Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

Re: Bezrobocie wciąż maleje. Za miesiąc już jednocyfrowe?

studentMIM / 2008-06-24 17:39 / Tysiącznik na forum
W sumie to najważniejsza (przynajmniej moim zdaniem) to nie jest stopa bezrobocia, ale wysokość zatrudnienia(w proc). Wzrost gospodarczy zależy od tego, jaki wskaźnik tu osiągniemy...

Re: Kopacz: komercjalizacja tak, zwolnienia nie

studentMIM / 2008-06-24 18:22 / Tysiącznik na forum
prywatyzacja jak największej części służby zdrowia (no może poza ratownictwem medycznym, choć i to można zlecać prywatnym firmom) z pewnością przyczyni się do zwiększenia jakości obsługi.
Na początku wprawdzie mogą wzrosnąć koszty (lub pojawić się inne przejściowe trudności), ale z czasem zacznie funkcjonować mechanizm wolnego rynku i sytuacja powinna się poprawić.
Kwestia jest tylko taka, że sama prywatyzacja nie jest panaceum na wszystkie problemy. Ja bym postulował jeszcze wprowadzenie (choć wiem, że zaraz odezwie się chór krytyków) współpłacenia za leczenie. Nie chodzi tu o żadne wysokie kwoty i nie istotne jest jak duże wpływy do systemu to przyniesie. Ważne w tym pomyśle tak naprawdę jest ograniczenie bezsensownych wizyt u lekarzy, które pewna część społeczeństwa z przyjemnością praktykuje (można porozmawiać, wyżalić się, etc.), co zmniejszy koszty i w efekcie umożliwi poprawienie jakości leczenia w ogóle:)
studentMIM / 2008-06-24 21:54 / Tysiącznik na forum
Nie mam nic przeciwko unieważnianiu decyzji komunistycznych władz. Powiem więcej nawet to unieważnienie popieram. No ale musimy myśleć także o gospodarce... tak więc jeśli chcemy przywrócić to święto to usuńmy chociażby święto 1 maja
studentMIM / 2008-06-24 22:03 / Tysiącznik na forum
Jak {Pilsener} napisał, że nie daje na tacę, to założyłem (może błędnie), że jest to świadoma decyzja, czyli musi mieć ku temu okazję;P
Jeśli zaś chodzi o budowanie zbyt dużej ilości kościołów, to ja mimo wszystko tego nie zauważam. Bardziej skłonny byłbym stwierdzić, że istnieje wiele miejsc, gdzie kościoły są przepełnione, lub przynajmniej zapełnione.
Jeśli nie jesteś wierzący, to faktycznie nie płacisz ani złotówki na Kościół i nie ma powodu abyś to czynił. Czemu jednak uważasz za moralnie złe wspieranie swojej wspólnoty przez ludzi wierzących? (odniosłem takie wrażenie po Twoich wypowiedziach)
studentMIM / 2008-06-25 08:54 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale czemu mnie obrażasz, gdy nie masz ku temu żadnego uzasadnienia? Naucz się liczyć(bez urazy, ale chyba tego Ci brakuje), to może zobaczysz ile Kościół może otrzymać z tacy (dzięki czemu wykorzystuje ją nie tylko na swoje utrzymanie, ale także na chociażby Caritas).
No i jeszcze poczytaj jaki majątek miał Kościół przed wojną (z nadania różnych ludzi, więc uzyskany uczciwie) i przestań mówić te brednie.

Re: Będą dłuższe wakacje? Nauczyciele grożą strajkiem

studentMIM / 2008-06-25 11:51 / Tysiącznik na forum
Możemy podnieść płace nauczycielom, ale równocześnie wydłużmy im tydzień pracy (i zredukujmy zatrudnienie).
Ponadto nie ma żadnego powodu, aby nauczyciel miał przechodzić na wcześniejszą emeryturę. Dlaczego ma on mieć lepiej niż chociażby nauczyciel akademicki, od którego przecież wymaga się więcej sprawności umysłowej niż od "zwykłego" nauczyciela

