Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Krótszy dzień pracy dla urzędników. Mogą "pojechać nad jezioro"

106
Podziel się:

Leszno od lipca testowo wprowadziło 35-godzinny tydzień pracy dla urzędników przy zachowaniu wynagrodzenia oraz dni urlopowych. - Realnie urzędnicy kończą pracę 1,5 godziny wcześniej niż rok temu - mówi prezydent miasta Grzegorz Rusiecki, cytowany przez portalsamorzadowy.pl.

Krótszy dzień pracy dla urzędników. Mogą "pojechać nad jezioro"
Prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki wprowadził krótszy tydzień pracy (EAST_NEWS, Jacek Dominski/REPORTER)

Urząd Miasta Leszna jest pierwszym w Polsce, w którym wprowadzono 35-godzinny tydzień pracy, urzędnicy pracują 7 godzin w ciągu dnia - informuje portalsamorzadowy.pl.

- To pilotażowe działanie. Najbliższe miesiące pokażą, czy takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na wydajność i efektywność pracy w urzędzie, np. czy liczba obsługiwanych klientów lub wydanych decyzji nie ulegnie zmniejszeniu itp. Będę to monitorować i analizować na podstawie sprawozdań, jakie przygotowywać będą naczelnicy i kierownicy - powiedział Rusiecki, cytowany w oficjalnym komunikacie, który opublikowano w połowie czerwca.

Po kilku tygodniach prezydent Leszna ocenił, że "póki co żadnych skarg nie ma, praca jest wykonywana na bieżąco, a sami urzędnicy, z którymi mam okazję rozmawiać, bardzo mocną to doceniają".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wakacje w Polsce a za granicą. Turyści nad Bałtykiem zwrócili uwagę na jedną rzecz

Prezydent Leszna w rozmowie z Portalem Samorządowym poinformował, że testy potrwają do końca września. Po każdym miesiącu naczelnicy wydziałów tłumaczą Rusieckiemu, ile spraw załatwiono oraz w jakim czasie - czy nie było opóźnień.

Jeżeli okaże się, że mimo iż liczba spraw pozostaje niezmienna i są one realizowane w terminie, to wtedy z całą pewnością podejmę decyzję o tym, że ten 7-godzinny dzień pracy i 35-godzinny tydzień pracy u nas zostanie już docelowo - zaznacza Rusiecki.

Wypad nad jezioro zamiast biura

W wakacje urzędnicy pracują w godzinach 7-14, jak mówi prezydent, "realnie kończą pracę 1,5 godziny wcześniej niż rok temu".

To daje im ewidentnie dużo więcej czasu na to, żeby przyjść do domu, spokojnie zjeść obiad, a potem jeszcze po południu spędzić czas z rodziną, pojechać nad jezioro czy skorzystać z rowerów lub innych form aktywnego wypoczynku. Wydaje się więc, że pomysł jest trafiony, natomiast co do takiej ostatecznej decyzji, skuteczności i efektywności tego projektu będę mógł być pewien na koniec września - zapowiada Rusiecki.

- Centralny Instytut Ochrony Pracy ma przez rok badać, jak wprowadzenie tego rozwiązania wpłynie na wypadkowość w miejscu pracy i stan zdrowia pracownika - ocenił Stanecki. Zdaniem szefa PIP badania prowadzone przez CIOP pozwolą na rzetelną ocenę, jak tego typu rozwiązanie wpłynie na wydajność pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(106)
Nin
2 tyg. temu
A co z kucharzami, pielęgniarkami itp czy im się krócej nie należy tylko urzędnikowi który ma wolne weekendy, święta itp
Mietek
3 tyg. temu
Te Rusiecki staty ci się zgadzają w urzędzie? To super, ale mi nie bardzo bo 2 razy miałem tam załatwienie i 2 razy musiałem brać urlop bo ja pracuję codziennie 6-14 a twoje nieroby dzięki twojej głupiej decyzji 7-14. Odwdzięczę ci się za to w najbliższych wyborach.
Bęc
3 tyg. temu
Odległość między dwoma położeniami nazywa się wartością Przemieszczenia. W omawianym przykładzie przemieszczania będzie odległość między budynkiem którym jesteś a innym danym miejscem.
Ignac
3 tyg. temu
Dodaj łyżeczkę sody i mieszaj energicznie przez minutę, miskę odstaw na czas przygotowania jabłek. Obrane jabłka pokrój na ćwiartki, usuń gniazda nasienne, następnie pokrój na cienkie i małe kawałki. Dodaj do masy i wymieszaj.
gazeciarz
3 tyg. temu
Wstydzę się wychodzić z domu bo jestem mocno otyły i nigdy nie miałem kobiety
...
Następna strona