Spółka podpisała wartą 93,8 mln zł umowę z Telewizją Polską. Na jej podstawie Piasecki wybuduje budynek biurowo-redakcyjny wraz z garażem na terenie Centrum TVP u zbiegu ul. Woroniczej i Samochodowej. Zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na koniec przyszłego roku.
Na tle „mizerii“ z jaką mamy do czynienia w budownictwie już od dwóch lat, Piasecki wyróżnia się zdecydowanie pozytywnie. Specjalnością spółki staje się wykonawstwo zaawansowanych technologicznie, trudnych inwestycji realizowanych w centrach miast.
To na dobiegającej właśnie końca budowie Centrum Usługowo-Administracyjnego Telekomunikacji Polskiej spółka jako pierwsza w kraju zastosowała unikatową technologię wznoszenia budynków, tzw. Top&Down, która praktycznie nie wymaga tradycyjnego placu budowy. Grupa Piaseckiego podlegała w ostatnim czasie istotnym przekształceniom polegajacym na zmianach w jej strukturze. W rezultacie cała działalność wykonawcza skupi się w spółce Piasecki Budownictwo a projekty developerskie realizowane będą poprzez spółkę Piasecki Inwestycje. Nie jest to jednak zapewne docelowy kształt grupy, gdyż jeszcze w tym roku spodziewać się należy dcyzji w sprawie połączena z Mostostalem Zabrze. Będzie to efektem działań inicjowanych przez głównego akconariusza obu spółek jakim jest Bank Handlowy (w Piaseckim posiada po dokonej konwersji obligacji zamiennych 42% kapitału akcyjego).
Piasecki jest spółką lepiej zarządzaną i działającą w atrakcyjniejszych segmentach rynku budowlanego. Atrakcyjniejszy jest również region w którym działa. Wyadaje się zatem, że to właśnie ta spółka odegra istotniejszą rolę w procesie połączenia. Potwierdzają to pojawiające się na rynku informacje o umiejcowieniu siedziby przyszłej spółki (najprawdopodobniej będzie to Warszawa) oraz o rozstrzygnięciach personalnych (prezesem miałby zostać A. Piasecki).