Forum

Komentarze użytkownika "TrentX"

Komentarze użytkownika: TrentX

TrentX / 2011-04-17 21:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Wypadnie sobie mocno poczytac i ruszyc na wycieczke szlakiem koszalinskich bankow ze zdobyta wiedza o kruczkach i sztuczkach stanac przed urzednikiem w sposobie i mysli ukazu cara Piotra I z 1708 roku :)

"Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego".

Potem zas zadac nokautujace pytania i czekac na rumieniec doradcy inwestycyjnego wskazujacy ze nie trafil na naiwniaka ;]
TrentX / 2011-04-08 15:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Bez obrazy amigo ale jakbys nie widzial co sie na tym papierku dzieje, jakbys nie czytal ich informacji , uwazam ze to jest bla bla bo poraz n-ty pisza ze juz sa w ogrodku i witaja sie z gaska , ale trzeba jeszcze troche poborowac . Jakby tak Ci borowal dentysta jak oni to wyszedlbys z gabinetu bez zebow ...

Dziwnych zwyzek kursu pod info tez pewnie na wykresie nie zauwazyles , lacznie z tym ze do takiej polityki informacyjnej i ubierania leszczy w akcje tejze spolki miala obiekcje KNF ???

Od siebie dodam ze nie uwazam sie za nierozgarnietego i przyglupiego nie osadzaj wiec kogos kogo nie znasz. Pozwole sobie dodac ze Twoje wpisy w stylu "siorbac Petrola " "Petrol rzadzi " "tylko Petrol " etc etc w tym tonie elokwencja i argumentacja nie grzesza .... Moze masz taki sposob bycia i wyrazania tego co robisz na gieldzie w tenze zdawkowy i prosty sposob, ale to tez nic bardziej gornolotnego od mojego bla bla .

Bez obrazy, oczywiscie i bez urazy ;]
TrentX / 2011-02-02 15:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Cierpliwy,
Na moje to sens AT na Petrolu jest mniej wiecej taki jak na Biotonie i Boryszewie, w zasadzie nic z niej chyba nie da sie wyczytac fo tego odciecia PP zamylaja sytuacje :), oczywiscie to tylko moje zdanie i nie bierz go sobie do serca bo malo doswiadczenia po mojej stronie w te klocki .. :)

Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-02-17 09:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam towarzystwo kto mi nastawial tyle krzyzykow :) za wypowiedz w sprawie LM :) ??

Widze ze dzis znowu gramy chemie :)
TrentX / 2011-02-16 22:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Siema :)
na moje to dramatem jest sposob dystrybucji miejsc w LM , w ten sposob bogate kluby nadal sie bogaca, a biedne sa przez nie drenowane z talentow bo je na to stac z kasy ktora placi sie w LM.
gdyby w LM grali faktycznie mistrzowie krajow a nie polowa niektorych lig pewnie poziom tejze by sie obnizyl , ale pieniadze docieralyby rowniez do innych slabszych lig co w dlugiej perspektywie skutkowaloby takze wzmacnianiem sie lig slabszych ....

Jakaz prosta teoria no nie ??? :) Tyle, ze nie do przyjecia dla "grubasow".
TrentX / 2011-05-04 18:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja przysiegalem za Walesy nie widze wiec potrzeby aby zwracas sie ku wschodniemu sasiadowi , ale nie zamierzam tez bic poklonow wielkiemu sojusznikowi zza Oceanu i generalnie jestem przeciw stacjonowaniu jakichkolwiek wojsk obcych w naszym kraju .... .

A co do goscia ktory przez czas wydarzen o ktorych wyzej napisalem byl generalem , a takze pierwszym Prezydentem wolnej Polski ( co prawda kontraktowym. Mowa oczywiscie o gen Jaruzelskim.
Uwazam ze ma on honor , ktorego wielu dzisiejszym politykom kompletnie brak i nigdy takiego honoru miec nie beda, szkoda tylko ze jest postacia tragiczna , urodzona w zlym czasie oraz taka ktora znalazla sie w zlym czasie i miejscu, bo niewiele brakowalo a zdazylby do Andersa ...

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-05-27 15:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Pomysl jaki bys liczyl zysk na akcje gdybys uczestniczyl w prawie poboru ...;] nie badz minimalista ..... ;]

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-05-20 13:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :)
u mnie ruszyly 3 - dniowe zawody karpiowe .Od wczoraj od 18.00 padl jak na razie jeden karpik 15 kg.

