"W Polsce aktualnie brakuje 5 tys. specjalistów ds. bezpieczeństwa, za rok będzie to już 10 tys. Menedżerowie firm pytają Cisco, czy mamy kogo polecić" - powiedział Bromirski podczas prezentacji najnowszego raportu Cisco nt. cyberbezpieczeństwa.
Menedżer ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa Cisco w Polsce Mateusz Pastewski wskazał, że połowa alertów o incydentach pozostaje bez odpowiedzi w firmach.
"Nie tyle jest to ignorancja, co sytuacja w której każde zastosowane rozwiązanie cyberbezpieczeństwa generuje informacje i alerty. W efekcie, za każdym razem zachodzi potrzeba fizycznej interwencji analityka, który podejmie decyzje czy działać. Brak wystarczającej liczby specjalistów i mnogość sygnałów powoduje, że firmy nie są w stanie w pełni analizować, czy alerty to faktyczne, czy fałszywe alarmy" - wskazał Pastewski.
W jego ocenie, można radzić sobie z tym poprzez konsolidowanie architektury cyberbezpieczeństwa i integrację systemów, tak aby skutecznie wymieniały się informacjami i weszły w proces postępującej automatyzacji zarządzania alertami.
Cisco to notowany na Nasdaq światowy lider w dziedzinie rozwiązań sieciowych.