Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Polska Grupa Zbrojeniowa z nowym prezesem. To Sebastian Chwałek, były wiceszef MON

8
Podziel się:

Były wiceminister obrony narodowej Sebastian Chwałek został prezesem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformowała spółka. Do zarządu weszli także Bogdan Borkowski i Paweł Olejnik, którzy wcześniej zasiadali w radzie nadzorczej PGZ.

Polska Grupa Zbrojeniowa z nowym prezesem. To Sebastian Chwałek, były wiceszef MON
Były wiceminister obrony narodowej Sebastian Chwałek został prezesem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej (MON)

PGZ poinformowała w oświadczeniu, że Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało pozytywną opinię dotyczącą powołania Sebastiana Chwałka, Bogdana Borkowskiego i Pawła Olejnika do zarządu spółki. Jak podano, Chwałek uzyskał zgodę na zatrudnienie od premiera i 16 kwietnia został oficjalnie powołany przez Radę Nadzorczą PGZ SA na stanowisko prezesa zarządu.

Spółka przekazała też, że Bogdan Borkowski i Paweł Olejnik złożyli rezygnację z zasiadania w radzie nadzorczej PGZ i zgodnie z wynikami postępowania kwalifikacyjnego od 20 kwietnia 2021 r. objęli stanowiska wiceprezesów zarządu. Rada Nadzorcza spółki liczy obecnie dwóch członków: przewodniczącym jest Wojciech Dąbrowski, członkiem Paweł Sobczyk.

Kim są nowi członkowie zarządu

Sebastian Chwałek od 22 stycznia 2018 r. był sekretarzem stanu w MON, gdzie odpowiadał za modernizację sił zbrojnych i sprawował nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego. Od października 2018 r. do stycznia 2020 r. zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W latach 2015-2018 pełnił funkcję podsekretarza, a następnie sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także: Wielkie ćwiczenia w Rosji. Wojsko sprawdza gotowość bojową w Arktyce

Bogdan Borkowski jest adwokatem i radcą prawnym. Od 25 marca 2021 r. pełnił obowiązki prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W latach 2018-2021 sprawował funkcję prezesa zarządu Waryński SA Grupa Holdingowa. W latach 2016-2018 był dyrektorem Biura Prawnego w Telewizji Polskiej S.A. Wcześniej prowadził Kancelarię Adwokacją w Warszawie. Zasiadał w Radach Nadzorczych m.in. Bumaru, Polskiego Radia i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Paweł Olejnik jest doktorem nauk prawnych. W latach 2006-2015 współkierował zespołem legislacji i analiz w biurze klubu parlamentarnego PiS. W 2015 r. objął funkcję prezesa zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Rawie Mazowieckiej. Był również dyrektorem Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA i dyrektorem Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA. Od 2018 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej PGZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
WYRÓŻNIONE
Zenon K
4 lata temu
Następni Misiewicze bez pojęcia o branży i zarządzaniu tak dużą spółką obronną.
Jarek K.
4 lata temu
Czyli kolejny prezes, który nie ma pojęcia o zarządzaniu, prowadzeniu przedsiębiorstwa, przemyśle zbrojeniowym, innowacjach, rozwoju produktów i zarządzaniu ludźmi. Ale za to jest wierny jak pies i na znak potrafi schować się w budzie. I tak samo jak PGZ rządzona jest przez PiS cała Polska.
bez szyderstw
4 lata temu
Kolejny obajtek?
NAJNOWSZE KOMENTARZE (8)
mazoo
4 lata temu
Kolejni eksperci którzy znaleźli się na stanowiskach tylko dlatego że należą do PIS, znają się z Prezesem albo często udzielają się w kościele !
Cenzor
4 lata temu
Oni tylko się zmieniają , są tacy dobrzy , ze co kilka miesięcy zmieniają stanowisko . A odprawy zapewne godne . Albo co bardziej prawdopodobne są takimi nieudacznikami , że trzeba ich wyrzucać . A kim był minister ON kiedy wiceministrem był ten gość . Czy nie był to Antoni . Jeżeli tak to wreszcie PGZ wyprodukuje niewidzialne okręty , śmigłowce , samoloty , czołgi i inne .
Prezes
4 lata temu
Prawdziwa DOJNA zmiana. Wstyd!!!
qwerty
4 lata temu
nowy prezio ma na koncie: zerwanie umowy na 50 caracali (zamiast tego jest 6 BH w wersji cywilej, bez opancerzenia); produkcję nibykarabinu grot; rezygnację z łodzi podwodnych; zgodę na serwisowanie foteli pilotów (wadliwe części doprowadziły do śmierci 2 pilotów w ciągu ostatnich 3-4 lat) i niewątpliwi jeszcze parę innych sukcesów..... pi/sdzielskie TKM
erw
4 lata temu
DOIĆ< DOIĆ< DOIĆ - ile tylko się nda - na odprawach!!!!