / 2014-04-22 23:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedy w XVIII wieku miało się dobrze niewolnictwo, to zadowoleni byli niemal wszyscy właściciele niewolników i spora część murzynów (bo owszem, był niewolnikiem ale jednocześnie cenną inwestycją o którą trzeba było dbać - i czy widział ktoś np. bezdomnego i głodnego niewolnika?)
Dzisiaj w polsce mamy niemal podobny system: 6-7 milionów wytwarzających dochód (zdecydowana większość z nich to najniższe warstwy społeczne) oraz 30 milionów żyjących z tego dochodu (budżetówka, bierni oraz przed i po-produkcyjni)
Zatem logiczne, że rząd który o taki system dba (a szczególne zasługi ma tu rząd donalda tuska) powinien cieszyć się poparciem ponad 50%.
Ale tak nie jest z prostej przyczyny: gdy jeden niewolnik tyra na kilku panów, to panom zawsze będzie za mało owoców jego pracy (emerytury śmieszne, 14-stki niskie, zasiłki tragiczne, dotacje dla korporacji głodowe i tak dalej) a niewolnikowi za dużo tyrania (średnio 10 godzin harówy z czego połowę trzeba oddać państwu na dzień dobry, zostaje na byle jakie jedzenie i mieszkanie oraz auto średnio 10-letnie). Dlatego socjalizm zawsze przegra tak czy inaczej - zapadnie się pod własnym ciężarem.

Przeraża skala defraudacji

Pilsener / 2014-04-09 21:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podatki płacą głównie najubożsi - bo im nie opłaca się lub nie mają takiej możliwości by założyć firmę np. w Austrii.
I teraz z tych podatków powstaną nowe urzędy, by obsłużyć ten program - partia hojnie obdarzy szwagrów nowymi synekurami. Reszta kasy trafi do kieszeni dużych koncernów a stamtąd rzecz jasna za granicę - a przy okazji parę mieszkań dla rodzin partyjnych aparatczyków się znajdzie.

Ale nie od wczoraj w polsce pracuje się nie na swój dobrobyt, lecz innych.

Dlaczego? To proste!

Pilsener / 2014-04-07 17:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo nie ma demokracji a jest system partyjny. Po co mam iść na wybory, jak już dawno zostało postanowione, nie tylko kto mnie będzie "reprezentował" ale nawet z jakiego okręgu! W efekcie posłowie którzy mnie "reprezentują" postawili stopę w moim okręgu tylko raz - gdy zatrzymała ich policja na E7.

Jaki sens iść do urny i podpisywać się pod takim zgniłym i zepsutym systemem?

Jaki sens popierać partie polityczne które odbierają nam wolność i pieniądze?

Re: ZUS czy OFE? Zobacz, kto lepiej zarządzał naszymi pieniędzmi

Pilsener / 2014-04-03 00:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ile zatrudniają pracowników biurowych międzynarodowe firmy których skala działalności przewyższa ZUS?
Ile można by zaoszczędzić, gdyby ZUS był firmą prywatną?
Ile co roku oszczędzamy na tym, że np. polisy OC są prywatne a nie z ZUSu?
Skoro znalezienie tych informacji jest takie łatwe to tym bardziej nie rozumiem, skąd ciągła dominacja tematów zastępczych? Identycznie było z "likwidacja" umów śmieciowych.
Dlaczego ja mam być sam sobie dziennikarzem, wszystko sprawdzać, wyszukiwać, samemu wszystkiego się domyślać i analizować?
Czy ja nie mam w tym kraju prawa do obiektywnej i rzetelnej informacji czy analizy?

Przecież takie porównania nie mają sensu

Pilsener / 2014-04-01 23:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
ZUS to NIE SĄ realne pieniądze. Emerytura z ZUS zależy nie od zgromadzonych składek, ale od:
1. Sytuacji finansowej państwa
2. Przynależności do danej grupy społecznej

Dowód? W Grecji emerytury obcięto nawet o połowę, w Portugalii o 20%, są też przypadki zawieszenia wypłaty świadczeń lub ich odebrania. W polsce? Ciągłe majstrowanie przy waloryzacji, zmiana z procentowej na kwotą i inne sztuczki w których chodzi tylko o jedno: żeby oddawać politykom jak najwięcej a dostawać jak najmniej.

Spójrzmy realnie na problem: czy jakiegoś Tuska w 2050 roku będzie obchodzić, że płaciłem przez ponad 50 lat bardzo wysokie "składki" (to kolejna bzdura, bo de facto to zwykły podatek)? NIE! Ponieważ nie jestem pachołkiem reżimu dostanę wg optymistycznych szacunków najwyżej 20% tego, co wpłaciłem do ZUS! Gdybym "składkę" przepijał a odkładał na emeryturę butelki to sprzedając je w skupie miałbym wyższą emeryturę niż z ZUS! Bardzo łatwo to samemu obliczyć.

