Forum

Komentarze użytkownika "robertw7"

Komentarze użytkownika: robertw7

robertw7 / 2008-12-31 08:33 / portfel
Jasne... Ja też nie mam samochodu, więc nie chce dróg. Co mi będą mówić, czego potrzebuje? Głupie, zawistne gadanie kolego!
robertw7 / 2008-10-28 08:24 / portfel
Tu nie chodzi o dofinansowywanie kogokolwiek z pieniędzy podatników. Chodzi o to, żeby NBP wykorzystał dostępne mu instrumenty. Pożyczanie pieniędzy bankom na procent i ratowanie kursu waluty nie jest płaceniem z pieniędzy podatników. Natomiast rząd ma możliwość udzielania pewnych gwarancji nie za pośrednictwem pieniędzy podatników. Są inne metody. Tylko żeby to zrobić w rządzie powinno być kilku dobrych ekonomistów.

Re: "Polska może być ciężko doświadczona przez recesję"

robertw7 / 2008-10-27 08:35 / portfel
racja

Re: "Polska może być ciężko doświadczona przez recesję"

robertw7 / 2008-10-27 08:21 / portfel
Już wcześniej pisałem na forum, że kryzys i recesję zafundujemy sobie sami, nie tyle z powodu Stanów, co działaniami naszych niektórych ekonomistów. Kryteria przydzielenia kredytów były ok. LTV na poziomie 90 lub nawet 100 (jasne, że 130 było przesadą), przy obecnym obliczaniu zdolności kredytowej, założenia były całkiem niezłe. Banki nie udzielały zbyt ryzykownych kredytów, spłacalność była ok i można było to zostawić tak, jak było. Teraz przy zaostrzonych kryteriach, sami wpędzamy sie w recesję. Ograniczanie kredytów hipotecznych spowoduje kryzys. Nie oszukujmy sie. Ilu ludzi stać na wkład własny w wysokości 25-30 proc? Wcześniej ta kwota mogłaby byc przeznaczona na wykończenie. Przy takiej sytuacji wejdziemy w kryzys na rynku nieruchomości, co pociągnie inne działy gospodarki w dół. Trochę dziwią mnie decyzje KNFu oraz wypowiedzi Prezesa NBP. Według niego kryzys nam nie grozi, bo Polska gospodarka jest w dobrym stanie. Niezupełnie. Kryzys z reguły rozpoczyna sie na rynku finansowym, a potem rozlewa sie na pozostałe branże. Według p. Skrzypka jest dokładnie odwrotnie. Gospodarka jest silna i stabilna. Owszem, ale jak finanse zaczną sie sypać, to gospodarce juz nic nie pomoże. Mozna to tez odnieść do wypowiedzi Skrzypka o braku ingerencji NBP na rynku pieniężnym.

Re: Kredyty hipoteczne dla bogatych

robertw7 / 2008-10-14 08:22 / portfel
Zastanawia mnie to, ze nasi spece muszą spieprzyć nawet to, co dobrze działa. To, co robią w tej chwili, dopiero wpędzi nas w kryzys. Jeśli banki będą żądały 30 proc. wartości nieruchomości, to ilość kredytów spadnie o 90 proc. odczują to banki, ale wywoła to też kryzys na rynku nieruchomości. A co dalej? Jak padnie rynek mieszkań to od razu wpłynie to negatywnie na cała gospodarkę. Nie uważam, że kredyt na 110 proc. jest dobry, ale
na 100 lub 90 jest ok. przy obecnych kryteriach obliczania
zdolności. Jak dobrze pójdzie to sami się wpędzimy w kryzys bez pomocy USA.
Jest dobrze, więc jak zwykle w `Polsce, trzeba coś spieprzyć.
robertw7 / 2008-10-10 13:00 / portfel

Coś nie bardzo wierzę, aby indeks WIG20 spadł ponizej
2000pkt. Jak spadnie to kupuję ;-D

No to miłych zakupów:)
robertw7 / 2008-10-09 13:11 / portfel
Twój sposób wypowiedzi świadczy o tym, że Twoim idolem jest Jacek Kurski. Współczuje...
robertw7 / 2008-10-09 11:30 / portfel
Do Sikorskiego dołączyłbym jeszcze drugiego kandydata-Cimoszewicza, którego zaszczuto przy ostatnich wyborach. I to niesłusznie.

