Zgodnie z naszymi oczekiwaniami kurs NZDUSD po wybiciu miesięcznych szczytów w okolicach 0.87, zatrzymał się przed oporem wyznaczonym przez linię szczytów z kwietnia i maja, na poziomie 0.8715. Impulsem dla ostatniej fali wzrostowej, było posiedzenie Banku Rezerw Nowej Zelandii, na którym, zgodnie z oczekiwaniami, podniesione zostały stopy procentowe do poziomu 3.25% z 3% wcześniej oraz komunikat po posiedzeniu, który został odebrany jako bardziej jastrzębi niż oczekiwano. Kolejne posiedzenie RBNZ zostało zaplanowana na drugą połowę lipca. Walucie Nowej Zelandii nie zaszkodziły natomiast ubiegłotygodniowe odczyty indeksu cen nieruchomości.
W ujęciu technicznym kurs NZDUSD przez ostatnie dni znajduje się w konsolidacji tuż poniżej linii oporu wyznaczonej przez wspomniane wcześniej szczyty (0.8715). W najbliższych dniach może zabraknąć bodźców do przebicia tego poziomu, możemy być zatem świadkami kontynuacji konsolidacji w paśmie wahań 0.8640-0.8720. Wybicie dołem z tego obszaru może doprowadzić do testowania przez kurs okolic 0.8560, gdzie przebiega podwójne wsparcie w postaci 23.6 proc. zniesienia Fibo fali wzrostowej zapoczątkowanej w lutym tego roku oraz 50-sesyjnej średniej kroczącej.
Z zaplanowanych na najbliższy tydzień odczytów makro z Nowej Zelandii na uwagę zasługują: jutrzejsze odczyty salda rachunku bieżącego oraz czwartkowe odczyty PKB w I kw., co do których rynek oczekuje potwierdzenia trwającego ożywienia gospodarczego. Więcej istotnych odczytów przyniesie gospodarka amerykańska. Dzisiaj opublikowany zostanie odczyt inflacji konsumenckiej w maju oraz dane o wydanych pozwoleniach na budowę domów i rozpoczętych budowach. Ważniejsze będzie jednak jutrzejsze posiedzenie FOMC i decyzja ws. stóp procentowych oraz towarzysząca temu publikacja projekcji makroekonomicznych FOMC.