Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2008-07-24 12:05 / Tysiącznik na forum
szkoda słów...
naturalną cechą państwa jest to, że zabiera obywatelom jakąś część pieniędzy i w zamian oferuje jakieś usługi (czasem tym obywatelom, którym zabrało, czasem innym).
Można tylko dyskutować czy podatki nie są za wysokie, a nie czy powinny w ogóle istnieć
studentMIM / 2008-07-24 12:18 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle oskarżenia bez pokrycia i podania realnego rozwiązania....
No i jak zwykle nie można się postarać, aby pisać estetycznie
studentMIM / 2008-07-24 12:27 / Tysiącznik na forum
Ten artykuł w żadnym stopniu nie zaprzecza temu, co napisałem. Trzeba się nauczyć czytać....

Re: Emeryci skazani na biedę

studentMIM / 2008-07-24 12:48 / Tysiącznik na forum
Czy to naprawdę takie dziwne, że emeryci dostaną tyle ile sobie odłożyli?
Jaki jest sens robić o to aferę?
Czy nie wystarczy przesunąć wieku emerytalnego tak, aby te pieniądze były godne?
studentMIM / 2008-07-24 12:58 / Tysiącznik na forum
Na początku pytanie: co znaczy "norodowo-katolicki"? (dwa razy użyłeś tego sformułowania)
A teraz do rzeczy: zgadzam się z Tobą, że szpitale, spółki komunalne i także szkoły powinny zostać w większości sprywatyzowane. Nie rozumiem tylko, w jaki sposób narodowość czy też tym bardziej katolickość (cokolwiek miałoby to znaczyć) systemu hamuje prywatyzajcę (co to ma w ogóle wspólnego?)
No i jeszcze jedna sprawa - zauważ, że niepotrzebnie łączysz dwie sprawy - prywatyzajcę i nie finansowanie służby zdrowia z budżetu. To są dwie różne sprawy. Może obie potrzebne (choć ta druga ryzykowna), ale różne
studentMIM / 2008-07-24 13:02 / Tysiącznik na forum
Co do idei jest to słuszne i można to w tej płaszczyźnie poprzeć.
Problem jest tylko taki, że mnóstwo ludzi nie zdecyduje się w ogóle oszczędzać/inwestować. I jak osiągną wiek, w którym nie będą mogli pracować, lub jak będą potrzebować pomocy medycznej, to mogą po prostu nie mieć pieniędzy. A z problemem zostanie państwo...
studentMIM / 2008-07-24 13:09 / Tysiącznik na forum
1. Wiele ludzi nie decyduje się na korupcję ze względów ideowych (zwykła uczciwość).
2. Na pewno warto zmniejszać redystrybucję kapitału, gdyż zmniejszy to docelowo korupcję. Problem tylko taki, że nie da się tego zrobić w całości. Jeśli chcesz, aby państwo istniało i spełniało swoją rolę, to musisz redystrybucję zachować. I dlatego:
3. Trzeba także wprowadzać urzędy walczące z korupcją i innymi nadużyciami. Trzeba stosować prowokacje. Jeśli człowiek jest uczciwy, to nie będzie miał problemów. Jeśli zaś nie, to ukarzemy go za wykroczenie i stanie się on przestrogą dla innych
studentMIM / 2008-07-24 18:11 / Tysiącznik na forum
No ja chyba właśnie to stwierdziłem, że da się z pewnością przewidzieć przyszłości....
studentMIM / 2008-07-24 18:12 / Tysiącznik na forum
daj sobie już spokój z tą spiskową teorią dziejów
studentMIM / 2008-07-24 18:14 / Tysiącznik na forum
Jeśli to miała być ironia, to Ci się nie udała...
studentMIM / 2008-07-24 21:56 / Tysiącznik na forum

Tymczasem jedyną obniżkę, która nastąpi, zawdzięczać będziemy poprzedniemu rządowi koalicji
PiS-LPR-Samoobrona. On przeforsował obniżkę podatków od przyszłego roku.
Poprzedni rząd przeforsował obniżkę, ale to już do tego rządu należy spełnienie tej obietnicy (dopięcie budżetu).
Ponadto ja akurat uważam za rozsądne próbowanie najpierw zrównoważyć budżet, a dopiero później obniżanie podatków.

aż 35 procent Polaków spodziewa się, że
będzie się żyło gorzej
wyniki takich sondaży zawsze takie są. Ludzie po prostu są pesymistami. I praktycznie nigdy te obawy się nie sprawdzają
studentMIM / 2008-07-24 21:57 / Tysiącznik na forum
Co do Niesiołowskiego jestem w stanie zrozumieć Twoje przesłanki. Ale jakoś mówienie tak o Rostowskim wydaje mi się wysoce mylone (poczytaj jego publikacje z czasu zanim był ministrem)

Re: PiS wciąż nie może dogonić Platformy

studentMIM / 2008-07-25 07:18 / Tysiącznik na forum
Wiem, że to marzenia, ale fajnie by było, gdyby do sejmu weszły dwie lub ew. 3 partie
studentMIM / 2008-07-25 13:17 / Tysiącznik na forum
Jak masz dowody na swoje oskarżenia, to idź do sądu. Jak nie masz, to przestań wypisywać dyrdymały
studentMIM / 2008-07-25 13:18 / Tysiącznik na forum
Ważne, że przynajmniej idzie do przodu. Teraz trzeba tylko powoli reformować, a w 20-25 lat osiągniemy poziom gospodarek zachodnich

Najnowsze wpisy