Re: W RPP jastrzębie wygrały

studentMIM / 2008-06-25 13:39 / Tysiącznik na forum
Ja osobiście raczej też jestem "jastrzębiem". NBP musi realizować swoje statutowe zadania i nie może pozwolić inflacji wymknąć się spod kontroli (choć chyba to już po części się stało).
W dłuższej perspektywie wysoka inflacja jest gorsza niż wysokie stopy teraz...
studentMIM / 2008-06-25 14:37 / Tysiącznik na forum
Mógłbyś mi więc wyjaśnić, na czym polega "głębia" tego spotu?
studentMIM / 2008-06-25 15:29 / Tysiącznik na forum
Ech....
Nie ma sensu tu pisać całego referatu na ten temat, ale radzę zwrócić uwagę, że dzisiejszy Fundusz Kościelny jest po prostu zwrotem CZĘŚCI majątku zagrabionego mu przez komunistyczne władze...
studentMIM / 2008-06-25 15:43 / Tysiącznik na forum
1. Świątynia Opatrzności Bożej nie jest pomysłem Kościoła, a polityków. Skoro oni wymyślili, że chcą coś takiego postawić, to dlaczego Kościół ma być teraz zostawiony sam sobie z jej skończeniem? Zaznaczam przy okazji, że Kościół, aby uczynić to jak najbardziej uczciwym, chce w tym budynku umieścić chociażby muzeum.
2. Mówiąc szczerze nie spotkałem się z tym, aby wyjazdy dzieci organizowane przez Kościół były finansowane z budżetu (zwykle to dokładają się do takich wyjazdów parafianie), ale nawet jeśli tak się dzieje, to jestem gotów założyć się, że pieniądze (poza marginesem przypadków, które zdarzają się wszędzie) są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. A w Twoich niczym nie popartych oskarżeniach przejawia się po prostu antyklerykalizm...
3. Katechetów finansuje się z budżetu państwa tak samo katolickich, prawosławnych, protestanckich i tak samo jak chociażby nauczyciela etyki. Państwo po prostu uznaje, że opłaca się mu uczyć obywateli określonych zasad moralnych, aby w życiu kierowali się większą uczciwością. Jest to po prostu element wychowania obywateli (ktoś zakłada, że jeśli możemy uczyć historii, to tego też), w którym lepiej sprawdzają się katecheci niż świeccy nauczyciele etyki.
4. Kościół nie został powołany po to, aby utrzymywać zabytki. Jeśli państwu zależy, aby te zabytki istniały (i wymaga tego prawnie), to niech łoży na to pieniądze. Jeśli zniesino by przepisy, które nakazują te budynki traktować inaczej, to byłaby inna rozmowa. Ale w tym wypadku jej nie ma...

Re: Prognozy dla PKB wciąż spadają

studentMIM / 2008-06-25 18:46 / Tysiącznik na forum
Aby utrzymać wzrost trzeba jak najszybciej przeprowadzić reformy.
Na pierwszy ogień powinien pójść KRUS, który, jeśli nie zlikwidować, to powinno się przynajmniej znacząco odchudzić.
Ponadto należy sprywatyzować jak najwięcej państwowych spółek (tych które nie są naturalnymi monopolitami), aby zmniejszyć zadłużenie państwa i zredukować wysokość płaconych przez nas odsetek.
Co wprawdzie jest ciężkie, ale konieczne dla prawidłowego rozwoju, to trzeba docelowo całkowicie pozbyć się wcześniejszych emerytur, a tymczasem znacząco je ograniczyć. Poza tym, że zmniejszy to wydatki budżetowe, to zwiększy liczbę pracujących, co jest rzeczą wysoce pożądaną do kontynuowania wzrostu.
Jeśli zaś z czasem uda nam się zbalansować budżet, to dobrym krokiem byłoby obniżenie podatków, najlepiej poprzez zlikwidowanie podatków dochodowych i oparciu finansowania budżetu na VAT i akcyzie.
studentMIM / 2008-06-25 19:07 / Tysiącznik na forum
Wzrost 15% jest ryzykowny, bo może prowadzić presji infalcyjnej i kryzysu.
Ja jestem za reformami, ale nie można pójść za daleko. Z pewnością zaś najpierw należy obniżać wydatki, a później podatki. Także nie można od razu znieść obowiązku emerytalnego czy ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż duża część ludzi teraz się o to nie zatroszczy, a za kilka lat będziemy mieć spory problem.
Uważam też, że VAT należy ciąć na końcu, a najpierw pozbyć się dochodowego (nawet kosztem WZROSTU VAT). Dobrze by było, gdybyśmy mogli zmniejszyć zatrudnienie w administracji, dzięki mniejszej dywersyfikacji podatków.
Co zaś się tyczy prywatyzacji wszystkiego, to ja jestem chociażby przeciw prywatyzacji PKP PLK, sieci przesyłu prądu, lasów państwowych.

Re: USA: Obama w sondażach prowadzi z McCainem

studentMIM / 2008-06-25 23:22 / Tysiącznik na forum
no i znowu wygra lewica:(

Re: "Dziennik" - Banki kłamią w reklamach

studentMIM / 2008-06-26 09:23 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem istnieje róznica pomiędzy nie poinformowaniu o ryzyku strat (to każdy rozsądny człowiek inwestujący w fundusze wie), a podaniem, że oprocentowanie wynosi x, gdy faktycznie (liczone rocznie, czyli standardowo) tyle nie wynosi
studentMIM / 2008-06-26 09:51 / Tysiącznik na forum
Wydajność pracy rośnie przed urlopem, więc to raczej kiepski pomysł:)
Ponadto latem jest więcej pracy w gospodarce (prace sezonowe), więc efekt byłby odwrotny od pożądanego...
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy