"Zaproszenie do Komitetu przyjęli:
- Dr Vincent Linder - założyciel startupu diagnostycznego Claros Diagnostics, wydzielonej w ramach Uniwersytetu Harvarda spółki technologicznej, sprzedanego inwestorowi branżowemu za ponad 50 mln USD. Dr Linder jest ponadto autorem ponad 300 patentów w zakresie technik mikroprzepływowych i diagnostyki przyłóżkowej;
- Dr David Wareham, światowej klasy mikrobiolog kliniczny z renomowanego londyńskiego Uniwersytetu Queen Mary i największego w Londynie laboratorium mikrobiologicznego, posiadający ogromne doświadczenie w diagnostyce, leczeniu oraz badaniach naukowych nad zakażeniami bakteryjnymi;
- Sarai Kemp, izraelska specjalistka w dziedzinie rozwoju startupów w obszarze biotechnologii i life sciences, z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu finansowania, komercjalizacji i sprzedaży projektów oraz prowadzeniu startupów w środowisku międzynarodowym" - czytamy w komunikacie.
Zadaniem Komitetu będzie w szczególności opiniowanie i wydawanie rekomendacji dla zarządu co do obecnych i przyszłych projektów biotechnologicznych realizowanych przez Scope Fluidics. Ponadto przedstawiciele Komitetu będą służyć spółce swoimi kontaktami wśród globalnych producentów rozwiązań z zakresu med-tech, laboratoriów i klinik, a także instytucji finansowych wspierających projekty w tym obszarze. Komitet będzie także czuwać nad realizacją strategii Scope Fluidics, służyć radą i pomocą zarządowi w zakresie najnowszych rozwiązań i technologii pojawiających się na rynku, tudzież w obszarze badań naukowych, podano również.
"Powołanie Komitetu Doradczego jest ważnym elementem w rozwoju naszych projektów. Nasze projekty zainteresowały uznane międzynarodowe autorytety. Komitet będzie pomagał nam w ustalaniu strategii - w celu wzmocnienia zdolności identyfikowania obszarów wzrostu oraz transferu specjalistycznej wiedzy. Fakt przyjęcia zaproszenia do Komitetu Scope Fluidics przez tak uznane na świecie autorytety ma dla nas znaczenie nie tylko wizerunkowe - jako dowód wiary tychże specjalistów w przedsięwzięcie biznesowe - ale przede wszystkim wymierne - w postaci szybkiego transferu know-how z najcenniejszych dostępnych źródeł. Jesteśmy przekonani, że ich zaangażowanie podnosi szanse na realizację strategicznych planów spółki" - powiedział prezes Scope Fluidics Piotr Garstecki, cytowany w materiale.
Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.