Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prostytucja zwiększy PKB Polski? Unijne wytyczne

0
Podziel się:

Dotychczas w większości krajów wliczana była tylko ta część nielegalnej działalności, która obejmowała produkcję i usługi ukrywane przed państwem w celu unikania płacenia podatków.

Prostytucja zwiększy PKB Polski? Unijne wytyczne
(The Intrepid Traveler/CC/Flickr)

Dochody z prostytucji będą częścią PKB. _ Czarna gospodarka _ zwiększy polski Produkt Krajowy Brutto o 16 miliardów złotych. W przyszłym roku wszystkie kraje Unii Europejskiej będą wliczały do dochodu narodowego prostytucję, przemyt oraz produkcję i handel narkotykami.

_ Czarną _ gospodarkę w PKB będzie musiała uwzględnić również Polska - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _. Zmiana definicji zwiększy PKB i wpłynie na jego relację do długu. Może zmienić również wielkość naszej składki do Unii Europejskiej.

Dotychczas w większości krajów wliczana była tylko ta część nielegalnej działalności, która obejmowała produkcję i usługi ukrywane w całości lub w części przed organami administracji państwowej w celu unikania płacenia podatków, ceł, akcyzy czy składek na ubezpieczenia społeczne - wyjasnia gazeta.

- _ Teraz brana pod uwagę będzie również druga część szarej strefy, do której zalicza się między innymi nierząd, kontrabandę oraz narkobiznes _ - informuje Maria Jeznach, dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS. Wynika to z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 21 maja, które wejdzie w życie jesienią przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Dług publiczny przekroczył 57,3 proc. PKB Oznacza to wzrost o 1,7 pkt. proc. w ujęciu kwartalnym i 1,2 pkt. proc. rok do roku - podał unijny urząd statystyczny.
Rostowski chce oszczędzać na bezrobotnych. Ma rację Co roku na szkolenia i szukanie pracy dla bezrobotnych wydajemy miliardy złotych. Część tych pieniędzy wyrzucana jest w błoto.
Rządowi brakuje 25 mld złotych. Zabierze... Wiemy, jak rząd będzie ratował budżet państwa. Kolejne sztuczki ministra Jacka Rostowskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)