Jokr wystartował w Polsce w czerwcu 2021 r. Był jedną z firm oferujące dostawę zakupów w ciągu kwadransa. Taki rodzaj zakupów nazywa się quick commerce (pol. szybki handel, nazywany też q-commerce).
Jokr wycofuje się z Polski
Amerykański przedstawiciel tego rodzaju handlu nie zostanie w Polsce nawet przez rok. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Jokr wycofuje się naszego rynku.
Na pożegnanie firma przygotowała specjalną promocję dla swoich klientów. Zapłacą oni o 50 proc. mniej przy zakupach o minimum 100 zł. Rabatem nie zostanie objęty alkohol. Natomiast zakupy będzie można odebrać z jednego z 16 warszawskich dark store'ów należących do przedsiębiorstwa w ramach modelu click&collect.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Firma rozważała sprzedaż Jokr Polska, lecz aktualne uwarunkowania geopolityczne oraz niepewna sytuacja ekonomiczna w Europie Środkowej i Wschodniej uniemożliwiły finalizację takiej transakcji. O terminie zamknięcia operacji będziemy informować klientów Jokr w najbliższych dniach - powiedział Michał Kwietniwski z Jokr Polska, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.
Kolejny przedstawiciel q-commerce wycofuje się z Polski
Koncept błyskawicznych zakupów na dobre rozgościł się nad Wisłą w 2021 r. Oprócz Jokra w tym roku działalność rozpoczęły lub wznowiły m.in. Lisek, Glovo, Stuart, Swyft, Bolt, Uber, Biedronka (wspólnie z Glovo w ramach usługi BIEK) oraz Żabka (w usłudze Jush).
Swyft jednak zawiesił swoją działalność już po kilku miesiącach. Teraz podobną decyzję podjął Jokr.