Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2007-06-19 12:01 / Tysiącznik na forum
ja patrze na stronę ekonomiczną i zasadność takiego splitu, a nie pod tym kontem że napewno chcą wyrolować nasz akcjonariuszy, jeśli tak by było to uwierz mi nie przeszli by przez KNF z prospektem, sprawa prosta. coś ostatnio za dużo doszukujecie się jakiś ukrytuch afer, ludzie może za dużo telewizji i kaczyńskich oglądacie bo macie podobne zapędy wszystkich przed sąd, wiem że teraz tym stwierdzeniem wywołam burzę i prawdopodobnie się na mnie poobrażają co po niektórzy ale ile można słuchać takich rzeczy. chcecie pogadać na temat konkretnej firmy ok, mozemy pogadac ale nie kłućmy się i zanim coś napiszecie to zastanówcie się chwile ....... przykład hawe czemu tak rośnie bo ma stratę albo czemu zrobili split nie 1:2 tylko 1:10. firma to jest organizm w róznym "wieku" i każda ma inną sytuację i cel. dlatego jak mamy kontunuować tą rozmowę i jeśli ma być merytoryczna to rozmawiajmy o konkretnej spółce.
pozdrawiam i bez nerwów....
caabi / 2007-06-19 11:55 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem racja jest i po twojej stronie i po cześci też po stronie samego przedsiębiorstwa, rozwodnienie kapitału czyli (dużo akcji) zazwyczaj robią po to aby utrudnić ew. przejęcie przez konkurencję, dobry przykład to coca cola i inne formy które w trakcie swojego rozwoju też robiły szeroko rozumianą nadprodukcję akcji, naszym polskim tego przykładem jest bioton. :)))
dlatego te spółki o których wspomniałeś robią takie splity a nie inne bo to dla nich poprostu korzystna sprawa, a prezes sprzedaje akcje ...... a ty byś nie sprzedał ??? jak byś miał 500% w kieszeni ??? KNF się nie czepia bo nie ma do czego decyzje o splicie podejmuje RN a nie prezes.
caabi / 2007-06-19 11:29 / Tysiącznik na forum
a nadwyżka w przypadku KGHM jest przejadana na dywidendę, i tu widać jak zysk bezposrednio nie wpływa na rozwój firmy i powiedz mi teraz czy KGHM ma lepsze perspektywy rozwoju czy bioton ?? no chyba wiesz ze bioton, i to wlasnie dlatego bio ma wieksze szanse urosnac poniewaz jest bardziej perspektywiczny ( tak jak Hawe o ktorym rozmawialismy) i dlatego uwazam że mam rację - co oczywiscie nie dokonca moze sie przełożyć na kurs bio kgm i hawe, ale nie uwazam że pisanie czemu hawe które ma stratę tak rosnie jest zasadne dlatego podjąłem ten temat.
caabi / 2007-06-19 11:26 / Tysiącznik na forum
jeszcze CD do do analizy ekonomicznej.
caabi / 2007-06-19 11:25 / Tysiącznik na forum
nie oczekuj że spółki które się rozwijają ( np BIOTON) będą miały zawsze zysk ogromny, te firmy inwestują czyli przeznaczają wypracowany zysk ze sprzedaży na działalność inwestycyjną biotona jest najlepszym przykładem buduje wiele fabryk kupuje inne firmy lub zwiększa w nich udziały naturalną sprawą jest że środki są na to przeznaczane. ( to i tak super że przy tak wielu inwestycjach notuje zysk to tylko świadczy o tym że jest naprawde dobrze zarządzaną spółką - nie przesadzają z inwestycjami ) firmy już posiadające pozycję rynkową tak jak np KGHM zauważ że nie inwestują tak dużego % ze swojego zysku bo nastawione są na właśnie osiąganie zysku, są to firmy o ukształtowanej pozycji zobacz przepływy w KGHM :
Przepływy netto z działalności operacyjnej 895418
Przepływy netto z działalności inwestycyjnej -503474
Przepływy netto z działalności finansowej -1935
Wariant ten występuje w przedsiębiorstwach dojrzałych, o wysokiej rentowności, które finansują działalność inwestycyjną oraz regulują zobowiązania z wypracowanej przez siebie nadwyżki finansowej.
caabi / 2007-06-19 11:18 / Tysiącznik na forum
eheheheh no to tylko potwierdza to co napisałem powyżej, zobacz wzrost kapitałów własnych i aktywów. :))))))

