Niedziele handlowe w 2021 roku będą należeć do rzadkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w kalendarzu na ten rok znalazło się 7 niedziel handlowych. Kolejna już za dwa dni. Na reakcję największych dyskontów nie trzeba było długo czekać.
Wydłużyliśmy godziny otwarcia wszystkich sklepów Lidl. Wybrane sklepy [będą - red.] czynne całą dobę" - informuje na swojej stronie Lidl Polska. Zwyczajowo sklepy Lidla czynne są od godziny 6.00 do 22.00. W przypadku tej sieci zmiany mają wejść w życie już od piątku 26 marca.
Podobną decyzję podjęła Biedronka. W jej przypadku nowe zasady wejdą w życie już od piątku 26 marca i potrwają do niedzieli 28 marca, która to będzie niedzielą handlową, gdyż jest ostatnią przed świętami wielkanocnymi.
Z kolei sieć sklepów Dino już od lutego funkcjonuje w poparciu o wydłużone godziny otwarcia. Zakupy w sklepach sieci zrobimy od godz. 6 do 23 - również w niedziele handlowe.
Dłużej zakupy zrobimy także w sklepach sieci Carrefour - od 7.00 do 23 w soboty i od 9.00 do 21.00 w niedziele (również te handlowe).
Niedziele handlowe i nowe obostrzenia w praktyce
Już od najbliższej soboty wchodzi lockdown w znacznie ostrzejszym wymiarze niż do tej pory. Wszystko przez rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19. W czwartek odnotowano ponad 34. tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
- Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy. Napór trzeciej fali koronawirusa jest bardzo silny, na tę chwilę mamy zajętych ponad 70 proc. łóżek i ponad 70 proc. łóżek respiratorowych. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia, jesteśmy o krok od przekroczenia liczby, która uniemożliwi leczyć pacjentów, zrobimy wszystko, by do tego nie doszło - tłumaczył na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Zamknięte pozostają galerie handlowe, ale nadal pozostaje wyjątek dla aptek, drogerii, sklepów spożywczych, salonów prasowych i księgarni. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od 27 marca do 9 kwietnia.