Walczmy z absurdalnością i niesprawiedliwością tego chorego systemu a nie dajemy się wciągać jak dzieci w debaty o niczym i prowadzące do niczego.

Czemu nikt np. nie napisze, ile polski ZUS zatrudnia urzędników i jak to się ma do np. USA?

Po co mam kupować gazety, telewizor, słuchać radia jak wokół same bzdury, hipotezy, papka dla plebsu, produkcja sensacji?
Pilsener / 2014-03-18 21:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rząd liberałów? A kto to wymyślił? Stawiam skrzynkę piwa, że polityk! Wszystkie większe łgarstwa pochodzą od polityków, łże koalicja, łże opozycja, łżą sejm i senat, urzędy centralne i marginalne. Cały ten zgniły system jest oparty na kłamstwie i wyzysku.

Ośnieżone szczyty hipokryzji

Pilsener / 2014-03-18 21:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"szkodliwej konkurencji" - a dotacje dla jednych firm, ulgi podatkowe dla innych, partyjne konglomeraty hojnie wspierane legislacyjną biegunką oraz publicznym groszem to nie jest niby szkodliwa konkurencja?
Ale tak jest ze wszystkim - hazard jest zły, ale nie wtedy gdy krupierem jest polityk w państwowym lotto-srotto.

Zresztą czego można oczekiwać po politykach? Politycy to intelektualne oraz etyczne dno.

Re: Wpływy z VAT jeszcze nigdy nie były tak niskie. Rząd mylił się w prognozach

Pilsener / 2014-02-18 23:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
...że spotykam co chwila ludzi, którzy np. godzą się pracować dłużej i ciężej by inni mogli być zatrudnieni krócej i za wyższe pensje - ciężko mi to zrozumieć :)
Taki np. kasjer w markecie musi utrzymać ze swojej pracy średnio około 7-8 osób - dlatego nie rozumiem gdy mi mówi, że on taki system popiera. Przecież gdyby kasjerzy byli np. czarni a górnicy, nauczyciele, policja [...] biali to miałbyś tu piekło oskarżeń o rasizm, apartheid itp. itd. etc. - ale białych oczywiście można dyskryminować ustawowo do woli, kto ma decydować o tym, wg jakiej klasyfikacji dzieli ludzi na lepszych i gorszych no i dlaczego np. według zawodu, religii, płci czy partyjnych pleców można a wg koloru skóry już nie? Dlaczego ustawowo możemy podzielić ludzi wg płci a wg koloru skóry nie? Trudno mi to doprawdy zrozumieć.
Dlatego nazywam polski sektor prywatny "obozem pracy" a jego pracowników - "białymi murzynami". Którzy są o tyle głupsi od czarnych murzynów, że często jeszcze popierają beneficjentów takiego "współczesnego niewolnictwa" - plantatorów-polityków i ich nadzorców niewolników (policjantów, urzędników itp.). Bo zmuszanie jednych, by pracowali na innych wbrew ich woli to po prostu pewna forma niewolnictwa.
Mój kolega ciągle narzeka, że coraz wyższe podatki ale ciągle gada o polityce. Nie rozumiem tego.
Niewolnictwo zniesiono, bo do właścicieli niewolników i ich popleczników strzelano a nie głosowano na nich czy urządzano jakieś debaty o niczym. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

Re: Sondaż poparcia dla partii politycznych. Kto do Sejmu?

Pilsener / 2014-02-13 23:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czy jest możliwy sondaż, w którym nie będzie PO, PIS, SLD, PSL, Palikotów itpi. itd. etc? Bo tylko takie mnie interesują.
Dlaczego nikt nie robi sondaży, jak wielu ludzi ma w d... polityków? Każdy się czepia tylko tej garstki, która utożsamia się z jakąś partią, bo czerpie z tego jakąś korzyść (najczęściej jest to synekura albo przywileje). Aż tak bardzo polityka dominuje w tym kraju? Ale w sumie nic dziwnego, im więcej polityki tym więcej bogactwa zapewne...

A czy kiedykolwiek w historii rząd polski się nie mylił?

