Wyprawa w sezonie 2020/2021 jest podzielona na dwie części. Jedna grupa badaczy będzie pracować tylko latem. Druga wyjedzie w czerwcu 2020 i wróci w lipcu 2021.
Do grupy całorocznej wejdzie geofizyk, najlepiej z doświadczeniem w elektronice. Do tego specjalista ds. monitoringu środowiska lub hydrochemik.
Pracę w stacji badawczej znajdzie też informatyk z doświadczeniem w zakresie administrowania systemów Linux/Windows i teleinformatyce oraz łączności internetowej.
Wśród członków wyprawy znajdzie się też miejsce dla mechanika i konserwatora.
W skład grupy letniej ma wejść także asystent terenowy z doświadczeniem zimowym, górskim i motorowodnym, oraz pracownicy techniczni.
Jako pierwsi w stacji badawczej zjawią się kucharz i jego pomocnik, którzy mają wyruszyć już w maju.
Dodatkowym atutem u każdego ubiegającego się o pracę na stacji będzie patent motorowodny, zaświadczenia o ukończeniu kursów pierwszej pomocy i znajomość języków obcych, szczególnie angielskiego. Mile widziane będą też "wszelkie umiejętności techniczne".
Oferty można składać do 25 listopada. Rozmowy kwalifikacyjne rozpoczną się w grudniu. Wszyscy zainteresowani mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: rekrutacja43@igf.edu.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl