Holding Steinhoff International lata świetności ma już dawno za sobą. W 2017 r. wybuchł skandal księgowy, który naraził na gigantyczne straty akcjonariuszy spółki i wywołał lawinę pozwów o odszkodowanie. Obecnie spółka ugina się pod ciężarem skumulowanego długu.
Problemy Steinhoff International nie powinny wpłynąć na działalność Pepco
Holding Steinhoff International pośrednio jest m.in. właścicielem bardzo popularnej w Polsce sieci sklepów Pepco.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak podkreśla w komentarzu dla money.pl analityk Conotoxia Ltd. Grzegorz Dróżdż, nawet jeśli Steinhoff będzie zmierzać w kierunku upadłości, nie powinno to mieć bezpośredniego wpływu na działalność i notowania akcji Pepco.
W przypadku rozwiązania spółki matki zazwyczaj działalność niezależnych operacyjnie spółek pozostaje nienaruszona. W niektórych sytuacjach spółki córki mogą być przeniesione do innej spółki w wyniku fuzji lub przejęcia, umożliwiając im kontynuację działalności pod nowym właścicielem – zauważa Dróżdż.
Pepco ma za sobą okres dynamicznego rozwoju
Samo Pepco ma za sobą okres dynamicznej ekspansji. Według informacji zawartych w wynikach finansowych spółki w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku obrotowego 2022/23 otwarto 325 nowych sklepów netto (w tym 159 w III kw. zakończonym 30 czerwca 2023 r.).
Jak podano, grupa jest na dobrej drodze do otwarcia 550 nowych sklepów w 2023 r.
Pepco Group miała w III kwartale roku obrotowego 2022/23 1,370 mln euro przychodów, co jest wzrostem o 12,5 proc. rok do roku.
Spółka podała w komunikacie prasowym, że mimo trudnych warunków handlowych powinna być w stanie poprawić marżę w drugiej połowie roku obrotowego 2023.