Pilsener / 2014-02-13 20:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jest ograniczona kwota wytworzonych dóbr, które obywatel może oddać państwu. Powyżej pewnego pułapu albo się wchodzi w szarą strefę, albo wytwarza dobra gdzie indziej, albo przełącza na tryb bezrobocia i zamiast wytwarzać zaczyna się brać.
Dlatego (nie?) rozumiem, dlaczego opodatkowane jest dosłownie wszystko na każdym etapie: już za sam pomysł prowadzenia jakiegoś biznesu trzeba zapłacić, potem za prowadzenie działalności, za wytwarzanie, za sprzedaż i w końcu od zysku oraz od dywidendy z zysku. Przecież jak podniesiemy podatek dochodowy, to niższy będzie VAT. I każdy o tym wie - ale wtedy jak wyjaśnisz normalnym i uczciwym ludziom, że muszą utrzymywać armię urzędników oraz ponosić n dodatkowych kosztów na księgowych, doradców podatkowych itp? Przez to w polsce tylko rośnie i rośnie armia urzędników, synekur, kombinatorstwa i tak dalej - politykom w to graj, ale nie rozumiem zwykłych ludzi którzy coś takiego popierają. Przecież nawet murzyni nie popierali niewolnictwa, gdzie jeden pracuje by inny nie musiał nic robić.
Opodatkowana powinna być tylko i wyłącznie konsumpcja. Państwa wtedy nie obchodzi co i jak wytwarzam - prędzej czy później będę chciał wymienić dobra (wydać pieniądze) więc podatku tak czy siak nie uniknę.
W porównaniu do moich kolegów, znajomych i rodziny którzy pracują na czarno lub w innych krajach ja oddając prawie 50% wypłaty politykom na dzień dobry czułem się zwykły frajer. I jak tu w polsce być uczciwym jak polskie rządy robią wszystko (włącznie ze świeceniem przykładem), żeby uczciwość nie popłacała?

Bez sensu są takie dane

Pilsener / 2014-02-07 23:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeszcze nie widziałem tych danych a już postawię piwo na to, że absolwenci uczelni położonych w Warszawie będą zarabiać więcej od absolwentów uczelni w Białymstoku, Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim itp.
I nie potrzebuję do tego żadnych badań, mass-mediów, polityków itp. itd. etc.
Pilsener / 2014-02-07 23:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawy jestem, czy te ponad 70% głosujących kupuje ZAWSZE NAJTAŃSZE produkty: typu spodnie z lumpa. Bo przecież wydawanie pieniędzy na nowe to głupota, jak w lumpie kupisz markowe i to taniej :) Albo choćby po samochodach też nie widać jakoś niechęci do prestiżu - ale na forach jest zazwyczaj odwrotnie niż w życiu: na forum każdy kryminalista będzie uczciwym człowiekiem :)
Bo jak nie, to gdzie kończy się normalny produkt a zaczyna się "gadżet"? Czy bułka razowa z pestkami dyni która kosztuje 2 razy więcej od zwykłej krejzolki to już głupio wydane pieniądze i gadżeciarstwo?

Hipokryzja i bzdura...

Pilsener / 2014-02-05 21:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
...typowa dla totalitarnego reżimu. W polsce jest kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) różnego rodzaju grup społecznych, których USTAWA stawia wyżej od zwykłego zatrudnionego na umowę o pracę i to jest fair?

A teraz nagle prawo, które obowiązuje WSZYSTKICH JEDNAKOWO jest nie fair?

I kto wymyślił tyle form umów i metod rozliczeń? Ja? A jak niania pracuję na umowę o nianię to już jest fair? Albo ma działalność? Albo jest to firma zarejestrowana na Cyprze?

I kto pracuje na umowach-zleceniach i o dzieło? Na pewno burżujstwo, których kwalifikacje rynek wycenia poniżej płacy minimalnej! Podniesienie podatków najmniej zarabiającym jest fair?

I w ogóle opodatkowanie pracy na poziomie od 40% wzwyż jest fair? Widocznie praca w tym kraju jest dobrem tak luksusowym a jednocześnie zbędnym, że ekstra podatek się należy! Pracownik powinien dostać tyle, ile pracodawca zaksięgował w kosztach w pozycji "wynagrodzenia" - tylko to jest fair polityku Szczurek.

Re: Oskładkowanie umów o dzieło. MPiPS: dla dobra pracujących

Pilsener / 2014-02-05 20:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech sobie związkowiec zarabia nawet milion - ale nie z tego, co ja wytwarzam. Dopóki związkowiec dostaje choć grosz z moich pieniędzy to ja będę go nienawidził bo akcja powoduje reakcję - proste.

I oczywiście to "propaganda pracodawców" powoduje, że na jedno miejsce pracy 100 chętnych z których połowa zgodzi się na 500 netto byle tylko mieć cokolwiek? Brałem udział w rekrutacjach, gdzie było grubo ponad 100 aplikacji na jeden wakat (rekord to prawie 500) - jak mam przebić ludzi, którzy chcą pracować za darmo byle cokolwiek wpisać w CV? To jest wina pracodawców? Może mi jeszcze chcecie wmówić, że zatrudnianie ludzi to nie jest biznes tylko działalność charytatywna z obowiązku patriotycznego?

Najnowsze wpisy