Serwis press.pl informuje, że podczas telekonferencji skierowanej do dziennikarzy Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, zaznaczył, że Grupa z zasady nie komentuje kwestii dotyczących zdrowia swoich akcjonariuszy.
Jest komentarz ws. stanu zdrowia Zygmunta Solorza
Potwierdził jednak, że stan zdrowia Zygmunta Solorza pozwala mu "aktywnie angażować się w nadzór i realizację strategii Grupy".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zygmunt Solorz jest przewodniczącym rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu.
W październiku walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu odwołało z rady nadzorczej Tobiasa Solorza, syna Zygmunta Solorza, a także prawnika Jarosława Grzesiaka - poinformował przewodniczący obrad. Walne zdecydowało też o zmniejszeniu liczby członków rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu do sześciu osób.
Drugi syn Solorza, Piotr Żak nadal jest prezesem zarządu Telewizji Polsat.
Główne obszary interesów Zygmunta Solorza to telekomunikacja, media, budownictwo i energetyka. Jego firmy skupione są w Grupie Polsat Plus, osobno Solorz jest też większościowym akcjonariuszem energetycznego koncernu ZE PAK. Niektóre spółki ZE PAK zostały ostatnio przeniesione do Grupy Polsat Plus. Chodzi przede wszystkim o farmy wiatrowe i elektrownie słoneczne.
Rodzina walka o miliony
Pod koniec września Zygmunt Solorz, założyciel i główny akcjonariusz Grupy Polsat Plus, w liście do pracowników zapowiedział działania, których konsekwencją ma być odwołanie jego dzieci z władz spółek Grupy.
Tak też się stało. Tobias Solorz został usunięty z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu, Netii i Polkomtela oraz ZE PAK (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin), a młodszy syn - Piotr Żak z Netii, Polkomtela i ZE PAK.
Wcześniej dzieci Solorza wysłały do menedżerów z Grupy list, w którym napisały, że dobro spółek jest zagrożone przez osoby, które chcą przejąć kontrolę nad biznesem i uczulają adresatów, by "ostrożnie przyjmowali polecenia wydawane przez osoby, których niedawno nabyte uprawnienia w tym zakresie mogą budzić wątpliwości", oraz by "wstrzymali się z podpisywaniem dokumentów, których legalności nie mogą być pewni".
Zalecali też ostrożność przy decyzjach dotyczących podmiotu o nazwie TiVi Foundation z Liechtensteinu. Podmiot ten to największy akcjonariusz Grupy Polsat Plus, poprzez TiVi Foundation Zygmunt Solorz kontroluje prawie 60,5 proc. akcji spółki.