Centrum dystrybucyjne Lidla w Stargardzkim Parku Przemysłowym ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Jest wyposażony w technologię mającą na celu minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie.
Dwukondygnacyjny magazyn centrum dystrybucyjnego będzie miał powierzchnię 44 tys. mkw. w parterze oraz piętro o powierzchni 14 tys. mkw. W obiekcie zastosowano instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych i do nawadniania zieleni, a także instalację odzysku ciepła z wentylacji oraz chłodnictwa, energooszczędne oświetlenie (LED), naturalne czynniki chłodnicze w instalacji chłodniczej oraz wiele innych, ekologicznych rozwiązań.
To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce – pierwszy obiekt został otwarty na początku 2019 roku w Kałuszynie, w województwie mazowieckim. Zakończenie budowy w Stragradzie planowane jest na jesień 2019 roku, a dostawy z magazynu rozpoczną się na przełomie 2019 oraz 2020 roku.
- Docelowo centrum będzie zaopatrywało ok. 100 sklepów sieci położonych w województwie zachodniopomorskim oraz północnej części województwa lubuskiego. Planujemy, że pierwsze dostawy do sklepów rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 roku” – zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.
200 pracowników
W Stargardzie pracę znajdzie ok. 200 osób. Nowozatrudnione osoby będą zajmowały stanowiska związane z szeroko pojętą obsługą magazynu jak i kierownicze oraz administracyjne. . - Lidl zapewni zatrudnienie znacznej grupie stargardzian - zaznaczył prezydent miasta Stargard, Rafał Zając .
Procesy rekrutacyjne na poszczególne stanowiska są już otwarte i będą trwały w sposób ciągły do października. Lidl Polska szuka między innym operatorów wózka widłowego, kontrolerów działu przyjęcia, komisjonerów czy pracowników biurowych.
Masaż i obiad za złotówkę
Firma zapewnia wszystkim pracownikom szkolenia odpowiednie do zajmowanego stanowiska. Jak podkreśla Lidl, pracodawca gwarantuje regularne podwyżki, a także pakiet dodatkowych benefitów. Wszyscy pracownicy Lidl Polska objęci są prywatną opieką medyczną, dodatkowym pakietem ubezpieczeniowym. Dodatkowo pracownicy magazynu w Stargardzie mogą też liczyć na dofinansowanie obiadów – zapłacą za nie tylko złotówkę.
Lidl objął też wszystkich pracowników magazynów, biur sprzedaży oraz biur ekspansji opieką fizjoterapeutyczną. Oferuje zabiegi mające poprawić ogólną kondycję fizyczną. Wszystkie punkty fizjoterapii znajdują się na miejscu, w centrach dystrybucyjnych. Fizjoterapeuci dokonują oceny funkcjonalnej pracowników i wspólnie planują proces rehabilitacji rozłożony w czasie. Punkty wyposażone są w sprzęt do masażu i do terapii, przybory rehabilitacyjne.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl