Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KIR: Mobilnych przelewów na numer telefonu chce 25% użytkowników e-bankowości

0
Podziel się:
KIR: Mobilnych przelewów na numer telefonu chce 25% użytkowników e-bankowości

Co czwarty Polak aktywnie korzystający z bankowości elektronicznej chciałby mieć możliwość przesyłania pieniędzy z wykorzystaniem swojego smartfonu bezpośrednio na numer telefonu odbiorcy, wynika z sondażu zrealizowanego dla KIR przez ARC Rynek i Opinia.

"Jak wynika z badania, 37% użytkowników bankowości elektronicznej słyszało o przelewach na numer telefonu. Z kolei co czwarty badany (25%) chciałby, aby jego bank oferował możliwość dokonywania takich transakcji" - czytamy w komunikacie.

Natychmiastowe przelewy na numer telefonu, tzw. przelewy P2P, z których mogą korzystać użytkownicy aplikacji BLIK oferują obecnie Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski oraz mBank, podano również.

"Chęć posługiwania się taką usługą deklaruje ponad połowa (53%) respondentów posiadających dyplom szkoły wyższej, 38% z wykształceniem średnim, 8% z zawodowym i 4% z wykształceniem podstawowym. Pod względem wieku, największe zainteresowanie usługą wykazują osoby w przedziale 35-44 lata" - czytamy dalej w komunikacie.

Jednocześnie 57% respondentów obawia się o bezpieczeństwo swoich danych i zasobów finansowych. Dlatego też banki przykładają ogromną uwagę do kwestii bezpieczeństwa zarówno na poziomie technicznym (np. w zakresie autoryzacji dostępu do aplikacji mobilnej), jak i funkcjonalnym (np. stosując mechanizm limitów kwotowych), podano również.

"Polacy doceniają zalety płynące z wdrażania nowych technologii w bankowości. Aplikacje zapewniające dostęp do e-banku są zwykle bardzo przyjazne użytkownikowi, więc praktycznie każdy może z łatwością korzystać z nowoczesnych udogodnień" - powiedział dyrektor linii biznesowej płatności natychmiastowe Grzegorz Leńkowski, cytowany w komunikacie.

W II kwartale 2016 r. w Polsce było 6,3 mln użytkowników bankowości mobilnej. To prawie dwa miliony więcej niż w tym samym okresie 2015 roku, podano również.

Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie KIR w okresie 31 marca - 4 kwietnia 2016 na próbie N=845.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)