Forum

Komentarze użytkownika "robertw7"

Komentarze użytkownika: robertw7

Re: Kredyt pod zastaw jednostek uczestnictwa funduszu

robertw7 / 2007-05-26 20:15 / portfel
Polecam Noble Bank. Nie znam szczegółow oferty, ale myślę,że warto zadzwonić.

Re: Kredyty hipoteczne - żyła złota dla doradców

robertw7 / 2007-05-26 21:24 / portfel
Moim zdaniem Expander i Open Finance to porazka. Banki-właściciele, czyt. GE i Getin ładują kase w mega reklamę a na obiektywną poradę nie ma co liczyć. Ktoś napisał o Notusie. Z tego, co wiem, stosuje sie tam metodę samozatrudnienia, czyli na własnej działalności gospodarczej. Zadam więc pytanie osobie, która napisała że jest z Notusa. jakie pojęcie o kredytach i finansach może mieć doradca, który w rozmowie ze mną stwierdził, iz nie wiedział, że działalnośc gosp, którą prowadził od paru miesięcy, trzeba zgłosić do skarbówki i do ZUSu. Gratuluję Notusowi poziomu doradców i ich wiedzy o gospodarce. Doradca powinien być osobą, która nie tylko wskaże kredyt czy inwestycję i zgarnie prowizję znikając na dobre, ale poprowadzi moje finanse przez lata, doradzi w każdej chwili, w zmieniającj sie sytuacji na rynku kapitałowym. Uważam, że taki profesjonalizm wart jest sporych pieniędzy. Mozna takich doradców znaleźć, choć to rzadkość. Polecam jednak szukać w mniejszych fimach doradczych, które czesto chcą zbudować sobie dobry wizerunek i zależy im na dobrej marce-nie wszystkim oczywiście. Radze jednak trzymać się z dala od wielkich firm brokerskich, które stawiają na interes właściciela-banku i na "przerób" ilości klientów, a nie zajmowaniem sie profesjonalnie mniejszą grupą, na czym mozna w rezultacie zarobić więcej. A nowi klienci wtedy treż sie pojawią. pozdrawiam
robertw7 / 2007-09-10 12:36 / portfel
Jaka recesja? Chwilowy spadek miejsc pracy i kryzys na rynku nieruchomości to złe dane, ale nie recesja. Nieruchomości ułamek całej gospodarki amerykańskiej. Jeszcze parę miesięcy temu FED ciął stopy, a nie robi sie tego jeśli zapowiada się recesja. Teraz stopy obnizono, ale to raczej reakcja na kryzys w sektorze nieruchomości. W recesję nie wchodzi nie w ciągu 2-3 miesięcy. Pan Kuczyński jest bardzo sympatycznym człowiekiem, ale mam nadzieję, że jak zwykle się myli:)
robertw7 / 2007-09-10 12:40 / portfel
No i po to istnieją banki centralne, aby reagować w takich sytuacjach i łagodzić skutki kryzysu, oraz prowadzić działania w celu spłycenia dołka w cyklu koniunkturalnym.

Re: Czarny wtorek na GPW

robertw7 / 2008-01-15 22:34 / portfel
Teraz skapitulowałem. Dałem zlecenie na TFI. Nawet jeśli będzie korekta to niewielka. Przy takich danych z USA ( a świat patrzy na to), mamy kilka miesięcy dołów. Obawiam sie, że najblizsze dane makro ze Stanów dowalą ostro:(

Re: Czarny wtorek na GPW

robertw7 / 2008-01-15 23:12 / portfel
Sprzedawać czy nie sprzedawać? Czekam na Wasze głosy:) zgodnie z zasadą "większość nie ma racji" zrobie odwrotnie:))

Re: GPW: Między paniką a spadkami

robertw7 / 2008-01-21 16:14 / portfel
Wyskoczyłem z papierów w zeszłym tygodniu. To była najlepsza decyzja jaka mogłem podjać. teraz wyczukuję dołka i odkupię. Tylko gdzie jest dno??
robertw7 / 2008-08-27 08:37 / portfel
Myślałem, że na tym portalu są ludzie, którzy reprezentują chociaż minimalny poziom, a dyskusja może być ostra, ale merytoryczna. Twoja wypowiedź jest na poziomie półki na buty.
robertw7 / 2008-08-27 08:58 / portfel
Mam na myśli niektóre przymiotniki, które w jakiejkolwiek dyskusji nie powinny być używane. Można kogoś skrytykować, ale nie trzeba obrażać.