Kam moja "zoltodziobowa i zielona" opinia co do duzych stop zwrotow.
Kazda madra ksiazka pisana przez tych co na tym zeby zjedli twierdzi w zasadzie to samo , jesli rocznie przytulisz 30-40 % to jest to bardzo dobry wynik, a Tobie sie marzy 100 % i wiecej...Wg mnie utopia i rzecz niemozliwa.
Jesli zas nawet w jakims tam przypadku wpada 100 % i wiecej to nie jest to reguła :) a rachunek prawdopodobienstwa szybko zweryfikuje tak duza stope zwrotu w innych mniej trafionych inwestycjach... urealniajac ja i usredniajac do ogolu. Bajer jedynie polega na tym, ze jesli bedziesz dobrym inwestorem , bedziesz poswiecal odpowiednio duzo czasu na sledzenie wydarzen to masz szanse na stope zwrotu wieksza o pare punktow niz jakis przecietniak lub ktos kto sie do tego nie przyklada ....
TrentX / 2011-04-04 19:00 / portfel / Tysiącznik na forum
a jutro pewnie zjada na 6 :)

Re: Komentarze do portfela "kloszard"

TrentX / 2011-06-15 00:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam w grajdolku kloszardowym :)


hmm, czyli jednym słowem niezły wpiernicz by był i trza by się było
skrócić i ulotnić i przeczekać. Chyba, że mojego Ekosława aż tak by
nie sięgneło jednak parę % na pewno by poleciał bo tak jak piszesz
różne spółki różnie by odczuły. Dobre walory jeśli nikt na siłę by nie
zwalał i z pełną premedytacją by się obsuneły ale nie aż tyle.


Kam , czytam i nie wierze ... Skad powatpiewania w spole ktora moze tylko rosnac ???Wszyscy wiemy ze to dobry walor i dobra inwestycja ...Hmmm chyba wiec nie trzeba na niej szukac dna ...tym bardziej skracac lub sie ulatniac ....
Zapytuje ze zdumieniem z racji regularnego czytania ochow i achow w temacie tejze firmy zajmujacej sie mikrosfera ....
Owszem zapytania moga byc niewygodne....

Kambodza / 2011-06-13 15:39

Marunia na Ekosławie się nic nie martw jesli się martwisz:)

mari40 / 2011-06-13 15:46
Witaj Darku :)
skąd wiesz,że się martwię :) nie sądziłam,że tak dobrze mnie znasz :)))troszkę
szkoda,że tak nie doceniają Naszej spółeczki,ale przyjdą lepsze czasy skoro Ty w to wierzysz to ja też :)
Kambodza / 2011-06-13 15:59

he he, tak czułem ale naprawdę się nie martw bo już niedługo (2-3 m-ce raczej max)
Ci co sprzedali od początku roku zaczną od nowa akumulować min. ja jak wyjdę z Depa
ale wielu innych także i będziemy docenieni:)

Jak ma byc szczery to szlag mnie trafia na taka pisanine ....

Pozdrawiam .;>


PS . Kloszardow zas przepraszam za kwasnosc atmosfery portfelowej powstalej za moja przyczyna.

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-05-27 15:11 / portfel / Tysiącznik na forum
To jest rozwodnienie kapitalu Kam dla kazdego kto jest wylaczony z praw poboru przynajmniej tak mowi matematyka :), a Ty to sobie tlumacz jak zechcesz :)
TrentX / 2011-01-21 18:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Piotrek nawet anakonda musi sie ruszyc raz na miesiac zeby zapodac sobie posilek w postaci jagniecia ( w tym wypadku osla ktory sie sprobuje na ten ruch nabrac :) ).
Przepraszam za doslownosc ale czesto tak bywa :)

Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-04-17 00:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :)
Ja Was nie rozumiem z ta pilka, a szczegolnie z LM, podniecacie sie jakims Realem, Barcelona, czy Manchesterem, ktorzy za posrednictwem kolesiow z UEFA bogaca sie kosztem pozostalych slabszych klubow w Europie( dotyczy to wszystkich bogatych federacji nie tylko klubow wymienionych wczesniej) , bo tak jest skonstruwowany system rozgrywek, zeby bogate kluby mogly nachapac sie wiecej , a biedniejsze sa dawcami.
Mnie sie chce juz rzygac MUTD, RM , Barca , Chelsea, Interem i tym kogo doprowadzi Mourinho w LM do trofeum . Przeciez od wielu lat to sa te same kluby nic nowego nic niespodziewanego . Zwykly przeplyw duzej kasy wsrod "grubasow" odwolujac sie do naszego straganu....

Postaram sie to wytlumaczyc na przykladzie dodge`owej Jagiellonii.

Otoz nasza polska Jaga ze skladem ktory nie byl swego czasu zlozony za jakies super-hiper pieniadze zaczela dawac w kosc faworytom naszej ligi skompletowanym za duzo wieksze pieniadze, pokazujac ciekawy i skuteczny futbol .Dalej ciagnac hipotetyczny rozwoj sytuacji zakladam ze Jaga skonczy rozgrywki jako mistrz - co wydaje sie malo prawdopodobne niestety na rzecz Wisly ale niech tam .

Okazuje sie ze w tak nedznym kraju jak nasz, mistrz moze liczyc na eliminacje do Ligi Mistrzow w ktorejs tam rundzie , zalezne od pozycji federacji w "kopanej" pilce .
Za kazdym meczem granym w LM w fazie grupowej wygranym, przegranym , czy zremisowanym ida konkretne pieniadze , tyle ze takiej Jagielonii trzeba tam dotrzec ...

Tymczasem z lig zachodnich , hiszpanskiej, angielskiej, francuskiej, wloskiej, do strefy grupowej czesto lapia sie po 2- 3 druzyny bez eliminacjina pozycjach rozstawionych, a pozostalosc jest wyzej klasyfikowana do eliminacji niz nasz mistrz Jaga.

Oponenci powiedza ze trzeba miec silna lige to i druzyn bedzie wiecej w LM. Tyle ze taki system rozgrywek promuje wg mnie silne federacje. Efektem takich rozgrywek, rozstawiania druzyn jest to, ze bogate kluby z silnych federacji staja sie jeszcze bogatsze przez co stac je na bezprecedensowe transfery i drenowanie klubow w slabszych federacjach(ligach) z talentow .
Taki klub jak Jaga ( teoretyczny mistrz slabej federacji) zeby spiac budzet i zbilansowac musi zalozyc ze robi ekipe za duze pieniadze ( bogaty sponsor) lub tez ze musi dojsc do ktorejs rundy rozgrywek LM potykajac sie w eliminacjach z druzynami ktore w innych ligach zajmowaly miejsca czasem nawet w okolicy 4,5 a wtedy dostanie udzial za reklame w TV prawa do transmisji etc etc .

CO sie dzieje gdy tego nie ma, odpada sie w preeliminacjach , w rundzie wstepnej itp .
W sumie nic poza tym ze budzet klubu sie nie bilnsuje, wiec taki klub z niewielkim budzetem co robi ??? Ano wyprzedaje swoich zawodnikow . A kto ich kupuje ??? Ano kupuja ich te kluby z bogatszych federacji ktore zgarnely kase za reklame, prawa do transmisji , za mecze grupowe do ktorych nasz mistrz Jaga nawet nie zajrzal bo eliminowal sie z jakas 4 czy 5 druzyna z lig zachodnich. Tym sposobem bogate kluby bogaca sie jeszcze bardziej , a przy okazji drenuja slabsze kluby z talentow( w tym wypadku Jaga ) , ktore to talenty te slabsze kluby wyprzedaja aby sie zbilansowac na kolejny sezon ..a potem liczyc na pomyslne losowanie i uklad meczow .

Aaaa to se pomarudzilem ...

Na koniec czas na to co ja uwazam .

Uwazam zas ze Liga Mistrzow powinna byc tylko i wylacznie dla mistrzow krajow . Pewnie wielu zarzuci ze gdyby tak bylo to obnizylby sie jej poziom . Pewnie tak po czesci by bylo , ale w koncu doszloby do tego ze do wielu lig europejskich zaczelyby plynac pokazne pieniadze ktore w tej chwili plyna do kilku klubow w Europie w paru krajach . Wtedy w koncu nastapiloby to o czym UEFA zawsze mowila , zeby pieniadz z rozgrywek ladowal w biedniejszych federacjach , wspomagal rozwoj slabszych lig , a to w konsekwencji prowadziloby do wyrownywania sie poziomu pilki w calej Europie . W chwili obecnej to jest po prostu kopanie coraz wiekszych podzialow i robienia zabawy za nasze pieniadze dla kilku klubow w Europie.

PS . Swoja droga jestem ciekawy ktore kluby z tegorocznej grupowej edycji LM zagralyby w nastepnej odslonie jesliby przyjac zalozenia wiekszosci naszych lig ( siatkarskiej zuzlowej , koszykarskiej) , ze klub ktory jest zadluzony i ma do splacenia jakiekolwiek zobowiazania nie jest dopuszczany do rozgrywek w kolejnym sezonie w tej samej klasie rozgrywkowej .
Niestety a moze i stety zabrakloby Barcelony, Realu, itp o ktorych to klubach wiadomo ze jada na niebotycznych dlugach ... Gdyby moze ich zabraklo w koncu doszloby do zdroworozsadkowych transferow pomiedzy klubami etc etc .

To juz koniec :)
Pozdrawiam ;]

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-09-30 18:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam :)

Dodge te 2 linki maja wiele wspolnego z sektorowka Legii , bo pokazuja czeste stereotypy w naszym zyciu z punktu widzenia innego niz nasz np Izraelczyka...
Nie zamierzam Ci nic tlumaczyc ,bo jesli Ty nie widzisz zwiazku sektorowki Legii z wizyta Hapoelu to nie moj problem ;)

Przytoczylem te 2 linki z filamami bo niestety nie ma calego programu Sekielskiego "Czarna na bialym " w ktorym byly one wykorzystane..
Program zas traktowal o rasizmie i antysemityzmie na polskich stadionach w odniesieniu do pilkarzy z zagranicy , a takze do przeciwnych klubow , a takze o tym jak postrzegani z tego powodu jestesmy w swiecie i dlaczego czesto wrecz celowo pisze sie o "polskich obozach " itp...
Kto ogladal ten program wie o co kaman, zaluje tylko ze nei ma calosci :/
TrentX / 2011-02-01 16:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie :)

A propo stopow :)
Amelko nie obniza ich sie tylko podwyzsza :) :P
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy