Jak zauważa biuro prasowe Pepco, Grupa Pepco N.V. (Pepco), od kilku lat jest oddzielona od struktur Steinhoff.
Pepco działa jako samodzielna, odnosząca sukcesy spółka giełdowa, dysponująca własnym finansowaniem i silnym bilansem – podkreśla biuro prasowe spółki.
Pepco działa samodzielnie i ma pozytywne ratingi
Działająca w 20 krajach Europy i notowana na GPW spółka może też w ostatnim czasie pochwalić się też dużym wzrostem przychodów, napędzanym strategią ekspansji sieci sklepów, których tylko w Polsce jest ponad 1000. Przychody za 9 miesięcy bieżącego roku obrotowego wzrosły o 19,3 proc. (przy stałym kursie walutowym) w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając kwotę 4,2 mld euro.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Oprócz tego Pepco w przesłanym nam oświadczeniu wskazuje na fakt, że w czerwcu Grupa skuteczne zakończyła refinansowanie długu, dokonując pierwszej emisji obligacji o wartości 375 mln euro. W jej ocenie spotkała się ona z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów międzynarodowych i polskich, a wartość złożonych zapisów wielokrotnie przewyższała ofertę.
Po udanej emisji obligacji Pepco otrzymało pozytywne ratingi od trzech wiodących agencji ratingowych - Fitch, S&P i Moody's, które zwróciły uwagę na solidność biznesu i zdrowy profil organicznego wzrostu.
Steinhoff bankrutuje
Tymczasem Steinhoff International, holding posiadający 72 proc. akcji Pepco, bankrutuje. Jak poinformowała w środę spółka, na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu przegłosowano uchwałę o rozwiązaniu spółki.
Decyzja akcjonariuszy oznacza, że to koniec ponad 5-letniej sagi, którą rozpoczął wybuch skandalu księgowego w 2017 r. Jak ujawniono, w Steinhoff International dochodziło do gigantycznych nadużyć, które południowoafrykańskie media okrzyknęły "największym oszustwem w historii kraju". W 2023 r. niemiecki wymiar sprawiedliwości wydał nakaz aresztowania byłego już CEO spółki, który w kwietniu nie stawił się na rozprawie w sądzie.