Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2009-05-19 10:13 / Tysiącznik na forum
chodzi mi o to że jak byłby na rynku jeden broker to nie było by teorii spiskowych, wszyscy by chodzili do jednego DM i ludziki i fundusze akcji i hezdzingi itp.... wszyscy. Na rynku DM rywalizują ze sobą, banki inwestycyjne też handlują papierami aby osiągnąć zyski.... a to że jest na rynku jeden gracz który przeprowadza dużo transakcji... naprawdę nie świadczy o tym że nim steruje......... jak by tak było to WIG 20 dziś byśmy mieli na 600 pkt bo w lutym JP morgan miał 60 tys otwartych pozycji na spadek indexu....
Choćby ta sytuacja powinna Cię nauczyć..... nawet jak najgrubszy i największy chce... to nie zdziała nic jak rynek (czyli większość) chce iść w drugą stronę. Niech przykładem na to będą właśnie te wzrosty po "Fixingu Cudów" z niedawnego czasu na naszej GPW.
Pozdrawiam
caabi / 2009-05-19 10:22 / Tysiącznik na forum
oki to w takim razie naśladuj Goldman Sachs.... proste i już masz receptę na super zarobek.... rób to samo co oni.. rekomenduję BOA to kupuj BOA i się nie zastanawiaj.... :)))
caabi / 2009-05-19 10:23 / Tysiącznik na forum
trafiłem w trend.... ustawie stopy i co nie zarobię ?? :)
caabi / 2009-05-19 10:53 / Tysiącznik na forum
paranoja się robi na tym forum.... pełno takich debili się pojawiło że szok... normalnie gadać nie umieją i szancunku do kobiet nie mają...... poziom gimnazium chyba..

Re: GPW: Idziemy dalej w górę

caabi / 2009-06-02 09:22 / Tysiącznik na forum
dziś muszą być obroty.... skala wzrostu wogóle nie jest istotna... czy to będzie 1% czy 3%... musi być obrót.... a więc handlujcie proszę !!!! :)))

Re: GPW: Idziemy dalej w górę

caabi / 2009-06-02 13:17 / Tysiącznik na forum
powiem tylko tyle..... zarządzający OFE POLSAT to powienien dostać ładną premię.... naprawdę zasłużył.
caabi / 2009-06-02 13:18 / Tysiącznik na forum
bo niegrasz z trendem.... tylko walczysz na siłę....
caabi / 2009-06-02 13:19 / Tysiącznik na forum
powiedz to ludziom którzy za pół roku czy też za rok dwa będą przechodzili na emeryture....

Re: GPW: Idziemy dalej w górę

caabi / 2009-06-02 13:31 / Tysiącznik na forum
Dla Brydzi.... OFE POLSAT (nie reklamuje sam jestem w Aegon)
Roczna stopa zwrotu - POLSAT +7.15
kolejny... +3.24
------------------
oni kupili na samym dołku i się zapakowali... w bessie... kurde mistrzostwo świata wg. mnie... tym bardziej oni nie sprzedają tylko budują portfel i jego wycena księgowa jest istotna a nie to czy zrealizuje zysk czy nie.... oni przeciez pracują na księgowej wartości jednostki.
Dlatego moim zdaniem naprawdę to co zrobił ten zarządzający to mistrzostwo świata... chciałbym być w tym ofe... naprawde chciałbym.
caabi / 2009-06-02 13:38 / Tysiącznik na forum
no ale jakie to ma znaczenie przecież OFE nie gra na rynku po to aby zamykać pozycje tylko tak budować portfel aby wypracować najwięszą stope zwrotu. I oni zrobili to że w bessie jak wszystko było mega tanie kupili pod korek bo wiedzieli że urośnie i się odbije... a inni wyczekiwali a nawet skracali pozycje... więc ten OFE odskoczy od konkurencji na wiele wiele lat.
A na tych papierowych zyskach bazują wyceny a na nich realne emerytury więc nie rozumiem czemu ciągle powtarzasz że to "papierowe zyski" nie kumam tego.....
caabi / 2009-06-02 14:01 / Tysiącznik na forum
kurde przecież oni nie sprzedają całego portfela nigdy.... oni tylko doważają papiery bądź nie....
a Oni podjeli decyzję o zapakowaniu się w akcje wtedy gdy było one naprawdę tanie.... o to mi chodzi.....
ja niewiem czego tu nie rozumiesz... przecież inaczej gra fundusz a inaczej prywatny inwestor, który zarobi jak zrealizuje zysk, a takie OFE poprostu trzyma akcje, ich celem nie jest handlowanie papierami i koszenie zysków tylko wpływanie pozytywnie na wycenę ich aktywów, którymi są m.in. akcje.... ZROZUM PLEASE !!!! :)))
caabi / 2009-06-02 14:02 / Tysiącznik na forum
walczysz z trendem.... a jak spadało non stop to wielu grało pod prąd i ciągle się rozczarowywali..... zastanów się nad swoją stategią.... być może coś w niej nie gra skoro tracisz.

Re: GPW: Kolejny atak na szczyt?

caabi / 2009-06-05 09:38 / Tysiącznik na forum
Chyba jedynym wyjściem na pozbycie się takich osób jest zgłaszanie ich postów do moderatora, łamią regulamin forum już nie wspominając o tym że poprostu je psują... ja ze swojej strony nie mam zamiaru nawet wdawać się w gadki z takimi ludzmi, jedyne co będę robił to zgłaszał ich posty do usunięcia, może dostaną bana wkońcu. Jeśli też Wam to przeszkadza to zalecam do podobnego postępowania... przecież tego nie da się czytać.
Pozdrawiam wszystkich normalnych.... :)))
PS. Pamiętacie MSZ po 2.60 zł ?? :) heheheh
caabi / 2009-06-05 09:45 / Tysiącznik na forum
jak razem podziałamy to może ktoś tam w Money'u się obudzi to zrobi tu porządek.... bo przez takie rzeczy wielu uznanych poprsotu już tu nie pisuje.... a czasy się ciekawe i fajnie by było normalnie o giełdzie i spółkach pogadać jak kiedyś.
caabi / 2009-06-05 09:47 / Tysiącznik na forum
tak to jest że giełda dyskontuje przyszłość... a ona zapowiada się lepiej niż to co miało miejsce pare miesięcy temu, wskaźniki wyprzedzające koninkturę PMI i inne na całym świecie się podnoszą... wraz z tym także nastroje konsumentów są coraz lepsze. Polska na tle innych wypada dlatego tak dobrze gdyż nasze banki nie popłyneły przez co zmiejszyły akcje kredytową ale nie przykręciły kurka całkowicie a ponadto nasza gospodarka nie opiera się na eksporcie, a popyt wewnętrzny się trzyma nieźle dlatego się wyróżniamy na tle europy i świata.

Najnowsze wpisy