Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

Re: Bez znieczulenia

caabi / 2007-10-17 09:20 / Tysiącznik na forum
Cięcie proponowane przez partię Donalda Tuska zostawiłoby w kieszeniach obywateli i firm prawie 700 mln zł rocznie. Biznes popiera pomysł.
Podobna tematyka

89 proc. pracodawców chce niskich podatków bez ulg i zwolnień
PO będzie dążyć do obniżenia podatków

Na ostatnie dni kampanii wyborczej Platforma Obywatelska szykuje mocny strzał podatkowy. W tym tygodniu ma zaprezentować „Pakiet 200” — listę 200 parapodatków i opłat, które obiecuje zlikwidować. Jeśli oczywiście dojdzie do władzy.

Pod nóż mają pójść m.in. ważne dla firm i inwestorów opłaty za pozwolenia budowlane, telekomunikacyjne, elektroenergetyczne oraz za zaświadczenia z urzędów skarbowych. Zwykłych obywateli PO kusi likwidacją daniny za wydanie dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, tablic rejestracyjnych, a nawet sporządzenie aktu małżeństwa (patrz lista na str. 5).

link zobaczcie w PB

Re: Bez znieczulenia

caabi / 2007-10-17 09:12 / Tysiącznik na forum
Ilu facetów w jego wieku mieszka z mamusią? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma auta? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma "prawka"? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma konta bankowego? - Niewielu.

Ilu facetów w jego wieku nie ma żadnego majątku? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma więcej niż 165 cm? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma żony lub dziewczyny tylko ma kota? - Bardzo, bardzo niewielu



Dlaczego facet, który swoim podejściem do życia i zachowaniem reprezentuje niewielu, ma być twoim premierem?

Ile ludzi powinno zagłosować na Jarosława? - Niewielu.



Idź na wybory i nie bądź jednym z niewielu ;)
caabi / 2007-10-17 08:51 / Tysiącznik na forum
intel wczoraj szedł +2% jak patrzyłem o 19 to mysle ze raczej dobre
caabi / 2007-10-17 08:50 / Tysiącznik na forum
no nie do końca sław.... bo jeszcze CBA napewno coś nagłośni założę się że w ostatni dzień przed ciszą wyborczą czyli w Piątek... ehhhh naprawdę bym chciał aby wygrała platforma, pis trzeba odsunąć od władzy.... poprostu trzeba
caabi / 2007-10-17 08:49 / Tysiącznik na forum
Ken ale nie sposób nie zgodzić się z tym że kasa która wyparowała z USA poszła gdzie indziej.... m.in do nas (co widać po kursie PLN do EUR i USD) obligacje w USA nie zebrały tej kasy może inne papiery dłużne w innych krajach... ale duża część tych pieniędzy poszła na Emerging Markets.... moim zdaniem nie ma co panikować taka korekta jest zdrowa.... wole 2 sesje wzrostowe a 1 spadkową .... aby nie przeżywać tego co mialo miejsce w sierpniu.... przepływ kapitału jest tak swobodny w obecnej chwili że naprawdę ciężko ustalić czy ten odpływ z USA to zwykłe wyciągnięcie kasy z giełdy i ulokowanie w bezpieczne papiery czy poprostu zmiana miejsca inwestycji w akcje.
pozdrawiam.

Re: Co się odwlecze...

caabi / 2007-10-16 14:24 / Tysiącznik na forum
Pytanko co byście polecili do kupna... .ale zaznaczam że mam na myśli tylko spółki fundamentalne w stylu Echo Lubawy Most Zabrz Htl Bioton Stalprofi..... cos w tym stylu.....
co byście polecili ?? jakąś perełkę z niskim C/Z i dobrymi perspektywami macie na oku ??
z góry dzięki za podpowiedź.

Re: Co się odwlecze...

caabi / 2007-10-16 09:37 / Tysiącznik na forum
pedro gdzie wsparcie na jenie ?? bo coś dziwnie to wygląda :((
caabi / 2007-10-16 09:27 / Tysiącznik na forum
a jak myslisz odbije dziś ??
caabi / 2007-10-15 15:43 / Tysiącznik na forum
29 paz miało być :)_)_
caabi / 2007-10-15 15:42 / Tysiącznik na forum
zasada D+3 czyli akcje które kupisz do 30 paź włącznie dadzą Ci prawo do dywidendy. (a przyznanie dysidendy jest 5 list. z uwagi na właśnie ww. zasade D+3) a więc obcięcie kursu (odjęcie dyw od kursu akcji nastąpi 31. pazdziernika... a sama wypłata dywidendy 20 listopada czyli szybko w sumie... trzeba się liczyć z tym że od kursu zostanie odjęta kwota 2,17 zł a na toje kont wpłynie dyw. z kazdej akcji 1,75 (po odjęciu podatku) a więc jeśli brałeś akcje po 11 zł to cena jak dojdzie do 13 zl to oplaca ci się ta dywidende brac.... no chyba ze jestes pewien ze pozniej bedzie roslo dalej pod wykup własny akcji po 17.50 to smialo zostaw i czekaj..... ale to twoje decyzja ja zobacze po ile będzie 39 pazdziernika i wtedy podjeme dec.
mam nadzieje ze pomogłem
caabi / 2007-10-15 15:02 / Tysiącznik na forum
mi został pakiecik po 11,08...
ale juz na niej zarobiłem od 10.80 brałem i po 11.35 poszło
caabi / 2007-10-15 14:57 / Tysiącznik na forum
no ale odlicz to jak odetna dywidende od kursu.... 2.17 wiec tak sobie licze ze jak dojdzie do 13 to nie sprzedam i lykam dywidende... jak nie dojedzie to sprzedam i wezme te 30% :))))
caabi / 2007-10-15 14:56 / Tysiącznik na forum
no jakis tydzień temu :)) jest dobrze ...
caabi / 2007-10-15 14:54 / Tysiącznik na forum
no ladnie powolutku up idzie.... ja dziś troche sprzedałem.... zostawiłem sobie trochę może pod dywidende.... zobaczymy czy dojedzie do 13 zł. :)))

Re: Wszystkie ręce na pokład

caabi / 2007-10-15 14:53 / Tysiącznik na forum
oo netia nawet mnie zaskakuje teraz :))) no cóż... .chyba dokupie ......... hmmmm

Najnowsze wpisy