Re: Mieszkańcy zapłacą za drogi i szkoły

robertw7 / 2008-08-27 12:29 / portfel
Czy to jest rząd liberalny? Państwo jest po to, aby zapewnić obywatelom infrastrukturę zbudowaną za podatki, które my wpłacamy do kasy państwa. Państwo powstało w wyniku porozumienia społecznego po to, aby zapewniało obywatelom bezpieczeństwo, edukację, opiekę zdrowotną oraz realizowało inwestycje, które służą wspólnemu dobru, np. infrastrukturę. U nas jest odwrotnie. Obywatel istnieje dla państwa i trzeba mu dowalać na każdym kroku. powstał biurokratyczny twór nad którym niedługo nikt nie zapanuje. To w ogóle pomylenie roli państwa, jako organizacji. Myślałem, że liberalne rządy wprowadzą świętą zasadę, że to państwo i urzędnik jest dla obywatela, a nie odwrotnie. Cóż, okazuje się, ze obecny rząd jest mniej liberalny niż poprzedni. Nie tylko zresztą w tej kwestii.

Re: Skrzypek: Władza w Polsce zajmuje się sama sobą

robertw7 / 2008-08-28 09:31 / portfel
Można mieć różne zdania na temat Prezesa NBP, ale trudno nie zgodzić sie z tym, co tutaj mówi.
robertw7 / 2008-08-28 10:50 / portfel
Przykre to jest, ale prawdziwe w 100 proc.
robertw7 / 2008-08-29 08:19 / portfel
Masz rację, żyjemy w państwie, które nie przepuści żadnej okazji, aby inwigilować swoich obywateli, wyciągać na każdym kroku kasę (czytaj okradać), zaglądać do prywatnego życia, a nawet do łóżka lub sprawdzać czy chodzę do kościoła. To mija sie z pojęciem wolności i demokracji. Koncepcja państwa polega na tym, że organizacja ma prowadzić politykę korzystną dla swoich obywateli. Zapewniać bezpieczeństwo i strzec przestrzegania prawa, ale nie w sposób taki, że ingeruje w życie obywatela bezpodstawnie, np. w Australii nie ma obowiązku meldunkowego, a w razie potrzeby policja odnajdzie poszukiwanego w bardzo krótkim czasie. U nas jest to nie do pomyślenia. Państwo i urzędnicy muszą wiedzieć gdzie jesteś, co robisz i z kim sypiasz. Ten kraj to już jakiś matrix. Tego nie było nawet w komuniźmie.
robertw7 / 2008-09-08 09:20 / portfel
Ma rację Greeder porównując do UK, bo jeśli nie ma mozliwości żeby płace były europejskie, to dlaczego ceny są wyższe niż europejskie? Właśnie przeczytałem artykuł o cenach w Polsce. Samochody najdroższe w Europie, ale ok bez tego można żyć. Leki najdroższe w Europie. To dotyka najbiedniejszych. Za pokój w przecietnym polskim hotelu płacisz 300-400zł. Za tyle wynajmiesz porządny pokój w dobrym hotelu na Manhatanie. I do tego wszystkie ceny podwyższone o ponad 20 proc. podatku. Jeśli mam zarabiać mniej, to chce żeby ceny były niższe. Jesteśmy w UE, ale Czesi tez są i Słowacy. Tam relacje zarobki/ceny inaczej wyglądają.

Re: Rynek akcji: Zachwianie równowagi

robertw7 / 2008-09-18 08:18 / portfel
Dzis mamy małe odbicie. Zobaczcie na futures w Stanach i Europie
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy