Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Niemiecki gigant kupuje polską firmę. Jest oficjalna zgoda

69
Podziel się:

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Lisner kontroli nad Greenwich Investments (właściciel Grupy Graal) oraz nabyciu części mienia należącego do Koral. Lisner w komunikacie stwierdził, że decyzja jest zwieńczeniem ważnego elementu strategii spółki. To jedno z największych przejęć na rynku spożywczym w ostatnich latach.

Niemiecki gigant kupuje polską firmę. Jest oficjalna zgoda
Lisner przejmuje Graala. UOKiK wydał zgodę na tę transakcję (EAST_NEWS, Artur Szczepanski/REPORTER)

Decyzja dotyczy wniosku z marca ubiegłego roku, kiedy to Lisner zdecydował się na przejęcie kontroli nad Greenwich Investments oraz nabyciu części własności należącego do Koral. "W tej sprawie została wydana zgoda na koncentrację. Numer decyzji DKK-202/2024" - przekazał PAP departament komunikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sama spółka na portalu LinkedIn napisała, że "to ważny etap w obranym przez nas kursie na rozwój". "Razem z Grupą Graal kontynuujemy działania mające na celu sfinalizowanie umowy" - dodano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak przejął firmę logistyczną od Niemców, która dziś generuje ponad 2 miliardy zł przychodów.

Lisner jest aktywny na polskim rynku przetworów śledziowych, sałatek oraz past kanapkowych, należy do ogólnoeuropejskiego koncernu spożywczego, który stanowi grupę kapitałową kontrolowaną przez Unternehmensgruppe Theo Müller z siedzibą w Luksemburgu.

Greenwich to spółka holdingowa posiadająca 100 proc. akcji Graal S.A. Graal wraz z podmiotami zależnymi działa w branży przetwórstwa rybnego w Polsce.

Koral działa w branży przetwórstwa rybnego w Polsce jako spółka zależna Graal.

"Przejęcie dekady w branży rybnej"

O przejęciu aktywów Grupy Graal przez Lisnera pisaliśmy na money.pl rok temu. Transakcja dotyczy aktywów produkcyjnych, które są związane z kategorią konserw rybnych, dań gotowych i marynat. Natomiast, jak donosił portalspozywczy.pl, pozostała działalność Grupy Graal, która dotyczy ryb wędzonych, świeżych i mrożonych produkowanych w firmie Koral pod marką Superfish, pozostanie nadal w rękach dotychczasowych udziałowców.

"Grupa Graal (składająca się z Graal i Koral) działa obecnie w trzech zakładach produkcyjnych i centrum dystrybucyjnym w Polsce, zatrudniając ponad 2,2 tys. osób i eksportując do 38 krajów w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Afryce i Australii. W 2022 r. Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 1,6 mld zł (350 mln euro)" - donosiło w 2023 r. trojmiasto.pl. Portalspozywczy.pl pisze o "przejęciu dekady w branży rybnej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(69)
Wacek
3 godz. temu
Właściciel może zrobić ze swoją własnością co chce to nie komuna.
Jawol
3 godz. temu
jak się ma premiera niemca to się Niemcom opłaca
obserwator am...
3 godz. temu
polonus popieram .ja do Lidla nawet niewchodzę i zyję.na szczęscie jest juz Dino koło mnie i dam Polakowi zarobić
Assl
4 godz. temu
Do tych co plują na Tuska mam złą informację. Wniosek o zgodę na zakup trafił do UOKiK w marcu 2023 czyli za rządów PiS. Aktualny przez UOKiK został mianowany przez Morawieckiego. Zarówno Graal jak i Lisner to prywatne firmy. Tusk nie miał nic do powiedzenia w sprawie tej transakcji kupna.
obserwator am...
4 godz. temu
to naród decyduje ja jogobelli z firmy zott nigdy niekupuję i Lisnera tez i to jest patryjotyzm a nie machanie flagą francuzi piją wino bo je produkują póki tego niezrozumiemy to niema co mówić o polskości
...
Następna strona