Forum

Komentarze użytkownika "zirgas"

Komentarze użytkownika: zirgas

Współpraca.

zirgas / 2008-05-11 22:52
Witajcie, szukam osoby z pomysłem na biznes, oczywiście z kasą również mile widziany :)
Mama do dyspozycji ( bezpłatny wynajem na okres minimum 2 lata ) dom w Poznaniu-Dom może być przeznaczony na biuro, dodatkowo dysponuję powierzchnią około 300 m2. np. z przeznaczeniem na magazyn. Dom położony jest w Poznaniu- przedmieścia, również do dyspozycji jest tam około 1500 m2 działki.
Poszukuję osoby z którą mogę wejść w współpracę w prowadzeniu działalności ( współwłaściciel ) sam prowadzę działalność gospod. jednak jest ona obecnie zawieszona.
Nie interesuje mnie wynajęcie nieruchomości!!
Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o przedstawienie koncepcji mailem na mariusz_koronowski@wp.pl
Lub arklys6@wp.pl
Pozdrawiam

pracodawca może...?

zirgas / 2008-02-18 15:27
Witam wszystkich. mam takie pytanie.
pracuje jako agent finansowy w dużej korporacji mam z nią podpisaną umowę o współprace i prowadzę własną działalność ( właśnie jako przedstawiciel w tej firmie )
2 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie pewną poważną chorobę ( zarazie jestem sprawny do pracy )chce rozwiązać współprace z tą firmą. w umowie mam miesięczny okres wypowiedzenia. gdy będę chciał rozwiązać umowę natychmiast- pracodawca może się nie zgodzić prawda? czy pracodawca ma prawo żądać ode mnie (do wglądu) wyniki badań w związku z moją chorobą?
jeśli będę chciał zerwać umowę już teraz to pracodawca ma prawo rozwiązać ją dyscyplinarnie? jak mogę zrobić by rozwiązać ją już teraz nawet bez konsekwencji? proszę najlepiej o odp. na maila- zirgas@wp.pl

czy muszę?

zirgas / 2008-02-18 15:25
Witam wszystkich. mam takie pytanie.
pracuje jako agent finansowy w dużej korporacji mam z nią podpisaną umowę o współprace i prowadzę własną działalność ( właśnie jako przedstawiciel w tej firmie )
2 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie pewną poważną chorobę ( zarazie jestem sprawny do pracy )chce rozwiązać współprace z tą firmą. w umowie mam miesięczny okres wypowiedzenia. gdy będę chciał rozwiązać umowę natychmiast- pracodawca może się nie zgodzić prawda? czy pracodawca ma prawo żądać ode mnie (do wglądu) wyniki badań w związku z moją chorobą?
jeśli będę chciał zerwać umowę już teraz to pracodawca ma prawo rozwiązać ją dyscyplinarnie? jak mogę zrobić by rozwiązać ją już teraz nawet bez konsekwencji? proszę najlepiej o odp. na maila- zirgas@wp.pl

Re: Firma importowa

zirgas / 2008-02-18 00:29
cło i vat.
pozdrawiam zirgas@wp.pl
zirgas / 2008-02-18 00:28
niestety ale kolega wyżej ma racje!! długo twój automat nie postoi bo ktoś bo " przypadkowo przewróci " i się popsuje.
nie wiem czy takie automaty te z się liczą w których nie ma wygranych pieniężnych, ale takie w których są to trzeba mieć państwową licencje... SLD kiedyś takie sprzedawała mafii...
więcej niestety nie wiem.

Re: Handel paliwem

zirgas / 2008-02-18 00:21
musisz najpierw posiadać rządową licencje na obrót paliwami!!

Re: Pomocy zakładanie firmy importowej od A do Z

zirgas / 2008-02-18 00:16
radku podaj tak dokładniej o co chodzi? bo od A do Z to dużo...
chodzi o samo założenie działalności czy o import? sam mam działalność i chce dodatkowo zająć się importem z stanów elektroniki, mam tam zaufaną osobę. może będę mógł pomóc.
pisz na maila zirgas@wp.pl pozdrawiam

Re: Co by można bylo robić

zirgas / 2008-02-18 00:12
do tej pory miałeś działalność rolniczą?
zirgas / 2008-02-18 00:01
ale z ciebie... kto ci to powiedział że na założenie firmy trzeba miesiąc?
chyba że dopiero zaczynasz się uczyć alfabetu... firma założyłem 7 miesięcy temu i trwało to 3 dni tylko dla tego że z mojej winy nie zgromadziłem wszystkich dokumentów...
co ty za bzdury wygadujesz...

Re: Kilka pytań odnośnie uzyskania dotacji z UP

zirgas / 2008-02-17 23:55
witaj mój ojciec dostał tą dotacje z UP ( Poznań ) i z tego co nam mówili w urzędzie pracy to na jedną firmę przypada jedna dotacja w wysokości 13 000 zł.
ja próbowałem się dowiedzieć o dodatkowe finansowanie i prócz takich rzeczy jak kredyt bez odsetek to nie znalazłem. chyba że to ma być rolnicza działalność. pozarolnicza to ( jak dobrze pamiętam ) możesz dopiero po 2 latach dostać na rozwój z UE..
pozdrawiam zirgas@wp.pl

Re: kasa fiskalna

zirgas / 2008-02-17 12:39
dopóki twoje zewidencjonowane nie przekroczy 10 000euro nie musisz zakładać kasy.

Re: działalność gospodarcza -sklep z obuwiem, pierwszy krok w biznesie

zirgas / 2008-02-17 12:38
na początek weź pod uwagę holendarne koszty adaptacji sklepu na potrzeby ekskluzywnego sklepu z obuwiem... wiem coś na ten temat gdyż znajomy otworzył taki sklep w Poznaniu właśnie z obuwiem i galanterią skórzaną... koszt adaptacji powierzchni niespełna 40 m2 wyniósł go prawie 30 000zł. tylko dlatego że wszystko w takim sklepie musi być świetnie zrobione i dopasowane...

Re: Jaki Podatek?? Czy Vat?? i Ile za ZUS ?? Pyatnia

zirgas / 2008-02-16 23:56
na początek: jak ktoś widzi tak długi postulat to w ogóle mu się nie chce czytać ;)
wpis do działalności owszem 100 zł. ale gdy zarejestrujesz się jako bezrobotny w urzędzie pracy ( choćby na 1 dzień, nieważne czy z prawem do zasiłku czy bez ) nie będziesz musiał już tej 100 płacić. :D

rozliczenie proponuje książkę przychodów i rozchodów bo to co kupisz na firmę ( również koszty powiązane z autem, energia , telefon kom. ) będziesz mógł odliczyć od przychodu i w ten sposób będziesz mógł mniej płacić podatku od dochodu...
a z tą księgową to się rozejrzyj bo nie musisz jej zatrudniać tylko po prostu zlecisz jej rozliczanie twoich papierków.. w Poznaniu można za 50 zł. znaleźć taką księgową ale np. tylko 20 faktur w tej cenie ci rozliczy+ ZUS itd.

w ryczałcie od przychodów jest chyba tak że zawsze płacisz 19% od przychodu ( dla mnie to bzdura bo czasem jest kiepski miesiąc i będzie trzeba jeszcze dokładać do interesu.. )

muszę cię zmartwić... nie masz prawa wyboru czy chcesz być vatowcem czy nie.. na handlu będziesz vatowcem i koniec ( ale dopiero jak przekroczysz obrót CHYBA 10 000 euro ) no i wtedy też kasę fiskalną trzeba mieć... po za tym będziesz mógł sobie kupić komputer do firmy i też odciągniesz od niego koszty vat-u.

jak nie weźmiesz na fakturę tylko na paragon też doliczą do tego VAT bo sprzedawce tego co ty kupisz nie obchodzi czy jesteś vatowcem czy nie...

jeśli nie prowadziłeś własnej firmy przez ostatnie 5 lat należy ci się ZUS około 300 zł.

wiesz ja vatowcem nie jestem bo moje usługi nie są obłożone vatem więc jak to z vatem wygląda to nie wiem... ale ZUS i podatek to tak co miesiąc..

a co do tej księgowej to ją weź ponieważ jak będzie coś źle rozliczone to nie ty lecisz do skarbówki i nie płacisz kary tylko ta księgowa co się ewentualnie pomyliła..

a pytania są w miarę jasne ;) jak coś jeszcze byś chciał wiedzieć to napisz może maila zirgas@wp.pl


Pozdrawiam
zirgas / 2008-02-16 23:32
kieruj się na urząd pracy co jakiś czas są dotacje na rozpoczęcie działalnośći gospodarczej ale jednorazowo tylko 13 tyś. zł.
pozdrawiam zirgas

Najnowsze wpisy