Re: Tusk na prezydenta? Ma 36 proc. poparcia

robertw7 / 2008-10-09 11:10 / portfel
Ostatnio podchodzę sceptycznie do sondaży. Uważam, że nie zawsze są obiektywne. Jeśli chodzi o Polska scenę polityczną, to skompromitowała sie ona już wystarczająco. W cywilizowanym i normalnym kraju tacy "profesjonaliści" jak 90 proc. polskich polityków, nie mieliby racji bycia w tym biznesie. Co do Donalda. Nie uważam, żeby to był dobry kandydat. Jest zbyt mało wyrazisty, mało zdecydowany i kiepsko negocjuje. Kaczyński zresztą też nie jest dobrym kandydatem (może wyrazisty, ale "inaczej"). Uważam, ze najlepszym kandydatem byłby Radek Sikorski. Człowiek, który jest trochę obeznany w świecie, potrafi być skuteczny i odnaleźć się z klasa w każdej sytuacji.
robertw7 / 2008-10-07 14:01 / portfel
w każdym nie, ale i tak jest ich za dużo

Re: Abonament RTV zapłacimy ZUS-owi?

robertw7 / 2008-10-07 08:51 / portfel
Proszę bardzo. Mogę płacić 10 zł. Ale: TVP nie będzie emitowała reklam lub drastycznie obniży ich ilość. Następnie, telewizja będzie neutralna światopoglądowo, bez księży w każdym programie publicystycznym i bez propagandowych programów katolickich. No i TVP będzie apolityczna. Jeśli taka będzie telewizja, a jej celem będzie edukacja i misja (nie propaganda kościelna) wtedy z chęcią zapłacę.

Re: Banki rezygnują z opłat za wpłaty w bilonie

robertw7 / 2008-10-03 10:44 / portfel
Lubię Lukas-jeszcze, ale ostatnio nie ma dobrej prasy i PR-u. Wpadka za wpadką.

Re: Sondaż: Platforma samotnym liderem. PiS traci

robertw7 / 2008-09-24 13:23 / portfel
Czy Was już kompletnie zaślepia ta chora wojenko PO-Pisowska? To takie w naszym stylu. Nieważne, co sie robi dla kraju, ważne, że można się z kimś pokłócić, opluć i pouczać, choć marnej jakości ta edukacja, jak sie czyta takie wypowiedzi. Prawda jest taka. Żaden rząd nie realizował swoich obietnic. Nie zreformował systemu podatkowego, nie uprościł przepisów, nie przyspieszył budowy dróg. Żaden rząd nie ułatwił prowadzenia działalności gospodarczej (ułatwienia w rejestracji to pokazówka, która niewiele wnosi do faktycznej biurokracji). Żaden rząd tak naprawdę nie ma pomysłu jak rządzić, by Polska ruszyła do przodu. Politycy maja społeczeństwo w du.... Liczą sie ich interesy, wpływy i dobre notowania, np. służalczość wobec Kościoła. Kto z nich przejmuje sie krajem? Ale cóż. Najważniejsze, że jest nasza mała polska wojenka miedzy zwolennikami jednych i drugich. Można chlapnąć cos na forum i jest super! Tylko że jedni i drudzy mają Was głęboko.

Re: Rynek akcji: Zachwianie równowagi

robertw7 / 2008-09-18 08:18 / portfel
Dzis mamy małe odbicie. Zobaczcie na futures w Stanach i Europie
robertw7 / 2008-09-08 09:20 / portfel
Ma rację Greeder porównując do UK, bo jeśli nie ma mozliwości żeby płace były europejskie, to dlaczego ceny są wyższe niż europejskie? Właśnie przeczytałem artykuł o cenach w Polsce. Samochody najdroższe w Europie, ale ok bez tego można żyć. Leki najdroższe w Europie. To dotyka najbiedniejszych. Za pokój w przecietnym polskim hotelu płacisz 300-400zł. Za tyle wynajmiesz porządny pokój w dobrym hotelu na Manhatanie. I do tego wszystkie ceny podwyższone o ponad 20 proc. podatku. Jeśli mam zarabiać mniej, to chce żeby ceny były niższe. Jesteśmy w UE, ale Czesi tez są i Słowacy. Tam relacje zarobki/ceny inaczej wyglądają.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy