Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-07-02 13:18 / Tysiącznik na forum
Jak brakuje argumentów, to zaczynamy twierdzić, że ktoś jest niedojrzały. Standardowe działanie.

P.S. Zasiłek pogrzebowy to dwie średnie krajowe. Spokojnie wystarczy na pieniądze dla księdza, grób oraz stypę.
studentMIM / 2009-07-02 18:07 / Tysiącznik na forum
Może 50? Czy jeszcze jakieś ciekawsze pomysły?
studentMIM / 2009-07-03 08:51 / Tysiącznik na forum
Więcej możesz kupić za te same pieniądze:)

No i PKB liczony w dolarach jest wyższy;P
studentMIM / 2009-07-03 09:25 / Tysiącznik na forum
Też jestem za. Nawet kosztem podniesienia VAT i akcyzy.
studentMIM / 2009-07-03 09:35 / Tysiącznik na forum
To musisz podać, które wydatki chcesz obniżyć...
studentMIM / 2009-07-03 09:38 / Tysiącznik na forum
Musisz obniżyć o 40 mld (jeśli chcesz znieść PIT). No chyba, że równocześnie chciałbyś znieść CIT, to wtedy wzrasta to do 73 mld...
studentMIM / 2009-07-03 10:37 / Tysiącznik na forum
Każdy chociaż trochę inteligentny dostrzega, że silna waluta ma swoje wady i zalety. No bo można mieć słabszą walutę, większy rozwój i równocześnie mniej móc kupić (czyli globalnie być biedniejszym) lub mieć mocną walutę i kupować taniej.

Równocześnie pragnę zauważyć, że Polska nie chce mieć "za wszelką cenę" silnej waluty, gdyż u nas jej siłę w większości kontroluje rynek...
studentMIM / 2009-07-03 10:39 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale to jest czysta spekulacja niepoparta żadnymi dowodami...
Przeczy temu nawet prosta matematyka (no chyba, że zbieranie PIT kosztuje istotnie więcej niż połowa przychodu z tego podatku, co jest bzdurą)
studentMIM / 2009-07-03 11:16 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że same w sobie nie zrekompensują. Przynajmniej nie, gdy równocześnie chcielibyśmy znieść CIT (co jest naturalnym krokiem, istnienie CIT bez PIT komplikowałoby system podatkowy i skłaniało do nadużyć)

Tu też należałoby poczynić kilka oszczędności, ale mogłyby być one mniejsze...

Pewnie pamiętasz jak obniżenie akcyzy na alkohol spowodowało...wzrost
dochodów budżetu z tego podatku.

To oczywiście jest możliwe w przypadku podatku od konkretnego produktu (ludzie przestawią się z innych produktów na ten). Poza tym chyba wówczas zadziałała jeszcze koniunktura...
studentMIM / 2009-07-03 13:38 / Tysiącznik na forum
1. Komplikacje wynikałyby z faktu, że może opłacałoby się przepisać spółkę na jedną osobę. Poza tym uprzywilejowywałoby to firmy z pojedynczym właścicielem (w sumie to nie mam jakiejś głębszej wiedzy, więc możliwe, że te argumenty są bez sensu. Jeśli wiesz coś więcej, to chętnie ja też się dowiem;))

Skąd przeświadczenie, że jeżeli to działa w przypadku
konkretnego produktu

Stąd, że jeśli stanieje wódka, to mogę na przykład kupić mniej czekolady, a więcej wydać na wódkę (bo ma to dla mnie większą użyteczność). Jeśli zaś będę miał do czynienia z "większą skalą", to takie przesunięcia nie będą możliwe
studentMIM / 2009-07-29 13:45 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaje, że próbujesz zakrzyczeć oponentów zamiast podawać jakieś sensowne argumenty.
To, co napisał Berti nie jest bez sensu. Jak coś Ci się w tej wypowiedzi nie podoba, to wymień to, podaj kontrargumenty, a nie bezmyślnie atakuj.
studentMIM / 2009-07-29 19:46 / Tysiącznik na forum
ani jednym ani drugim
studentMIM / 2009-07-30 19:44 / Tysiącznik na forum
To jest możliwe. Powinni podzielić PKP Intercity na kilka części (ogólnokrajowych, nie lokalnych) przed prywatyzacją (i prywatyzować każdą oddzielnie), aby wymusić konkurencję.
studentMIM / 2009-07-30 19:45 / Tysiącznik na forum
Torów (czyli PKP PLK) na razie nie chcą prywatyzować.
studentMIM / 2009-08-01 09:36 / Tysiącznik na forum
A ja nie polecam czytania GW (a jeśli już to ze sporą dozą krytycyzmu). Niestety to ogłupia.

Najnowsze wpisy