Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inno-Gene: CEGC ma umowę na realizację 'Genomicznej Mapy Polski'

0
Podziel się:

Central Europe Genomics Center (CEGC) - spółka stowarzyszona Inno-Gene - podpisało umowę na realizację projektu Genomiczna Mapa Polski II, podało Inno-Gene.

Inno-Gene: CEGC ma umowę na realizację 'Genomicznej Mapy Polski'

Oferta CEGC na kwotę 63 338 850 zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym "Genomiczna Mapa Polski II". Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2019-2021, przypomniano.

"Wykonawca zobowiązany jest do wykonania 5 000 sekwencjonowań całogenomowych mieszkańców Polski (tzw. Genomiczna Mapa Polski ) oraz utworzenia na ich podstawie kilku innowacyjnych na skalę światową narzędzi bioinformatycznych do analizy danych:

Produkt 1. 'Genom referencyjny' ('GR') - zestaw prototypów narzędzi bioinformatycznych służących do wytworzenia i analizy sekwencji genomowego DNA. W przyszłości GMP ma służyć jako standard wykorzystywany w badaniach medycznych, genomicznych lub genetycznych prowadzonych na populacji polskiej oraz zawierać opis genomicznych zasobów tej populacji, możliwy do wykorzystania w badaniach ogólnoeuropejskich oraz ogólnoświatowych;

Produkt 2. 'Baza danych' - prototyp architektury bazy danych umożliwiającej przechowywanie i odpowiednie zabezpieczenie danych heterogenicznych o różnym stopniu przetworzenia, powiązanej z informacjami pochodzącymi z 5 000 genomów. W przyszłości architektura ta będzie mogła być wykorzystana przez NFZ lub Ministerstwo Zdrowia do gromadzenia i udostępniania lekarzom wybranych danych genetycznych kluczowych do personalizacji leczenia. Dane genetyczne i informacja o mutacjach danego pacjenta ma wpływ na personalizacje leczenia min. na dobór skutecznego leku który u pacjenta jest najefektywniejszy, czy na indywidualny dobór dawki leku;

Produkt 3. 'Mapa zmienności genetycznej' - zestaw prototypów narzędzi bioinformatycznych służących badaniu zmienności genetycznej populacji;

Produkt 4. 'Fen-Gen' - prototyp narzędzia bioinformatycznego do analizy powiązań pomiędzy fenotypem a genotypem. Produkt ma umożliwić określenie relacji pomiędzy możliwie dużym zestawem cech fenotypowych badanej osoby a jej genomem. Powstanie on w oparciu o informacje na temat wyglądu i stanu zdrowia oraz powiązane z nimi dane z całogenomowych sekwencjonowań 1000 osób. System ma wspierać lekarzy i przyspieszać diagnostykę dzięki automatycznemu typowaniu zmodyfikowanych obszarów genomu na podstawie wprowadzonych do systemu cech fenotypowych;

Produkt 5. 'Et-Gen' - prototyp narzędzia bioinformatycznego do analizy zmienności genetycznej mniejszości etnicznych. Zmienność genetyczna musi zostać przeanalizowana na podstawie 1000 sekwencji pełnych genomów pochodzących od przedstawicieli wybranych przez Zamawiającego mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę" - czytamy w komunikacie.

Projekt realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Instytut Chemii Bioorganicznej PAN (lider), Politechnika Poznańska oraz Centrum Badań DNA jako partner biznesowy. Całkowita wartość projektu wynosi 104 867 454,23 zł.

"Dzięki udziałowi w konsorcjum i projekcie spółka zależna emitenta tj. Centrum Badań DNA uzyska dostęp do powstałej infrastruktury i narządzi informatycznych również w celu ich komercyjnego wykorzystania oraz współudział we wszystkich komercyjnych przedsięwzięciach powstałych na bazie powstałej infrastruktury wytworzonej w ramach projektu. Realizacja projektu wpisuje się w strategię emitenta polegająca na specjalizacji w badaniach genetycznych oraz opracowania narzędzi bioinformatycznych do zarządzania danymi genetycznymi" - podsumowano.

Inno-Gene S.A. to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych - dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)