Do brydzi.

caabi / 2007-06-19 11:15 / Tysiącznik na forum
odpisałem poniżej cd na hawe
caabi / 2007-06-19 11:14 / Tysiącznik na forum
ale brydziu, ta spółka ma księgową stratę nie rozumiesz ?? patrze na Firmę tylko od strony Finansowej, mają środki ( w postaci aktywów, kapitałów własnych i udział tych kapitałów w sumie bilansowej jest >50%) to wskazuje że spółka tylko księgowo wykazała stratę, widać że kapitały przeznacza na inwestycje w firmę ( przepływy z działalności inwestycyjnej) i tym samym wszystko jest ok, a zysk pokaze jak zakonczy inwestycje i zacznie ona przynosic zysk..... naprawde brydziu ZYSK jest pozycją pod względem analizy finansowej przedsiębiorstwa pozycją na którą się wręcz mało znaczącą !!! bo nie świadczy o kondycji finansowej firmy..... a to że rośnie zbyt mocno no to już inna sprawa, ale dodstawy do wzrostu ma !!!
caabi / 2007-06-19 10:53 / Tysiącznik na forum
z tym się zgodzę zanim wybił swissmed czekałem pół roku a zasięg wybicia nie był taki jak oczekiwałem, dlatego spekuła rządzi giełdą, fundamenty rosną ale w bardzo długiej perspektywie czasowej (wyjątek BRE) ale przykład PGNIG KGHM - który powinien chodzic po 300-400 zł. i innych spólek. to pokazuje a fon masters zurawie to społki które urosły spekulacyjnie ale za to jak mocno, nie ma co się na takie obrazac trzeba zarabiac.... o to w tym przeciez chodzi...
caabi / 2007-06-19 10:47 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem niepotrzebnie robicie aferę z tymi PP i splitami, firmy pozyskują kapitał z giełdy aby rozwijać swoją działalność, tyle że jedne robią kilka celów rozwoju na raz a inne spokojnie taki FON np zbiera kase w sumie nie do konca wiadomo na co a swissmed ma dokładnie okreslony cel i koszty tej inwestycji ( budowa szpitala ) i teraz to już nasza sprawa czy ufamy ludzikom z FON'a i wchodzimy w to czy zastanawiamy sie zanim kupimy papier. nie doszukuje cie szulerni naprawde
caabi / 2007-06-19 10:44 / Tysiącznik na forum
macie krótką analizę przepływów HAWE (moją własną)
Przepływy netto z działalności operacyjnej -5012
Przepływy netto z działalności inwestycyjnej -1378
Przepływy netto z działalności finansowej 6506
Wariant w którym przepływy z działalności operacyjnej i inwestycyjnej są ujemne a źródłem gotówki na pokrycie niedoborów są kredyty i kapitał właścicielski, jest charakterystyczny dla młodych, rozwijających się firm o dobrych perspektywach, w które wierzyciele nie obawiają się inwestować.
caabi / 2007-06-19 10:41 / Tysiącznik na forum
niedokońca tak to wyglada, zobacz co odpisałem brydzi...
caabi / 2007-06-19 10:39 / Tysiącznik na forum
brydziu strate mają księgową zobacz przepływy :)))) jak jużwielokrotnie pisałem zysk to pozycja najmniej wiarygodna, mogą w firmie sprzedać cały majątek i zysk będzie ładny ale za 2 mies info o upadłości. przepływy i jeszcze raz przepływy !!!!
caabi / 2007-06-15 15:33 / Tysiącznik na forum
leci tak juz od 15 min jak to potrzwa do konca sesji to bez pokazywania wiekszych tranzakcji zbiora 1 099 680 akcji bez rozgłosu :)))))

BIOTON

caabi / 2007-06-15 15:30 / Tysiącznik na forum
patrzcie co 15 sek leci kupno 4582 akcji heheheh to sie bawia chłopaki w funduszu :))

Najnowsze wpisy