Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-05-26 14:03 / Tysiącznik na forum
poprsotu niedoczytałem.... sorki mój błąd.... w każdym razie moim zdaniem za długo tam pracowała za takie pieniądze.
caabi / 2008-05-27 07:26 / Tysiącznik na forum
Krzych co ze slicznotką ?? jak myslisz z kasy z prymusa zrobią skup akcji czy wypłaca dywidende ?? bo cisza w sumie..... nie zapowiadali nic co z zyskiem z tamtego roku ?
caabi / 2008-05-27 07:36 / Tysiącznik na forum
nie czytales sprawozdania z I Q ?? milargo juz jedzie ladnie......... tam juz wszystko jest ok....pytanie tylko kiedy walne i podzial zysku..a ten za ten rok tez bedzie ladny.... juz dorzucili te 5.75 za prymusa i to wejdzie w 2 Q.....
caabi / 2008-05-27 07:56 / Tysiącznik na forum
Lubawa
caabi / 2008-05-27 08:41 / Tysiącznik na forum
nic z powyższych.... poprostu banki potrzebują gotówki na to aby miec srodki na przeprowadzenie akcji kredytowych.... muszą mieć odpowiednie poziomy rezerw... a wiec... oferują klientom atrakcyjne lokaty aby oni lokowali u nich depozyty a swoje i tak odbiorą w kredytach.... chodzi tylko o to że po stawce WIBOR widać że pożyczanie od innych banków jest dość drogie... a wiec trzeba czesc srodków pozyskiwac nie tylko z rynku miedzybankowego.

ps. ostatnio nie było o tym głośno ale polbank musiał zmienić strategię (nie tak ostra ekspansja w kredytowanie, tylko w lokaty obecnie) bo poprostu nie mieli srodków ani możliwości pokrycia popytu na produkty kredytowe, za małe rezerwy itp...
caabi / 2008-05-27 08:51 / Tysiącznik na forum
bank aby móc spokojnie udzielać kredytów musi mieć odpowiedni poziom depozytów, nie sprowadza się to tylko do tego że musi je pożyczać na rynku miedzybankowym..... liczy się to iż aby zachować płynność i odpowiednią strukturę aktywów musi posiadać w zrównoważonym stopniu depozyty do kredytów. dlatego w obecnych czasach gdy kredytu karty kredytowe itp sprzedają na potege muszą zadbac tez o stronę depozytową stąd te ostatnie promocje tych banków które najostrzej jada w kredyty (polbank, getin itp) to normalna sprawa... a co do WIBORu... ta stawka pokazuje że banki niechętnie pożyczają sobie kase.... i ta stawka tez może prognozować w pewnym sensie projekcje przyszłego wzrostu stopy referencyjnej.. choć to taka moja luzna uwaga.... :)))
caabi / 2008-05-27 08:52 / Tysiącznik na forum
ja tam bym tego nie tykał nawet.... a zreszta kiedys o tym pisałem .... ale wielu jeszcze po 6 zł. kupowało. :((
caabi / 2008-05-27 08:55 / Tysiącznik na forum
no dlatego getin..... bo mają też dynamiczną akcję kredytową... muszą dbać o strukturę aktywów.... dlatego chcą aby ludzie nie tylko od nich pozyczali (na czym zarabiaja krocie) ale także lokowali u nich kase aby tą akcje kredytową mogli dalej przeprowadzać ;)))
caabi / 2008-05-27 08:59 / Tysiącznik na forum
no bankier...... ale spoko... ja tylko płotka jestem ;) nic z mojej strony Ci nie grozi.... ;))

wolałbym być alfonsem tak szczerze mówiąc ;))))))))) hmmm to by dopiero było ciekawe zajęcie ;)))
caabi / 2008-05-27 09:28 / Tysiącznik na forum
ale dupy.... człowieku te dupy wokoło :))))))

Re: GPW: Nadal brak impulsu

caabi / 2008-05-27 09:32 / Tysiącznik na forum
obroty powalają ;)))

hehhee kurde naprawde mamy besse książkową..... pięknie...... czuję że przyjdzie czas.... kiedy będę z nostalgią wspominał te czasy... te sesje... te promocje ;))
caabi / 2008-05-27 09:34 / Tysiącznik na forum
fakt nie ma na co popatrzeć... moje społki razem wzięte obrót nawet nie 500 tys zł..... hehehehe
caabi / 2008-05-27 09:34 / Tysiącznik na forum
co ja pisze.... 50 tys zł nawet nie ma ;)
caabi / 2008-05-27 09:36 / Tysiącznik na forum
ja też ;))) zaluje tylko że gotówki tak mało.... comiesiąc juz robie wpłaty od jakiegos czasu... ale czasem przydało by sie zakumulować troszkę akcji wiekszym pakietem.... ;(((
caabi / 2008-05-27 09:37 / Tysiącznik na forum
tak jak opach.... kupić sobie akcje za prawie 6 mln zł tak poprsotu ;)))))

Najnowsze wpisy