Z raportu opracowanego na podstawie badania Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że notowania Platformy Obywatelskiej, w porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniły się. Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które popiera 15 procent badanych. Trzecie miejsce zajmuje Liga Polskich Rodzin, na którą głosowałoby 13 procent obywateli.
Z badań CBOS-u wynika również, że od maja systematycznie spada popularność Samoobrony, co - jak się przypuszcza - ma związek z wejściem Polski do Unii Europejskiej. We wrześniu, podobnie jak miesiąc wcześniej, ugrupowanie to popiera 10 procent wyborców.
Największą zmianę odnotowało SLD, które w porównaniu z poprzednim miesiącem zyskało 2 procent poparcia. Na SLD głosowałoby obecnie 7 procent obywateli. Listę ugrupowań, które przekroczyłyby próg wyborczy zamyka PSL, na które we wrześniu swój głos oddałoby 5 procent badanych. Do parlamentu nie weszłaby Unia Pracy, na którą głosowałoby 4 procent respondentów.
Z sondażu wynika, że nie zmieniła się także deklarowana frekwencja wyborcza. Podobnie jak miesiąc temu, udział w wyborach wzięłoby około 42 procent ankietowanych.
Badania przeprowadzono w dniach 3-6 września 2004 roku, na liczącej 969 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.