Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UE wyłoniła projekty, które mają pomóc w walce z koronawirusem

0
Podziel się:

Ponad 110 innowacyjnych rozwiązań, wspierających walkę z koronawirusem i przywrócenie funkcjonowania gospodarki, edukacji i systemów ochrony zdrowia po ustaniu pandemii wyłoniono w ramach hackathonu ,,EUvsVirus", poinformowano. Wśród nich znalazł się projekt warszawskich studentów.

UE wyłoniła projekty, które mają pomóc w walce z koronawirusem

"Przy wsparciu Europejskiej Rady ds. Innowacji i wszystkich partnerów zaangażowanych w hackathon z niecierpliwością czekam na przekształcenie tych fantastycznych pomysłów w przedsięwzięcia z korzyścią dla wszystkich" - powiedziała komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Mariya Gabriel.

Inicjatorem przedsięwzięcia była Europejska Rada ds. Innowacji wraz z państwami członkowskimi. Przygotowane przez laureatów pomysły obejmują takie dziedziny jak: zdrowie, praca zdalna i edukacja, finanse i wiele innych.

Wśród nagrodzonych projektów jest m.in. system monitorowania pacjenta, który minimalizuje jego fizyczny kontakt między z pracownikami służby zdrowia, platforma danych oparta na sztucznej inteligencji, która łączy potrzeby szpitali z dostępnymi dostawcami i funduszami, systemu dofinansowania MŚP dzięki gwarancjom partnerów biznesowych.

A także projekt studentów matematyki i medycyny z Warszawskiej Akademii Medycznej oraz Uniwersytetu Warszawskiego, dotyczący przewidywania prawdopodobieństwa mutacji wirusa SARS-CoV-2 (przy wykorzystaniu technik modelowania matematycznego).

Do projektu zgłoszono ponad 2 tys. rozwiązań, przygotowanych przez ponad 20 tys. osób ze 141 krajów.

Europejska Rada ds. Innowacji to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma wspierać najbardziej obiecujących europejskich innowatorów: przedsiębiorców, małych i średnich firm oraz naukowców w realizowaniu ich pomysłów i ambicji na skalę międzynarodową. Ma stanowić jeden z filarów nowego programu ramowego po 2020 roku.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)