Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KUŁ
|
aktualizacja

Bootcamp - co to jest? Nauka programowania

0
Podziel się:

Bootcamp to nic innego jak nowy rodzaj nauczania dla przyszłych programistów. Nazwa pochodzi oczywiście z języka angielskiego, gdzie w dosłownym tłumaczeniu oznacza szkolenie lub też obóz dla rekrutów. Obecnie nazwa bootcamp lub bootcamp programistyczny to po prostu inna nazwa na szkoły, które uczą programowania.

Bootcamp - co to jest? Nauka programowania
Bootcamp - co to jest? Nauka programowania (Unsplash.com)

Bootcamp - co to jest? Nauka programowania

Dla kogo są bootcampy? Najczęściej dla osób, które zamierzają się przekwalifikować. Dotąd nie miały wykształcenia związanego z programowaniem, ale zdecydowały się porzucić swoje dotychczasowe zajęcie i zacząć pisać kody. Na bootcampach mogą poznać podstawy nowego zawodu.

Obecnie liczba takich kursów w Polsce bardzo dynamicznie rośnie. Szkoły programistyczne obiecują, a czasem nawet w reklamach „gwarantują”, wysokie zarobki dla swoich absolwentów i to już po trzech miesiącach nauki. Do takich przekazów marketingowych należy podchodzić z dystansem.

Trzeba też pamiętać, że nauka na bootcampach wiąże się z dużą intensywnością. Oznacza to, że musimy poświęcić czas nie tylko na same lekcje, ale także na uczenie się samodzielnie w domu w celu przyswojenia wiedzy. Część ze szkół oferuje tu również trenera-mentora.

Wybierając bootcamp dla siebie powinniśmy kierować się przede wszystkim doświadczeniem kadry nauczycielskiej, opinii o danej szkole, a także dobrze przeanalizować umowę na dany kurs programistyczny. Oczywiście ważna jest też cena, bo część z bootcampów pobiera czesne w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych za szkolenie. Dobrze jest też znaleźć osobę, która z danego bootcampu już korzystała i może opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Ważne! Nauka na bootcampach najczęściej odbywa się w języku polskim, ale z racji tego że programowanie jest związane z językiem angielskim, najpierw powinniśmy poznać mowę Szekspira i Davida Beckhama.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
poradniki
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)