Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-11-11 19:54 / Tysiącznik na forum
Nakazanie zdejmowania krzyży jest okazywaniem ateizmu, który jest wiarą w nieistnienie Boga.
studentMIM / 2009-11-11 20:19 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktoś uważa znajomość języków za jakikolwiek miernik inteligencji, to chyba nie jest z nim najlepiej...
studentMIM / 2009-11-11 20:22 / Tysiącznik na forum
Najciekawsze (najsmutniejsze?), że ludzie dają się nabrać na takie prymitywne prowokacje...
studentMIM / 2009-11-11 20:40 / Tysiącznik na forum
Bo demokracja to dyktatura większości ;P
A tak na serio, to uważam, że gdyby w klasie było powiedzmy 5 muzułmanów, to należałoby w niej powiesić obok krzyża także półksiężyc.

Do krzyża jednak dochodzi dodatkowy powód, dlaczego powinien wisieć. Jest on po prostu elementem naszej kultury. Tak samo jak naturalne jest, że w sądach pojawia się postać Temidy, tak samo krzyż jest nierozerwalnie związany z naszą kulturą.

Jeśli pozostawisz dyrektorom/radom rodziców decyzję czy w klasie powinien wisieć krzyż, to będzie to wolność i świeckość państwa (gdyż nie będzie narzucało nikomu wiary). Jednak jeśli zakażesz wieszania krzyży, to będziesz propagował wiarę ateistyczną (bo będziesz nakazywał państwowo brak symboli)
studentMIM / 2009-11-11 20:42 / Tysiącznik na forum
Uważaj, bo swoimi wypowiedziami możesz obrazić wiele uczciwych osób. Po każdej stronie sceny politycznej znajdują się "czarne owce" i wiele porządnych ludzi. Uważaj bardziej na słowa.
studentMIM / 2009-11-11 21:17 / Tysiącznik na forum
Oczywiście liczba 5 jest umowna i można się dogadać co do niej. Jednak też nie powinna to być jedna osoba, bo to rodzi patologie.


Dlatego, że 90 procent katolików nie ma prawa zniewalać 10 procent
innowierców.

ale 10 % innowierców ma prawo zniewalać 90% katolików?


Demokracja nie jest najlepszym ustrojem

"Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu." W. Churchill
studentMIM / 2009-11-11 21:20 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jedno:

W jaki sposób obecność krzyża w szkole ogranicza Twoją wolność wyznania i sumienia?
studentMIM / 2009-11-11 21:36 / Tysiącznik na forum

wieszanie go (...) narzuca mi wiarę, której nie uznaję

Tak samo jak posąg Temidy narzuca Ci wiarę w bóstwa greckie?
Proszę bez takich żartów.

narzuca mi chrześcijaństwo

Nikt Ci nie każe wierzyć, więc nie może być tu mowy o narzucaniu czegokolwiek


permanentna ewangelizacja

jeśli by się już naprawdę starać, to można podciągnąć to pod ewangelizację. Ale tak samo brak krzyża można podciągnąć pod "antyewangelizację". Usuwanie krzyży przecież zmusza nas do wiary, że Boga nie ma (ja tak nie uważam, tylko imituję Twoją argumentację)
studentMIM / 2009-11-11 21:54 / Tysiącznik na forum
Jeśli demaskujesz, to przydałyby się twarde dowody....
studentMIM / 2009-11-11 22:00 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że szkoły nie mogą być utożsamiane z żadną religią. I w obecnej sytuacji nie są. To, że jest w nich symbol religijny większości uczniów jest po prostu ukłonem w ich stronę.
Jeśli by w szkołach NAKAZAĆ zdejmowanie krzyży, to byłaby to dyskryminacja katolików. Jeśliby NAKAZAĆ ich wieszanie byłaby to dyskryminacja ateistów.

To że szkoła jest świecka nie znaczy, że jest ateistyczna.
studentMIM / 2009-11-11 22:02 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście nie wiem, jakie są wymogi formalne na stopnie naukowe. Ale myślisz, że nie da się dać tego dokumentu po prostu do tłumaczenia???
studentMIM / 2009-11-11 22:05 / Tysiącznik na forum

Usuwanie krzyży byłoby antyewangelizacją, gdyby były tam od początku

Myślisz, że w pierwszych szkołach w Europie nie było krzyży? Coś nie bardzo chce mi się w to wierzyć, biorąc pod uwagę tamte czasy. Krzyże zniknęły ze szkół tylko na czas władzy komunistów, więc tak, była to antyewangelizacja. Teraz je tylko przywrócono. Sam podałeś argument przeciwko swojej tezie:)
studentMIM / 2009-11-11 22:31 / Tysiącznik na forum
Krzyże zawsze były w europejskich szkołach, więc tak, są one tam elementem naturalnym. Więc sam przyznałeś, że argumentacja jest słuszna.

Ja jednak nie zgadzam się z Twoją argumentacją. Nie uważam np. że obecność półksiężyca w szkole niszczyłaby moją wolność religijną. Ja cały czas mogę wierzyć w religię katolicką i wiszący półksiężyc w żadnym stopniu mi nie przeszkadza. Żądanie jego zdjęcia (jeśli część uczniów to muzułmanie) byłoby ich dyskryminacją.
Tak samo nie mam nic przeciw, aby pojawił się w szkołach jakiś symbol ateistów obok krzyża.
Inaczej mówiąc: nie walcz z moimi symbolami religijnymi, a ja nie będę walczył z Twoimi. To jest prawdziwa tolerancja
studentMIM / 2009-11-11 22:57 / Tysiącznik na forum
może masz rację. Mógłbyś jednak zacytować regulamin?
studentMIM / 2009-11-11 23:58 / Tysiącznik na forum
Afera stoczniowa to Rydzyk? A to ciekawe, myślałem, że to PO. No ale pewnie mam fałszywe informacje.
A mi konkretnie chodziło o sugerowanie, że uczciwi ludzie głosujący inaczej niż Ty to " słudzy Rydzyka" i nie Polacy

Najnowsze wpisy