Forum

Komentarze użytkownika "samotna44"

Komentarze użytkownika: samotna44

działalność gospodarcza a renta rodzinna

samotna44 / 2012-08-09 15:21
Witam Państwa, mam pyatnie odnośnie renty rodzinnej po zmarłym męzu. Czy należy mi się w sytuacji kiedy prowadzę własną działalność gospodarczą, czy musiałabym ją zawiesić żeby dpstawać tą rentę?

zwolnienie lekarskie a staż emerytalny

samotna44 / 2012-12-04 11:46
czyli jeśli dajmy na to teortetycznie rzecz biorąc mam przepracowany wymagany okres, ale pzrez te wszytskie lata byłam łacznie rok na zwiolnieniu, to ten rok musze odjąć? i się okaże wtedy że nie mam prawa do emerytury jednak, tak>?

nowe fakty w sprawie śmierci Madzi

samotna44 / 2012-03-23 10:59
ta sprawa coraz bardziej podejrzana się wydaje, po co sprawdzać ceny trumień?? nikt nie powinien się dziwić, ze w obecnej sytuacji to bardzo dziwnie wygląda

darowizna w rodzinie

samotna44 / 2012-05-23 14:34
jeśli spisze Pani normalną umowę pzrekazania darowiznę członkowi rodziny, to jest Pani zwolniona z podatku od tej darowizny, jako że cżłonkowie rodziny mają specjalne ulgi

staż w urzędzie a etat

samotna44 / 2012-12-12 09:05
Córka dostała właśnie decyzje o skierowaniu na staż z urzędu pracy. Bedzie go odbywać w Urzędzie Powiatowym w pobliskim mieście, czy po skońćzonym stażu może liczyć na etat, czy działa to w ten sposób?

samotna matka a wypowiedzenie

samotna44 / 2012-10-23 11:18
Czy jako samotna matka podejmująca praca mam jakieś 'przywileje' tzn czy jakiś dłuższy czas chroniący przed wypowiedzeniem albo coś takiego? cz jestem traktowana identycznie jak pozostali?"

pracownik bez NIP

samotna44 / 2012-06-20 13:18
super, dziękuję za odpiwedź, byłam pewna, że każdy pracownik musi posiadać NIP przed zatrudnieniem

pracownik bez NIP

samotna44 / 2012-06-20 11:39
Sama jestem w szoku jak to możlwe, ale zatrudniam na okres wakacji chłopka - studenta, już wszytsko dogadaliśmy, przychodzi do podpisania umowy, a on mi mówi, że nie ma NIPu? jak mam postąpić w takiej sytuacji?

rachunek z umowy zlecenie

samotna44 / 2012-06-15 14:08
u mnie w firmie najpierw podpisuję rachunek, później czekam aż rachunek dojdzie do pracodawcy i pzresyłają umowę, którą podpisuję i znów odsyłam i dopiero wtedy robią mi pzrelew to chyba tak być musi

Szkolenia BHP-gdzie zgłosić?

samotna44 / 2012-02-13 14:13
Jest teraz sporo firm zewnętrznych zajmujących się szkoleniami BHP, warto się zorientować, bo to wygodne rozwiązanie

kara w zawieszeniu

samotna44 / 2012-08-29 08:53
Syn dostał karę w zawieszeniu za jakąś bójkę. Powiedzcie mi proszę jakie to niesie konsekwencje? czy to oznacza, ze następnym razem jak tylko coś przeskrobie, to pójdzie siedzieć?

Badanie wariografem

samotna44 / 2012-02-17 14:20
Czy ktoś wie na czym polega badanie wariografem? Moja znajoma jest podejrzana o coś, czego nie zrobiła i chcą jej pzreprowadzić właśnie takie badanie, ale nie wie czy się zgodzić i trochę się boi bo nie wie czego się spodziewać. Miał ktoś z was dośiwadczenia z wariografem?

mieszkanie z gminy jak się starać?

samotna44 / 2012-10-24 09:17
Podobno każda gmina ma jakieś mieszkania komunalne, które może udostępnić najbardziej potrzebującym rodzinom, czy ktoś z Państwa wie może jak się można starać o takie mieszkanie?

pisanie prac - legalne?

samotna44 / 2012-10-16 11:03
Córka zaczęła się ogłaszać w internecie że chętnie napisze za gokoś pracę zaliczeniową, semestralną a nawet licencjacką i magisterską. Mi to się w ogóle nie podoba, czy takie usługi są legalnie świadczone w ogóle?

umowa przedwstępna u notariusza

samotna44 / 2012-10-08 11:18
Potzrebuje porady, zamierzam sprzedaż mieszkanie i zanlazłam juz kupca nawet, z tym, że chcemy zawrzeć umowę przedwstępną, czy lepiej będzie ją spisać między nami tylko, czy w formie aktu notarialnego?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy