Forum

Komentarze użytkownika "sabinach"

Komentarze użytkownika: sabinach

sabinach / 2009-02-28 14:23
Czy wydatki na leki może odliczyć emeryt z III grupą inwalidzką czy ulga dostępna jest dla posiadaczy I i II grupy?

Gdzie rozliczyć i czy wogółe stratę z pit 8c?

sabinach / 2010-03-03 11:10
Na picie 8c nie wykazałam przychodu-brak obrotu akcjami jedynie stratę wynikającą z kosztów uzyskania przychodu a nie zbycia papierów wartościowych.Czy muszę ją wykazać w tegorocznym pit? I na jakim formularzu pit 38? czy może pit 37-bo rozliczam się z mężem?
Dziękuję!
sabinach / 2010-03-04 11:07
Wielkie dzięki p.Belladonno!.Stratę mam w poz.56 cz.E.Tak więc ją rozlliczam jak dobrze rozumiem na pit 38 a niezależnie od tego wypełniam pit 37 w którym rozliczam zyski z umów o pracę.Czy muszę tę stratę wykazać w tegorocznym rozliczeniu czy mogę w przyszłorocznym aby w ten sposób zmniejszyć należny podatek ze sprzedanych w 2010r. z zyskiem akcji?
sabinach / 2011-01-14 09:55
Bardzo dziękuję! jak zwykle można liczyć na Pani cenne porady. Pozdrawiam!

PIT przez internet -jak wypełnić UPL?

sabinach / 2011-01-13 12:31
Witam! w ubiegłym roku składałam razem z mężem pit37 w formie tradycyjnej a pit38 wystawiony tylko na mnie drogą elektroniczną.W tym roku chciałabym oba te pity wysłać przez internet.Zanim jednak to zrobię muszę wypełnić druk UPL w którym jako małżonek chcę upoważnić męża-podatnik do złożenia zeznania w moim imieniu.I tu moje pytanie czy muszę to zrobić jeśli w 2010r nie miałam dochodów wykazywanych w pit37a tym samym nie mam obowiązku rozliczać się sama tylko chcemy rozliczyć się wspólnie.Czy jeśli w ubiegłym roku sama rozliczałam elektronicznie pit 38 to które z nas teraz w UPL musi kogo upoważnić.Ja pit38 również w tym roku zamierzam wysłać on-line.
Z góry dziękuję!

Jak rozliczyć zysk/strate z giełdy jeśli nie ma sie opodatkowanego dochodu?

sabinach / 2009-04-07 10:44
Rozliczam się razem z mężem,który uzyskuje dochód z umowy o pracę ja nie pracuję ale mąż posiada jeszcze małe gospodarstwo rolne i ja niejako jestem jego pracownikiem bo musi odprowadzać za mnie składki do KRUS-u.Gospodarstwo jest tylko na męża ale nie mamy rozdzielności majątkowej.Ja w mBanku mam założony tylko na mnie rachunek inwestycyjny e-makler poprzez którego inwestuję na giełdzie.Jak zatem mam rozliczyć zysk/stratę z tych operacji skoro nie wykazuję dochodu opodatkowanego bo dochód z rolnictwa nie podlega podatkowi dochodowemu? Dziekuje!

Dywidenda a podatek

sabinach / 2011-08-01 10:48
Na konto spłynęły mi ostatnio dywidendy za akcje Tauronu i GPW swoją drogą to domyśliłam się że to dywidendy bo w tytule przelewu ani słowa o dywidendzie tylko "wolne środki z rachunku" ale do rzeczy czy kwoty które zostały przelane są już pomniejszone o podatek czy też będzie trzeba z nich rozliczyć się samemu w pit.To moje pierwsze dywidendy i stąd pytanie.Dziękuję!

Szukam wykazu materiałów budowlanych od których mogę odliczyć Vat?

sabinach / 2010-04-22 12:47
Mam prośbę o podanie linków gdzie mogę takowy wykaz, jak w temacie, znaleźć.Nie chce zaśmiecać forum kolejną dłuuuugą listą materiałów z pytaniem od których odliczyć a od których nie Vat. Będę wdzięczna.

Lokata przez internet -co polecacie?

sabinach / 2008-11-19 17:37
Chcę ulokować ok.5000zł na jakiejś sensownej lokacie którą można założyć przez internet.Nie interesują mnie te które wymagają założenia dodatkowego rachunku itp.Szukałam coś na Open Finance ale nie wiem czy aby ją założyć muszę skontaktować się z infolinia lub doradcą?bo na ich stronie nie widzę żadnego serwisu transakcyjnego jak np.w bankach.Z góry dziękuję za wszelkie info.

Lokata Killer 10% w Banku Pocztowym- poradzcie warto?

sabinach / 2009-01-12 12:38
Jak oceniacie Państwo warto w to inwestować,banku też nie znam proszę o pomoc. Wygląda to całkiem interesująco jak dla mnie laika ale czy napewno nie ma w tym żadnego haczyka? Liczę na Państwa opinie.Dziękuję!

Sąsiad buduje dom

sabinach / 2008-01-17 10:21
Sąsiad z którym nie mam najlepszych kontaktów planuje budowę domu,czy będę miał wpływ na jego położenie względem mojej działki,czy mogę mieć wgląd do projektu itp.czy i gdzie mogę to zrobić?Czy zostanę powiadomiony o planach sąsiada przez organ zatwierdzający projekt w przypadku gdy będzie on zgodny z prawem tj.ściana bez okien oddalona o 3m a ściana z oknem o 4m od granicy mojej posesji?Proszę o wyjaśnienie jak przebiega cały ten proces.Z góry dziękuję.
sabinach / 2008-03-12 16:52
A co sądzicie o mlokacie w mBanku 6% rocznie w przypadku lokaty 12 miesięcznej?

ULGA INTERNETOWA-brak pojedyńczej faktury

sabinach / 2009-01-12 17:30
Zginęła mi faktura za korzystanie z internetu z jednego z miesięcy posiadam tylko dowód zapłaty za nią wygenerowany przez bank z którego robiłam przelew on-line.Czy to wystarczy aby odliczyć kwotę za cały rok czy też muszę zsumować wydatki internetowe z 11 miesięcy?
sabinach / 2009-01-13 09:39
Też tak myslałam: dostanę duplikat i po problemie niestety wystawcą faktury jest TP a tam nawet takie oczywiste i proste sprawy jak duplikaty nie jest łatwo uzyskać,bo już zgłaszałam u nich ten problem,gdyby faktura była nie zapłacona to pewnie duplikat byłby raz dwa ale jak jest zapłacona to po co spieszyć straciłam nadzieję że dostanę ten duplkat
sabinach / 2009-04-08 19:35
Wielkie dzięki ale gdyby mnie US wezwał do weryfikacji Pit-u co muszę mieć oprócz oczywiście pitu męża czy muszę jakoś udowodnić skąd miałam pieniążki na inwestycje giełdowe?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy