Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|

Sprzęt wojskowy dla Ukrainy musi być naprawiany. Centrum ma powstać pod Rzeszowem

Podziel się:

Siedem miesięcy po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, coraz ważniejsza staje się kwestia naprawy dostarczonej wcześniej zachodniej broni. Centrum naprawcze ma powstać na granicy polsko-ukraińskiej - pisze portal dw.com. Najważniejszy punkt przerzutowy sprzętu wojskowego dla Ukrainy funkcjonuje na lotnisku w Rzeszowie.

Sprzęt wojskowy dla Ukrainy musi być naprawiany. Centrum ma powstać pod Rzeszowem
Niemiecka armatohaubica PzH 2000 to jeden z rodzajów sprzętu wojskowego wykorzystywanego podczas wojny w Ukrainie (East News, CHRISTOF STACHE)

Przez lotnisko Rzeszów-Jasionka codziennie przechodzą transporty sprzętu wojskowego oraz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. "Dodatkowo za ogrodzeniem lotniska NATO stworzyło imponującą linię obrony, której zadaniem jest ochrona wschodniej granicy Sojuszu" - czytamy w dw.com.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock pośrednio potwierdziła, że to właśnie Podkarpacie jest centralnym ośrodkiem pomocy NATO dla Ukrainy. Jak przypomina "Deutsche Welle", w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zapowiedziała utworzenie "hubu naprawczego na granicy polsko-ukraińskiej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Relacja z wydarzenia Future of Payments 2024

Sprzęt wojskowy dla Ukrainy. Potrzebne naprawy blisko granicy

Bo jak informuje ukraińskie wojsko, wykorzystywany w walce z Rosjanami sprzęt wojskowy, zużywa się i wymaga naprawy. Dotyczy to m.in. niemieckich haubicoarmat PzH 2000. "Obecnie ze względu na zbliżającą się zimę robi się więc wiele, aby naprawić wysłużoną zachodnią broń" - czytamy.

- Części zamienne do wielu różnych zachodnich systemów bojowych muszą być utrzymywane w gotowości jak najbliżej granicy z Ukrainą - podkreślił Wolfgang Richter, ekspert ds. bezpieczeństwa z Fundacji Nauka i Polityka w Berlinie, która doradza rządowi federalnemu.

Mimo ostatnich sukcesów Ukraińców na froncie, nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy wojna się zakończy. "I tak mieszkańcy okolic Rzeszowa prawdopodobnie na długo będą musieli przyzwyczaić się do dużej ilości sprzętu wojskowego na swoich drogach. Do tego dostarczane będą jeszcze duże ilości części zamiennych" - dodaje dw.com.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl