Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Ważą się losy flagowej obietnicy Tuska. "Może być tak, że kredytu 0 proc. nie będzie"

97
Podziel się:

Może być tak, że nie będzie kredytu zero procent, a będzie czymś innym zastąpiony- powiedział na antenie Radia ZET wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Ważą się losy flagowej obietnicy Tuska.  "Może być tak, że kredytu 0 proc. nie będzie"
Premier Donald Tusk i wicepremier Krzysztof Gawkowski (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

- Myślenie premiera Donalda Tuska o projekcie ewoluuje. Słyszałem go na kilku konferencjach, na których mówił, że dochodzą do niego sygnały, że projekt kredytu zero procent może być elementem problematycznym dla rynku, bo zwiększą się ceny mieszkań za metr kwadratowy - powiedział na antenie Radia ZET wicepremier Krzysztof Gawkowski.

Dopytywany był także, czy może się zdarzyć, że "kredyt zero procent wyląduje w koszu", odpowiedział: - Może być tak, że go nie będzie, a będzie czymś innym zastąpiony. Nie wiem, jaka będzie wyglądała formuła, bo prace toczą się w ministerstwie rozwoju - powiedział wicepremier.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Euro w Polsce. Jest mocny argument. Ekspert nie ma wątpliwości

Projekt "Mieszkania na start"

"Mieszkanie na start", to nowy program na kredyt mieszkaniowy, który ma zastąpić dotychczas funkcjonujący Bezpieczny kredyt 2 proc. i rodzinny kredyt mieszkaniowy.

Kredytobiorcy kwalifikujący się do uzyskania pomocy finansowej mają otrzymać wsparcie w formie dopłat do rat. Wyższa pomoc zostanie skierowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi.

Wysokość dopłaty do rat będzie uzależniona od liczby dzieci znajdujących się w gospodarstwie domowym - od 1,5 proc. dla gospodarstw domowych, w których skład nie wchodzi żadne dziecko do 0 proc. dla gospodarstw domowych z co najmniej trójką dzieci.

Zachowana również zostanie możliwość udzielenia przez Bank Gospodarstwa Krajowego gwarancji spłaty części kredytu.

- Pakiet rozwiązań dotyczących mieszkalnictwa jest wciąż konsultowany, do Sejmu może trafić pod koniec czerwca - poinformował wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(97)
biały pan
2 tyg. temu
Mitoza - podział jądra komórkowego, któremu towarzyszy precyzyjne rozdzielenie chromosomów do dwóch jąder potomnych. W jego wyniku powstają jądra potomne, które mają taką samą liczbę chromosomów co jądro dzielące się. Podziały mitotyczne są procesem nieustannie zachodzącym w organizmie, prowadzącym do jego wzrostu i regeneracji. Komórki powstające w procesie mitozy dysponują identycznym materiałem genetycznym, jak komórka rodzicielska. Jest to najważniejsza z różnic między mitozą a mejozą. Podziały mitotyczne zachodzą w diploidalnych komórkach somatycznych i w ich rezultacie powstają inne diploidalne komórki somatyczne
nastepnik
2 tyg. temu
Marchewki, pietruszkę i seler obierz i zetrzyj na tarce. Cebulę pokrój w piórka. Na patelni roztop masło i smaż na nim warzywa, aż będą miękkie. Dopraw solą i pieprzem. Wymieszaj. Do usmażonych warzyw dodaj ryby i grzyby. Zmiel w maszynce do mielenia mięsa. Do masy rybnej wsyp bułkę tartą i wbij jajko. Wymieszaj. Masę rybną dopraw solą, pieprzem ziołowym, ostrą papryką, sosem sojowym i koperkiem. Wymieszaj. Wlej bulion rybny i wyrób na jednolitą masę. Jeżeli będzie za sucha, dolej trochę bulionu. Masę rybną przełóż do formy. Wierzch wyrównaj łyżką. Wstaw do piekarnika i piecz 1 i 1/2 godziny. Wyjmij z piekarnika i odstaw do ostygnięcia, a następnie wstaw do lodówki.
lifecolor
2 tyg. temu
Mikroskop fluorescencyjny to mikroskop świetlny używany w badaniach substancji organicznych i nieorganicznych, którego działanie oparte jest na zjawisku fluorescencji i fosforescencji, zamiast, lub razem ze zjawiskami odbicia i absorpcji światła (co jest wykorzystane w klasycznym mikroskopie optycznym). Fluoroscencja próbki może być pochodzenia naturalnego (np. fluoroscencja chlorofilu) lub być wynikiem dołączenia (kowalencyjnie lub poprzez jakikolwiek inny typ oddziaływań fizyko-chemicznych między substancjami) do elementów obserwowanej próbki fluoroforów, czyli substancji chemicznych, które fluoryzują po wzbudzeniu światłem o określonej długości. Drugi sposób jest najcześciej wykorzystywanym w biologii, a w szczególności w biologii molekularnej, gdyż pozwala, poprzez znajomość oddziaływań, na wyznakowanie interesujących elementów komórki (np. białek, czy organelli), fluoforami o zadanych właściwościach (np. barwie emisji).
magdalenka89
2 miesiące temu
A jak komuś dziecko zapierniczyli , albo jedno z dwójki czy dwoje z trzech - TO. Jak to liczyć żeby był dach nad głową.
Nim
2 miesiące temu
Mlodzi glosowali na tych nieudacznikow bo mysleli ze zaraz im cuda nawala a tu guzik do roboty sie wziasc a nie liczyc na cud i kasze z nieba
...
Następna strona